Jak oduczyć kopania

Stałeś(aś) się właścicielem małego niesfornego szczeniaka i nie wiesz jak sobie poradzić - zadaj pytanie w tej kategorii.
fantomek
Posty: 1
Rejestracja: 15 lip 2018, 20:31

Jak oduczyć kopania

Post autor: fantomek » 15 lip 2018, 20:35

Mamy 5 miesięczniaka jak oduczyc go kopania w ogrodzie dziekuje

Awatar użytkownika
Łatka
Posty: 2017
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:54
Lokalizacja: Wrocław/Karkonosze

Re: Jak oduczyć kopania

Post autor: Łatka » 15 lip 2018, 21:55

Najlepiej - nie spuszczać z oka w ogrodzie.
Mówię serio. Problem znam od podszewki mając dwa beagle i dwa ogrody.
Jest pewna nadzieja, że z czasem popęd do kopania ustąpi sam z siebie. Aczkolwiek...moja pięcioletnia suka ma predylekcję do niektórych cebul kwiatowych - i wykopuje je z uporem godnym lepszej sprawy.
Co mi przychodzi jeszcze do głowy? Możesz ogrodzić niewysokimi płotkami rabaty, na których Ci zależy.
Możesz zrobić dla szczeniaka piaskownicę (tak!) i zakopywać mu w piasku atrakcyjne obiekty - będzie rył w wyznaczonym przez Ciebie miejscu (aż nie wykopie wszystkiego).
Jeśli uparcie kopie w określonym, a niedozwolonym miejscu (jak moja), możesz położyć tam duży kamień (ale to zły pomysł, jeśli podkopuje np. cenną różę). Słyszałam, że ludzie zakopują odchody psa - ale nie wiem, czy to skuteczne.
Generalnie - beagle, a zwłaszcza młody, musi być na zewnątrz pod kontrolą. Bo jak się znudzi kopaniem grządek, podkopie się pod ogrodzeniem - i fiuuuu....
Obrazek

Obrazek

Rock_Star
Posty: 1466
Rejestracja: 24 lut 2017, 10:13

Re: Jak oduczyć kopania

Post autor: Rock_Star » 17 lip 2018, 08:34

Moje mają skończone 9 lat i, jak pisze Łatka bywa, że kopią z pełnym zaangażowaniem - Reksio pod winoroślą (ogrodzona z 3 stron, mąż myślał, że wystarczy) a Zarieńka pod miętą i bazylią. Ponieważ potrafię zasuszyć nawet kaktus, to w ogrodzie mamy w 99% trawę a i to taką sobie. Tak, że mogą kopać, chociaż wolałabym aby niekoniecznie po jedynymi roślinami..

Awatar użytkownika
basiatesia
Posty: 317
Rejestracja: 24 lut 2017, 11:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak oduczyć kopania

Post autor: basiatesia » 17 lip 2018, 21:46

U nas pomogło chwalenie za kopanie na zewnątrz ,czasem nawet na łąkach kopiemy razem i szybko załapał ,że na zewnątrz to jest super :D , a na swoim ma jedno wyznaczone miejsce ,ale praktycznie już tam nie kopie :) młody uwielbia kopać i stanowi to dla niego olbrzymią nagrodę ,więc nie mogę mu tego odmówić :)
Obrazek
ObrazekObrazek

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość