Szkolenia, warsztaty

Wszelkie problemy, porady i pytania dotyczące zachowania psów rasy beagle.
Rock_Star
Posty: 1466
Rejestracja: 24 lut 2017, 10:13

Szkolenia, warsztaty

Post autor: Rock_Star » 21 maja 2017, 19:13

Z wychowaniem kojarzy się szkolenie dlatego tutaj zakładam temat. Jeżeli ktoś ma informacje o szkoleniach wartych zaliczenia może mógłby dodawać je tutaj.
W takim razie zacznę.
27-28 maj - warsztaty smyczowe prowadzone w Talking Dogs przez Paulinę Zielińską i jej męża w Borkach Wielkich (Ośrodek Prestige). Tym razem nie ma już miejsc (można sprawdzić na FB lub napisać zapytanie), ale jak będę wiedziała o innych, dam znać. Jadę, tym razem z Zarią...

Rock_Star
Posty: 1466
Rejestracja: 24 lut 2017, 10:13

Re: Szkolenia, warsztaty

Post autor: Rock_Star » 29 maja 2017, 11:52

Swoją relację z warsztatów w Talking Dogs (prowadzenie Wojciech Radomiak) wpisałam w galerii Reksia i Zarii. Tutaj tylko powtórzę. Nie skorzystałam zbytnio z warsztatów z uwagi przez nie radzenie sobie z emocjami przez Zarię (szczekanie i płacz przez 2 dni, ciurkiem..) Powtórzę je 22-23 lipca już jako obserwator, w Tychach (tyska szkoła Przyjaciel Psa zaprosiła Wojtka do prowadzenia warsztatów, jest wydarzenie na FB). Co mi się w warsztatach nie podobało - formuła polegajaca na zostawieniu psa w pokoju/ aucie/ klatce poza placem treningowym (1 pies ćwiczy reszta czeka). Jest to na pewno bezpieczne dla psów ćwiczących, jednak dla nas, czekających z psami i z założenia mających obserwować i słuchać - tak sobie. Wolałabym, aby poszczególne osoby pracujące z psem były nagrywane a wieczorem (po południu) odbyło się wspólne omówienie ich zachowań i sposobów pracy. Mogłabym bez uszczerbku dla wiedzy posiedzieć z własnym psem, pójść z nim na spacer, pobawić się i wejść na plac o wyznaczonej godzinie. A tak, to głównie się stresowałam..
Wiem jedno. Z psem z lękiem separacyjnym nigdy więcej nie pojadę na warsztaty o takiej formule. Pojadę wyłącznie jako obserwator..

Rock_Star
Posty: 1466
Rejestracja: 24 lut 2017, 10:13

Re: Szkolenia, warsztaty

Post autor: Rock_Star » 20 lip 2017, 09:05

Zwolniło się 1 miejsce (obserwator - bez psa) na warsztatach smyczowych z Wojtkiem Radomiakiem w Tychach w tą sobotę-niedzielę (22-23.07.2017).
Jadę w ramach powtórki, tym razem bez psa, też jako obserwator.

https://www.facebook.com/events/1849199 ... tory%22%3A[%7B%22surface%22%3A%22dashboard%22%2C%22mechanism%22%3A%22calendar_tab_event%22%2C%22extra_data%22%3A%22[]%22%7D]%2C%22ref%22%3A1%2C%22source%22%3A2%7D

Rock_Star
Posty: 1466
Rejestracja: 24 lut 2017, 10:13

Re: Szkolenia, warsztaty

Post autor: Rock_Star » 24 lip 2017, 17:59

W warsztatach smyczowych brało udział sporo osób; część z psami, część jako obserwatorzy. Większość osób biorących udział to prowadzący własne psie szkoły z dyplomami behawiorystów robionymi u Anny Biziorek - behawiorysty COAPE i właścicielki własnej szkoły ARGOS (szkoły nie znam, Annę poznałam na seminarium agillity z Lee Gibsonem kilka lat temu). Nas, osób nie związanych zawodowo ze szkoleniami - 3 może 4.
Dopiero teraz, bez psa, zobaczyłam sens warsztatów. Sporo wiedzy dotyczącej mechanizmów pracy z psem, położenie nacisku na zrozumienie potrzeb psa, na komunikację. Dla mnie największą przyjemność stanowiły ćwiczenia praktyczne a w nich obserwacja beagle - adoptowanej suczki o wdzięcznym imieniu Mercedes (dziewczyna ma 3 beagle, 2 suczki i jednego psa - wszystkie adoptowane).
Prowadzący jej wyczyny podsumował mniej więcej tak: wszystko, co robiła, robiła bardzo świadomie. Przestawiała opiekunkę w sposób nader sprytny a w efekcie uzyskiwała to, co chciała. Na warsztatach najbardziej kreatywna uczestniczka :grin:
Tutaj parę zdjęć:
Sobota - zaczynamy :D
Obrazek
Pogoda dopisała, niektórzy skorzystali z placu zabaw ;)
Obrazek
Frustracja Lily (buldożki o dosyć mocnym charakterku) była dosyć duża...
Obrazek
Przekonywanie Mesi (Mercedes) do podążania za opiekunką... :lol:
Obrazek
Łaciata wie lepiej...
Obrazek
Drugiego dnia sytuacja była taka sama.. Mesi siedziała, leżała, turlała się, czołgała, robiła przewrotu przez głowę.. a wszystko po to, aby opiekunka podeszła bliżej do prowadzącego trzymającego parówę... Wojtek (prowadzący) nawet nie zdążył zamknąć ręki jak parówy nie bylo... :lol:

Każdemu polecam warsztaty, tym razem z czystym sumieniem za to niekoniecznie z psem.

Rock_Star
Posty: 1466
Rejestracja: 24 lut 2017, 10:13

Re: Szkolenia, warsztaty

Post autor: Rock_Star » 02 sie 2017, 11:36

W ostatniej chwili doszło miejsce na obozie tropowym z Bavaria Team. Byłam w ubiegłym roku (teraz też jadę) i polecam. Może ktoś jest zainteresowany?
https://www.facebook.com/events/5627711 ... &__mref=mb

Rock_Star
Posty: 1466
Rejestracja: 24 lut 2017, 10:13

Re: Szkolenia, warsztaty

Post autor: Rock_Star » 04 sty 2018, 16:26


Awatar użytkownika
basiatesia
Posty: 317
Rejestracja: 24 lut 2017, 11:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szkolenia, warsztaty

Post autor: basiatesia » 04 sty 2018, 19:18

Ja się zastanawiam :) ale już mamy w tym terminie zajęcia z klas komunikacji a drugiego dnia tropy i żal mi z czegokolwiek rezygnować .My chcemy iść w maju na warsztaty masażu relaksacyjnego z elementami t-touch https://www.facebook.com/events/1666433360074909/
Obrazek
ObrazekObrazek

Rock_Star
Posty: 1466
Rejestracja: 24 lut 2017, 10:13

Re: Szkolenia, warsztaty

Post autor: Rock_Star » 05 sty 2018, 17:47

Na masażu relaksacyjnym z Kasią Nowicką byliśmy z Reksiem w listopadzie 2017 - profesjonalne warsztaty, duży nacisk na praktykę. Pozdrów Kasię od nas - znamy się z nią z lat wcześniejszych, jak jeszcze miała goldena i jeździła na Zjazdogi z Prestorem :)
Rozumiem też, że warsztaty komunikacji są z Maritą? Jeżeli tak to i ją pozdrów - chowałam się jej i jej flatowi na tropieniu w Goczałkowicach :)
Kurcze - jednak świat jest mały... a już psi to zupełnie :)

Awatar użytkownika
basiatesia
Posty: 317
Rejestracja: 24 lut 2017, 11:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szkolenia, warsztaty

Post autor: basiatesia » 05 sty 2018, 20:20

Oj tak ,psi świat tropowo-szkoleniowy jest mały i bardzo wciągający :D Maritę pozdrowię już w tą niedzielę ,bo teraz z nią tropimy :) A jak Reksiu podchodzi do masażu -jest zadowolony ,korzystacie z tego ?

Rock_Star
Posty: 1466
Rejestracja: 24 lut 2017, 10:13

Re: Szkolenia, warsztaty

Post autor: Rock_Star » 06 sty 2018, 07:37

Oj, tak.. zupełnie odpływa. :) Ale on i bez masażu jest zrelaksowany... Natomiast niedotykalska Zaria zaczyna doceniać relaks jaki daje masaż i sama podchodzi nadstawiając miejsca do masażu. Z tym, że jeszcze bywa iż bacznie sprawdza, co ja jej tam wyczyniam.. Ale już coraz rzadziej. :) I to mnie bardzo cieszy, bo Zariuszka to mocno spięta suka, pilnująca i reagująca na wszystko (na jedzenie przede wszystkim, ale tutaj to nikogo nie zdziwię ;) )

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości