Pielęgnacja uszu

Porady związane z utrzymaniem oraz prawidłową pielęgnacją.
Awatar użytkownika
basiatesia
Posty: 317
Rejestracja: 24 lut 2017, 11:55
Lokalizacja: Wrocław

Pielęgnacja uszu

Post autor: basiatesia » 02 mar 2017, 23:56

W jaki sposób dbacie o uszy swoich łaciatych?Jak często i czym czyścicie? Mi wydawało się ,że wszystko robie dobrze ,ale niestety mamy mały problem u Tymka i podajemy surolan .U mojego Tesia problemy z ucholami były bardzo często ale to niestety wynikało z nietypowej budowy jego uszu.
Obrazek
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Łatka
Posty: 2017
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:54
Lokalizacja: Wrocław/Karkonosze

Re: Pielęgnacja uszu

Post autor: Łatka » 03 mar 2017, 07:35

Basiu, mój wet, do którego od przynajmniej 15 lat mam nieograniczone zaufanie, twierdzi: w zdrowym uchu się nie grzebie. I tego się trzymam z moimi psami.
Czasem oczywiście zdarza się, że coś się "wda" - jak zauważyłaś, jest to sprawa osobnicza. U Cytrynki - nigdy, choć ma wielkie, ciężkie małżowiny uszne. U Luci - ze trzy razy w życiu.
Mam w lodówce Orilan , jak coś "śmierdzi grzybkami", aplikuję.
Obrazek

Obrazek

Rock_Star
Posty: 1466
Rejestracja: 24 lut 2017, 10:13

Re: Pielęgnacja uszu

Post autor: Rock_Star » 03 mar 2017, 08:19

U nas, odpukać, Reksio i Zaria żyją bez zaglądania w uszy. No, może nie tak całkiem bez - czasami są czyszczone. Sposób najzwyklejszy wilgotna wata i grzebanie w uchu. Potem to samo z watą suchą. I już.

Awatar użytkownika
teza
Posty: 720
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Pielęgnacja uszu

Post autor: teza » 03 mar 2017, 09:11

Ja czyszczę uszy Tezie. Już jako szczeniak 4 miesięczny złapała pierwsze zapalenie uszu (prawdopodobnie od kąpieli w sadzawce w upał) i te zapalenia powtarzały się często, min 2 razy w roku do czasu zdiagnozowania alergii środowiskowej. W każdym razie czyszczę preparatem otifree, raz na 2 tygodnie, wącham też zapach z uszu czy nie jest zbyt "drożdżowy" ;)
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Cherry&M
Posty: 238
Rejestracja: 23 lut 2017, 18:45
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Pielęgnacja uszu

Post autor: Cherry&M » 03 mar 2017, 11:57

Cherry miewa problemy bardzo rzadko, ale wet polecił nam olej kokosowy - małą ilość trzeba delikatnie rozprowadzić . Działa. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
basiatesia
Posty: 317
Rejestracja: 24 lut 2017, 11:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pielęgnacja uszu

Post autor: basiatesia » 03 mar 2017, 12:12

Łatka pisze:
03 mar 2017, 07:35
w zdrowym uchu się nie grzebie. I tego się trzymam z moimi psami.

i chyba tu przesadziłam :? to samo mówiła nasza hodowczyni ,która takich problemów prawie nie ma ,ale ja tak się bałam o uszy i powtórzenia Tesiowych problemów ,że zaczęłam czyścić -mimo czystych ucholi - raz w tygodniu płynem a po każdym spacerze sprawdzałam i przecierałam wacikiem ,ehh dobre chęci .Jak się wyleczymy to przystopuje ,a do czyszczenia -sporadycznego -spróbuję ,tak jak poleca Cherry olej kokosowy .
Obrazek
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Cherry&M
Posty: 238
Rejestracja: 23 lut 2017, 18:45
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Pielęgnacja uszu

Post autor: Cherry&M » 03 mar 2017, 15:15

My czyścimy jak zaczyna się coś "psuć". Najpierw delikatnie suchym patyczkiem, a potem smarujemy, na prawdę, niewielką ilością oleju. Działa antybakteryjnie i niweluje grzyby, co chyba jest najczęstszą przyczyną zapaleń uszu u łaciatych.
Polecamy z czystym sumieniem. :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Miley
Posty: 14
Rejestracja: 28 mar 2017, 21:30

Re: Pielęgnacja uszu

Post autor: Miley » 28 mar 2017, 21:48

U nas czyszczenie co tydzień, co dwa. Podkreślam opcję "co dwa", bo Cyruśnik tak tego nie lubi, że mycie uszu jest zwyczajnie najgorszym zadaniem jakie można dostać... ;) Czeszemy na desce do prasowania, pazurki tniemy na śpiocha albo na kolanach (wtedy się interesuje co się dzieje i nawet da się działać). Za to uszy to tragedia, bo nie lubi etapu wlewania płynu (dziwne?) i żeby przejść już do masowania... to zajmuje wieki. :D

Awatar użytkownika
Łatka
Posty: 2017
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:54
Lokalizacja: Wrocław/Karkonosze

Re: Pielęgnacja uszu

Post autor: Łatka » 28 mar 2017, 22:44

A po co mu to robicie? Ma chore uszy? W przeciwnym razie - raczej męczycie psa niepotrzebnie.
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Miley
Posty: 14
Rejestracja: 28 mar 2017, 21:30

Re: Pielęgnacja uszu

Post autor: Miley » 29 mar 2017, 10:51

Swego czasu strasznie mu się brudziły, nie wiem od czego, ale zalegało dużo podejrzanego brudu. Teraz jak podrósł jest już lepiej, więc i czyścimy tylko jak są już brudne, albo jak trzepie nimi częściej.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości