Częste oddawanie moczu

Stałeś(aś) się właścicielem małego niesfornego szczeniaka i nie wiesz jak sobie poradzić - zadaj pytanie w tej kategorii.
Dambart
Posty: 2
Rejestracja: 07 wrz 2017, 20:29

Częste oddawanie moczu

Post autor: Dambart » 07 wrz 2017, 20:38

Witam,

Od dwóch tygodni mam 3 miesięcznego szczeniaka.

Zastanawiam się czy to normalne, mianowicie bardzo często sika. Potrafi w ciągu 3 godzin zrobić 10 razy siku. Nawet jak wyjdzie na dwór i zrobi co trzeba, to w domu czasami jest tak, że załatwi się dwa czy nawet 3 razy w ciągu godziny. Apogeum jest po piciu. Napije się i od razu sika. Nie jest to zwykłe popuszczanie tylko kałuża. Byłem z nim u weterynarza, zbadaliśmy mocz - żadnej infekcji, badaliśmy ciężar moczu - prawidłowy więc nie jest to poliuria. Jutro idziemy na pobranie krwi. Lekarz nie wie co zrobić. Teraz zastanawiam się czy nie naciąga mnie na kasę.
Dodam jeszcze, że wg mnie sporo pije. Jakieś od 600 do 1000 ml czyli prawie litr dziennie.

Miał już ktoś taki problem ?

Awatar użytkownika
Łatka
Posty: 2017
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:54
Lokalizacja: Wrocław/Karkonosze

Re: Częste oddawanie moczu

Post autor: Łatka » 07 wrz 2017, 21:39

Nie jestem weterynarzem, ale wychowałam 3 beagle, w tym jedną sunię oddana głównie z powodu sikania.
To normalne, że trzymiesięczny szczeniak sika często. To dziecko. Musisz pracować nad tym, by kontrolował oddawanie moczu. Jeśli sika po napiciu się - wyjdź natychmiast, gdy skończy pić. Natychmiast, gdy się obudzi. natychmiast, gdy zatrzyma się w trakcie szaleńczej zabawy. I nagradzaj, gdy załatwi się na dworze.
Polecam naukę załatwiania się na hasło. I wszelkie ćwiczenia koncentracji. Na Forum jest sporo wskazówek, jak to zrobić.
Nie wiem, jaka temperatura jest w kraju (jestem na wakacjach), myślę, że w lecie i przy szaleństwach litr wody na dobę to nie jest bardzo dużo.
Obrazek

Obrazek

Dambart
Posty: 2
Rejestracja: 07 wrz 2017, 20:29

Re: Częste oddawanie moczu

Post autor: Dambart » 07 wrz 2017, 21:55

Wszystkie fora, poradniki itp na temat higieny psa stosuje. Również uczę haseł na siku i dwójkę. Nie martwię się tym, że sika jeszcze w domu, to jest szczeniak więc rozumiem. Uczymy się powoli i jestem cierpliwy. Mnie martwi ilość oddawania moczu.

Awatar użytkownika
ladyinblue
Posty: 3
Rejestracja: 03 lut 2019, 09:55

Re: Częste oddawanie moczu

Post autor: ladyinblue » 03 lut 2019, 10:39

Witam!Moja sunia miała to samo gdy była młoda.Beagle znaczą w ciągu spaceru kilkanaście razy nawet.Dobra rada:Spacerować tyle,dopóki nie wysika wszystkiego.Moja sunia:https://www.youtube.com/watch?v=ne9tHCPn0_o

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości