Pierwszy spacer

Jeśli jesteś tu pierwszy raz i jesteś zainteresowany(a) przyłączeniem się do naszego forum, to po krótkiej rejestracji tutaj możesz się przedstawić :)
Ala1003
Posty: 2
Rejestracja: 23 maja 2020, 22:17

Pierwszy spacer

Post autor: Ala1003 » 23 maja 2020, 22:38

Witam grupę, jestem tutaj nowa. Mam pytanie, odnośnie przetrwania w mieszkaniu z 1,5 miesięcznym beaglem. Chodzi mi o to, że do wszystkich szczepień nie można wychodzić na dwór z maluchem, mamy ogromną działkę, ale tam też trochę się boję z nim wyjść, bo przecież tam też pewnie bywają bezdomne zwierzaki i żeby czegoś nie załapał. Chodzi tutaj też o załatwienie się, widać u mojego Toga duży wkład wychowawczy z Hodowli, na prawdę wiele umie, rozumie, piszczy i wiemy, że chce się załatwić, wychodzi z legowiska, nie sika do legowiska i co dalej? W tej sytuacji wyszlabym z nim na dwór,bo on już sygnalizuje swoje potrzeby, szkoda mi zaprzepaścić pracę hodowcy ale nie mogę. Czy stosowaliscie się do tych wytycznych dot.spacerowania że szczeniakiem?

Awatar użytkownika
Łatka
Posty: 2017
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:54
Lokalizacja: Wrocław/Karkonosze

Re: Pierwszy spacer

Post autor: Łatka » 24 maja 2020, 09:49

Na własną działkę lub do ogrodu wyszłabym bez wahania. Raczej nikłe prawdopodobieństwo, że coś złapie. Ale - nie puszczaj go luzem!
Obrazek

Obrazek

Ala1003
Posty: 2
Rejestracja: 23 maja 2020, 22:17

Re: Pierwszy spacer

Post autor: Ala1003 » 24 maja 2020, 18:18

Łatka pisze:
24 maja 2020, 09:49
Na własną działkę lub do ogrodu wyszłabym bez wahania. Raczej nikłe prawdopodobieństwo, że coś złapie. Ale - nie puszczaj go luzem!


Dziękuję 🙂

Rock_Star
Posty: 1466
Rejestracja: 24 lut 2017, 10:13

Re: Pierwszy spacer

Post autor: Rock_Star » 28 maja 2020, 11:40

Dokładnie. A jeżeli pies jest po dwóch szczepieniach to wyszłabym także poza własną działkę w miejsce jak najmniej uczęszczane przez obce psy. I wykorzystywałabym teraz ten okres na socjalizację biorąc psa na spacery w formie noszenia w tzw. torbie socjalizacyjnej (lub plecaczku). Im więcej teraz zobaczy i pozna tym mniejsze kłopoty potem.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości