Różnego rodzaju narośla

Czyli zdrowie Twojego beagla: wszystko na temat chorób, problemów zdrowotnych, alergii, szczepień ...
Rock_Star
Posty: 1466
Rejestracja: 24 lut 2017, 10:13

Różnego rodzaju narośla

Post autor: Rock_Star » 06 lut 2019, 09:35

Od jakiegoś czasu u Reksia nad okiem, tym chorym, pojawiła się narośl. Wyglądała jak wyschnięty, wbity kleszcz jednak lekarka zdecydowanie odrzuciła moją sugestię a psia okulistka stwierdziła, że narośl nie podrażnia oka. Moja domowa pani doktor kazała guz obserwować i pocieszyła mnie, że to "starcza brodawka".
28 stycznia br. Reksio, jak co roku, został zaszczepiony p/ wściekliźnie + cały zestaw dodatkowy.
29.01 najprawdopodobniej w nocy, zerwał sobie owego "kleszcza", z narośli zrobił się bardzo brzydki, cieknący ropą, osoczem a na koniec żywą, jasną krwią guz. Spryskałam go octaniseptem i 30.01 pojechaliśmy do zaprzyjaźnionej lecznicy. Tam lekarz stwierdził, że z uwagi na szczepienie nie może nic na razie zrobić - potrzebne będą zastrzyki ze sterydem (3x) aby wyeliminować stan zapalny a potem wycięcie narośli. Na dzień dzisiejszy guz się zasklepił, ale wygląda bardzo brzydko, co stwierdziła również wczoraj pani okulistka. Na dzisiaj jesteśmy umówieni ponownie w zaprzyjaźnionej lecznicy. Guz, całe szczęście, nie jest na powiece jednak tuż nad nią. Z tego, co wiem będzie także konieczność zrobienia prześwietlenia płuc (z uwagi na zmianę nowotworową, stwierdzoną jakiś czas temu w wyciętym jądrze).
Trzymajcie kciuki, bo zaczynam się denerwować.

Awatar użytkownika
oskoma
Posty: 715
Rejestracja: 24 lut 2017, 11:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Różnego rodzaju narośla

Post autor: oskoma » 06 lut 2019, 10:35

Aniu... ciągle się coś czepia tych naszych psiaków :(
Luna w zeszłym roku miała usuwaną podobną naośl (z tego, co piszesz wyglądała tak samo). Pzez pewien czas obserwowaliśmy, ale gdy zaczęła rosnąć, lekarz zdecydował, że należy ją usunąć, bo znajduje się w takim miejscu, że jest niebezpieczna dla oka . Naośl ta była umiejscowiona wyżej nad okiem, tak jakby na brwiach.
Po wycięciu, nie dawaliśmy do badania histopat. ale lekarz określił to, jako zmianę czerniakowatą...
Do tej pory jest dobrze, nic się nie dzieje w tym miejscu.
Trzymam mocno kciuki, aby u Reksia też dobrze się skończyło, aby pozbył się na zawsze tego świństwa !
"Lecz ludzi dobrej woli jest więcej i mocno wierzę w to, że ten świat nie zginie dzięki Nim..."

Awatar użytkownika
Ania-Bono
Posty: 3862
Rejestracja: 23 lut 2017, 20:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Różnego rodzaju narośla

Post autor: Ania-Bono » 06 lut 2019, 10:50

ech te zmiany skórne ... u nas w 2013 roku wycięta z powieki (maciupka) gruczolakorak, potem w styczniu 2018 z policzka - włókniakomięsak i w czerwcu 2018 na dupce - gruczolakorak :( ... obecnie po pół roku USG + pełny profil geriatryczny z krwi, RTG płuc i raz w miesiącu "macanie" przez weta węzłowy chłonnych ... cieszymy się każda chwilą!!!
Stowarzyszenie Beagle w Potrzebie tel. 501 40 98 50

Awatar użytkownika
teza
Posty: 720
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Różnego rodzaju narośla

Post autor: teza » 06 lut 2019, 21:52

Trzymam mocno kciuki za Reksia i pomyślne wyniki badań. Teza ma na łapie narośl (koloru różowego), weterynarz stwierdził, że zmiana łgaodna, włókniak, ale chyba to jeszcze skonsutuję. Pozdrawiam Cie Aniu cieplutko.
ObrazekObrazek

Rock_Star
Posty: 1466
Rejestracja: 24 lut 2017, 10:13

Re: Różnego rodzaju narośla

Post autor: Rock_Star » 07 lut 2019, 09:34

Nic z badań nie wyszło, pojechaliśmy dosyć późno, w lecznicy był młody człowiek z marną wiedzą.. praktyka w przyjmowaniu klientów też zerowa.. Zniechęciłam się. Podjechaliśmy więc do naszego "domowego" lekarza, umówiliśmy się konkretnie na przyszły piątek (15.02) na zastrzyk i poniedziałek, 18 lutego, na zabieg (plus wszystkie badania). Nie dam rady wcześniej, bo sama mam się zgłosić na badania do szpitala 12 lutego (będę tam 2-3 dni) a psa po operacji nie zostawię na większość dnia tylko z Zarią (mąż pracuje). Ech, kilka dni zmartwień dłużej.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości