Kąpiel

Porady związane z utrzymaniem oraz prawidłową pielęgnacją.
Pawel82..
Posty: 10
Rejestracja: 26 sty 2019, 07:41

Kąpiel

Post autor: Pawel82.. » 26 sty 2019, 08:25

Witam wszystkich chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sprawa z kąpielą psa jak często można go kąpać , mam 4 miesięcznego pieska jeszcze go nie kąpalem .

Awatar użytkownika
Łatka
Posty: 2017
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:54
Lokalizacja: Wrocław/Karkonosze

Re: Kąpiel

Post autor: Łatka » 26 sty 2019, 08:56

Są różne szkoły i teorie: ja kapię moje suki, jak czuję, że powinnam, dosłownie. ;) Czyli - jak zapaszek staje się trudny. Czasem dzieje się tak ze dwa razy w miesiącu - jak się uperfumują na spacerze (albo i w ogrodzie). A czasem nie kapie ze trzy miesiące.
Szczeniaka bym teraz nie kapała, jeśli nie ma konieczności. Zimno, niedobry czas. Poczekaj na odwilż. I koniecznie zaopatrz się w dobry szampon o pH odpowiednim dla psiej skóry.
Możesz - i powinieneś przyzwyczajać go, znaczy - nagradzać za wejście do brodzika/wskoczenie do wanny, zależy, jak masz zaplanowanie "pranie". I polewać letnią wodą same łapki.
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
teza
Posty: 720
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Kąpiel

Post autor: teza » 27 sty 2019, 19:17

Dokładnie tak jak Ania Latka swoją sunię kąpię tylko wtedy gdy to jest konieczne, tzn. wtedy gdy wytarza się w "perfumie". Jeśli nie ma takiej potrzeby to nawet rzadziej niż raz na kwartał, gdy sierść jest zakurzona, choć nawet wtedy nie ma ona przykrego zapachu.
ObrazekObrazek

Rock_Star
Posty: 1466
Rejestracja: 24 lut 2017, 10:13

Re: Kąpiel

Post autor: Rock_Star » 28 sty 2019, 17:37

Hmm... Reksio sam się kąpie w wiosną, latem czy jesienią (czasami i w zimie) w jeziorze/ rzece.. czasami morzu.. Poza tym kąpię go może tak raz w roku/ na dwa lata.. Szczerze mówiąc nie pamiętam kiedy był ostatni raz kąpany z użyciem psiego szamponu. Nie ma brudnej sierści, nie śmierdzi, nie tarza się w odpadkach czy padlinie, nie ma pcheł, uczuleń.. więc nie widzę potrzeby. A psi włos ma naturalną ochronę więc nie przesadzajmy z kąpielami.

Pawel82..
Posty: 10
Rejestracja: 26 sty 2019, 07:41

Re: Kąpiel

Post autor: Pawel82.. » 31 sty 2019, 20:47

Witam dzisiaj byłem u weterynarz i podpytalem co z tym kąpaniem pieska , odpowiedź była że wedle uznania kiedy trzeba można kąpać.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości