Agresja beagla

Wszelkie problemy, porady i pytania dotyczące zachowania psów rasy beagle.
Saper
Posty: 3
Rejestracja: 12 wrz 2018, 19:20

Agresja beagla

Post autor: Saper » 12 wrz 2018, 19:26

Witam mój 2letni Beagle od jakiegoś czasu zrobił się agresywny wobec innych ludzi, w tym małych dzieci, a także niektórych psów. Zdarzyło mu się złapać za nogawkę lub ugryźć. Dotychczas był bardzo przyjazny i raczej inne psy szczekały na niego, rzadko na to reagował. Nie wiem co robić, boję się, że będę musiała kupić kaganiec. Nad jeszcze nie atakuje. Będę wdzięczna za rady

Awatar użytkownika
Łatka
Posty: 2017
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:54
Lokalizacja: Wrocław/Karkonosze

Re: Agresja beagla

Post autor: Łatka » 12 wrz 2018, 21:51

Niestety, zdarzają się takie osobniki, mam jedną taką sztukę - w obcym miejscu, w tłumie ludzi bez kagańca ani rusz.
Przyczyny mogą być różne, warto poradzić się fachowego behawiorysty z doświadczeniem w pracy pozytywnymi metodami - jeśli jednak pies w rodzinie zachowuje się normalnie - nie robiłabym dramatu i kupiła dobry, fizjologiczny kaganiec. Przyzwyczajenie psa do noszenia go też potrwa - więc lepiej nie zostawiać tego na moment, gdy trzeba będzie kaganiec stosować koniecznie.
Obrazek

Obrazek

Rock_Star
Posty: 1466
Rejestracja: 24 lut 2017, 10:13

Re: Agresja beagla

Post autor: Rock_Star » 13 wrz 2018, 09:32

Nie wiem, gdzie mieszkasz a na odległość trudno pomóc w takich przypadkach. Powodów zachowania może być naprawdę wiele, dobrze byłoby pomóc psu. Ale w związku z atakami ma rację Łatka, najlepiej uniemożliwić pogryzienia poprzez kaganiec (np. Baskerwille rozmiar u nas 3, ale zawsze dobrze jest przymierzyć), z tym że jak Łatka napisała, przyzwyczajanie do kagańca trwa. Porządny pies myśliwski nie będzie przecież na sobie tolerował czegokolwiek.. Też wiem coś o tym, bo jak i Łatka mam podobną, charakterną, łaciatą dziewczynę..

Saper
Posty: 3
Rejestracja: 12 wrz 2018, 19:20

Re: Agresja beagla

Post autor: Saper » 13 wrz 2018, 20:18

Dziękuję. Zacznę jednak od kagańca. Mieszkam w Warszawie i jeśli ktoś podpowie mi namiary na dobrego behavioryste, byłoby super.

Awatar użytkownika
Bigos
Posty: 78
Rejestracja: 27 lut 2017, 19:05
Lokalizacja: Siedlce/ okolice Piaseczna

Re: Agresja beagla

Post autor: Bigos » 14 wrz 2018, 20:14

W warszawie polecam Tomka Jakubowskiego moim zdaniem najlepszy https://tomekjakubowski.pl/zajecia-indywidualne/ zawsze wysłucha przewodnika i podaje jego wizje rozwiązania problemu. Powodzenia i owocnej pracy

Saper
Posty: 3
Rejestracja: 12 wrz 2018, 19:20

Re: Agresja beagla

Post autor: Saper » 14 wrz 2018, 22:29

Dziękuję

Rock_Star
Posty: 1466
Rejestracja: 24 lut 2017, 10:13

Re: Agresja beagla

Post autor: Rock_Star » 15 wrz 2018, 20:11

A ja polecam Małgorzatę Woźniak (na FB jako Gosia Woźniak - Bavaria Team).
Jest wprawdzie z Gdańska ale bywa często w Warszawie.
Sama ma 3 posokowce bawarskie (też grupa VI FCI) i stosuje wyłącznie pozytywne metody.
Z Warszawy natomiast polecam Anię Handzel: https://www.facebook.com/anna.handzel.3 ... dVa29eXoBA
https://www.facebook.com/magicnosewarsz ... dVa29eXoBA

Isabella58
Posty: 1
Rejestracja: 30 sie 2023, 21:58

Re: Agresja beagla

Post autor: Isabella58 » 30 sie 2023, 22:05

Hi Guys,revanced
Warto skonsultować się z weterynarzem, by wykluczyć przyczyny zdrowotne. Konsultacja z behawiorystą może pomóc zrozumieć, dlaczego zachowanie Beagle'a się zmieniło. Stopniowe eksponowanie go do pozytywnych interakcji z ludźmi i psami, poprzez trening pozytywnego wzmocnienia, może pomóc w redukcji agresji. Unikaj sytuacji, które mogą wywołać agresywne zachowanie i zwracaj uwagę na jego komfort. W skrajnych przypadkach, kaganiec może być potrzebny dla bezpieczeństwa, jednak warto dążyć do rozwiązania problemu u źródła.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości