Co na kleszcze ?

Porady związane z utrzymaniem oraz prawidłową pielęgnacją.
Awatar użytkownika
Ania-Bono
Posty: 3862
Rejestracja: 23 lut 2017, 20:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Co na kleszcze ?

Post autor: Ania-Bono » 06 mar 2017, 21:29

gdzie kupujecie foresto?
Stowarzyszenie Beagle w Potrzebie tel. 501 40 98 50

Awatar użytkownika
teza
Posty: 720
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Co na kleszcze ?

Post autor: teza » 06 mar 2017, 21:39

Ja kupiłam na http://zooart.com.pl/product-pol-8134-B ... j-8kg.html
za 84 zł w ubiegłym tygodniu, ale już podnieśli cenę do 94 zł.
Taniej jest na http://zoozone.pl/pr1522-bayer-foresto-205.html za ok 88 zl
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Łatka
Posty: 2017
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:54
Lokalizacja: Wrocław/Karkonosze

Re: Co na kleszcze ?

Post autor: Łatka » 07 mar 2017, 22:11

Ja u mojego weta.
Trochę drożej. Ale on wiele drobnych zabiegów robi moim sukom za "Bóg zapłać".
W tym roku mam ferie (kosztowe), bo zeszłej wiosny tak skutecznie schowałam blaszanki z Foresto, ze w kwietniu po desperackim i daremnym przeszukiwaniu domu musiałam kupić następne dwie. Bolało - ale nagle, podczas pakowania się na wakacje -dwa blaszane pudełeczka wychnęły jak spod ziemi. :lol:
Obrazek

Obrazek

Rock_Star
Posty: 1466
Rejestracja: 24 lut 2017, 10:13

Re: Co na kleszcze ?

Post autor: Rock_Star » 08 mar 2017, 07:21

Ja też kupuję u weterynarza. Niewiele drożej, a jak doliczyć koszt przesyłki wychodzi tak samo jak w sklepach, no może z 5 zł więcej. W ubiegłym roku kupiłam foresto dosyć późno, tak więc po sezonie schowałam do szczelnie zakręconego słoika i teraz ubrałam Reksia. Przynajmniej na czas wczesnej wiosny. Mam nadzieję, że będzie działać, dwa lata temu zrobiłam tak w przypadku labradorki i było OK (przez cały sezon ani jednego kleszcza).

Awatar użytkownika
teza
Posty: 720
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Co na kleszcze ?

Post autor: teza » 08 mar 2017, 08:03

Ja zamawiałam bez kosztów wysyłki. W stacjonarnych sklepach ceny są w przedziale 110-125 zł. U weterynarza kupowałam kiedyś bravecto. Cena była 80 zł za tabletkę.
ObrazekObrazek

Iwonamaria
Posty: 120
Rejestracja: 26 lut 2017, 15:43

Re: Co na kleszcze ?

Post autor: Iwonamaria » 08 mar 2017, 11:26

Kropelki.
Nie ukrywam. Mam totalny mętlik w głowie. Emka miała silną alergię na Foresto. Fipronil okazał się nieskuteczny ( babeszioza). Podawałam Bravecto. Teraz są doniesienia, że może być kancerogenne ( babeszioza też). Emiśkę zabił rak wątroby. Czyli albo pochodna babesziozy albo to nieszczęsne Bravecto. A może jeszcze coś o innejj etiologii?
Jestem zupełnie zagubiona.Wita kroplę Frontline combo i zaczynam podawać czystek.

Awatar użytkownika
teza
Posty: 720
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Co na kleszcze ?

Post autor: teza » 08 mar 2017, 12:44

EPA zaklasyfikowała fipronil jako "możliwy czynnik rakotwórczy u ludzi".
http://www.barfnyswiat.org/printview.ph ... &start=120
http://www.toxipedia.org/display/toxipedia/Fipronil
Z naturalnych odstraszaczy polecam też olej neem czyli olej z miodli indyjskiej.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
basiatesia
Posty: 317
Rejestracja: 24 lut 2017, 11:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co na kleszcze ?

Post autor: basiatesia » 08 mar 2017, 16:29

Iwonamaria pisze:
08 mar 2017, 11:26
Jestem zupełnie zagubiona.Wita kroplę Frontline combo i zaczynam podawać czystek.

Też jestem ,ale podobnie zdecydowałam się na kropelki- ADVANTIX i zaczęłam podawać czystek .Bravecto -odrzuciłam-brak wiarygodnych badań przy stosowaniu długoterminowym + negatywna opinia mojego weta -mi wystarczy ,co do foresto -dobre by to było ,ale mam psychiczną blokadę -ja nie chciałabym chodzić 24/24 w gumie na szyi :)tak wiem ,psu to ponoć nie przeszkadza :)ale ja od zawsze na tym punkcie jakaś przewrażliwiona byłam :roll:
Obrazek
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Łatka
Posty: 2017
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:54
Lokalizacja: Wrocław/Karkonosze

Re: Co na kleszcze ?

Post autor: Łatka » 08 mar 2017, 19:38

Basiu - każdy przypadek jest inny, lecz u nas Advantix po prostu nie działał.
Praktycznie co tydzień łazimy po górskich łąkach - kleszczy moc, leśnicy często zapadają na choroby odkleszczowe.
Od kiedy używamy obroży, nie złapały ani jednego kleszcza, w sensie - wbitego. Bo po białym nie raz zasuwają bestie. Ale tylko chwilę. Potem im te nóżki jakoś niemrawieją ;)
Dodam, że ja też od bardzo dawna nie złapałam kleszcza. Mam cichą teorię, że ponieważ śpię obłożona futrami, jakaś tam dawka substancji czynnej trafia i do mojej skóry :lol:
Obrazek

Obrazek

GabrysiaL
Posty: 2
Rejestracja: 08 mar 2017, 19:51

Re: Co na kleszcze ?

Post autor: GabrysiaL » 08 mar 2017, 20:06

Najczęściej używałam Foresto i było oki,ale cały tamten sezon zakrapiałam preparatem naturalnym cd vet,bardzo polecam.Staram się unikać chemii i chociaż ten preparat jej nie zawiera.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości