Beagle użytkowe

NoseWork, BrainWork, agillity, tropienia, ...
Ze Stajni Zamczysk
Posty: 6
Rejestracja: 20 lut 2018, 17:27

Beagle użytkowe

Post autor: Ze Stajni Zamczysk » 20 lut 2018, 17:35

Kto ma psa pracującego myśliwsko ręka w górę! Na poprzednim forum pamiętam, ze był taki wątek.

Awatar użytkownika
basiatesia
Posty: 317
Rejestracja: 24 lut 2017, 11:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Beagle użytkowe

Post autor: basiatesia » 20 lut 2018, 22:47

My tropimy użytkowo ,ale ludzi :)

Rock_Star
Posty: 1466
Rejestracja: 24 lut 2017, 10:13

Re: Beagle użytkowe

Post autor: Rock_Star » 21 lut 2018, 08:37

Niestety... tropienie ludzi nie upoważnia do wystawiania psa w klasie użytkowej..
Można to robić jedynie gdy pies zdobędzie certyfikat użytkowości na jednym z konkursów np. tropowych, dzikarzy, psów myśliwskich małych ras.
Na dodatek myśliwi niechętnie polują z beaglami. Sposób polowania wywodzący się z Anglii był obcy w Polsce, nie mamy takich tradycji (koń + beagle). A szkoda, bo po bloodhoundzie to właśnie beagle są obdarzone najlepszym węchem. Iwonki Chmureczka odeszła za TM i teraz to Bułka dzierży sztandar psa a właściwie suki polującej - pamiętam jej zdjęcia z pierwszego konkursu tropowców na poprzednim forum. Robi to, czego czasami część z nas nie chce przyjąć do wiadomości mimo zakupu psa MYŚLIWSKIEGO - pomaga w polowaniu. Na dodatek pracuje w łowisku jako dzikarz - brawo!
Zaria, bywała czasami "wypożyczana" przez znajomych myśliwych do wytropienia postrzałka. Pracuje szybko, sprawnie i co najważniejsze - skutecznie. Mimo ponawianych prób tropienia ludzi Zaria to Zaria - nie widzi w tym najmniejszego sensu i jedynie sygnalizuje mi kątem oka: o tam, tam siedzi człowiek, skupiając się na pokazaniu każdego łoża dzika i tropów zwierzyny.

Awatar użytkownika
basiatesia
Posty: 317
Rejestracja: 24 lut 2017, 11:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Beagle użytkowe

Post autor: basiatesia » 21 lut 2018, 21:09

Rock_Star pisze:
21 lut 2018, 08:37
Niestety... tropienie ludzi nie upoważnia do wystawiania psa w klasie użytkowej..

niestety ,a mi konkursy myśliwskie kompletnie nie pasują ,choć Tymon raczej wolałby zwierzynę tropić -jak tylko znajdzie pozoranta to przerzuca się od razu na inny ślad :P Z tego co pamiętam,ładnych parę lat temu towarzyszyłam na takim konkursie , to na początku trzeba psa chyba zostawić na parę-naście minut w lesie na odłożenie/ostrzał a to mi nie pasuje całkowicie (uprzedzam,że może coś mi się pokręciło ale jakoś tak to zapamiętałam
)

Czereda
Posty: 3
Rejestracja: 17 mar 2017, 16:48
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Beagle użytkowe

Post autor: Czereda » 22 lut 2018, 13:29

Witam :) Ja mam suczkę użytkową z certyfikatem I stopnia.
Chociaż nie jestem myśliwym to mieliśmy parokrotnie możliwość tropienia postrzałków. Teraz dużą nadzieje pokładam w potomstwie mojej Gamy,że i one równie dobrze pokażą się na konkursach tropowców
Pozdrawiam
Monika, Gama, Nell i Joe
Swing To Harmony FCI Beagles

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość