Selminka odeszła do Psiej Krainy / BwP

Wspomnienia...
Awatar użytkownika
mede
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lut 2017, 19:40
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Sunieczka SELMA na emeryturze w DT / BwP

Post autor: mede » 25 paź 2021, 10:45

Nie mamy dobrych wieści :-(

Selma od 3 tygodni wybrzydzała z jedzeniem, więc starałam jej się urozmaicać jadłospis, kręciła noskiem na puszki dla nerkowców, więc rozmaczałam jej suche renal, w pewnym momencie szło jej to tak kiepsko że zaczęliśmy gotować indyka z ryżem i warzywami. W sobotę Selma nie chciała nic na śniadanie, choć podtykałam różne smaczki, nawet odwracała się od biszkoptów które kiedyś uwielbiała. Pojechaliśmy do Kliniki - tam została przez lekarza podjęta decyzja zostawieniu jej na szpitalu na podanie kroplówki i leków, odebraliśmy ją po kilku godzinach. W niedzielę rano z laboratorium przyszły badania krwi. Podniesiony mocznik/kreatynina/parametry trzustkowe. Ponownie zawieźliśmy Selminkę na kroplówkę, mieliśmy ją odebrać pod wieczór i gdy już szykowaliśmy się do drogi zadzwoniła Pani Doktor mówiąc, że widzi wskazanie aby Selma została na noc w szpitalu, pojawiła się biegunka spowodowana prawdopodobnie mocznikiem, sunia w nocy miała mieć podawane kolejne wlewy.
Dziś zostały już zaaplikowane leki przeciwbólowe, ma mieć wykonane USG nerek, czekam na telefon i nie mogę pozbierać myśli... Po porannym kontakcie z Kliniką otrzymałam informację, że czuje się troszkę lepiej.
Wiem, że ona zmaga się z poważnymi chorobami, na domiar złego obie są nieuleczalne... ale serce mi pęka...


Obrazek

Obrazek
Stowarzyszenie Beagle w Potrzebie tel. 501 714 686

Awatar użytkownika
AniaKapsla
Posty: 63
Rejestracja: 24 lut 2017, 11:58

Re: Sunieczka SELMA na emeryturze w DT / BwP

Post autor: AniaKapsla » 25 paź 2021, 18:32

Magda, bardzo zmartwił mnie Twój wpis o Selmie. W poprzednim poście pisałaś, że byłyście u dr. Neski, z tego co się orientuję możesz wysłać do Niej aktualne wyniki na maila ogólnego kliniki do konsultacji (jutro rano będę tam na kontroli z Candy i mogę poprosić naszą doktor prowadzącą aby poprosiła szefową o szybką odpowiedź). Czy oprócz karmy dla nerkowców Selma dostaje jakieś leki na nerki? Candy na wiązanie fosforu dostaje renalvet i renagel, podwyższony wapń obniżamy łyżeczką błonnika Fiber Activ dodawaną do posiłku, mocznik zbijamy Azodylem ale ten niestety jest tylko na zamówienie i ma koszmarną cenę. Jeśli Selma nadal jest w klinice poproś może, żeby jeszcze ciśnienie jej zmierzyli.
Na podwyższonych amylazie i lipazie się nie znam, więc nic nie doradzę.
Pozdrawiamy i trzymajcie się!

Awatar użytkownika
Ania-Bono
Posty: 3862
Rejestracja: 23 lut 2017, 20:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Sunieczka SELMA na emeryturze w DT / BwP

Post autor: Ania-Bono » 26 paź 2021, 08:29

Salminko - walcz!!!
Stowarzyszenie Beagle w Potrzebie tel. 501 40 98 50

Awatar użytkownika
mede
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lut 2017, 19:40
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Sunieczka SELMA na emeryturze w DT / BwP

Post autor: mede » 26 paź 2021, 08:40

Wczoraj byłam u Selminki, niestety ona jest na tak silnych lekach, że z nią jest słaby kontakt. Ma podawane leki, mierzone ciśnienie. Wczoraj o 22 miałam telefon, że ją zacewnikowali.
Z mojego kontaktu z nią widzę jaka jest słabiutka, na "spacerze" nawet nie zrobiła kroku, tylne łapki przysiadają, nie załatwiła się więc dlatego się zdecydowali na cewnik.
Chodzę i ryczę i czuję ogromną złość, bo jak pytałam kilku lekarzy o jej wcześniejsze wyniki trzustkowe to każdy mi mówił, że jak nie ma objawów w formie wymiotów czy biegunki to trzustki się nie leczy, ona nigdy nie wymiotowała, załatwiała się zwięźle, nerki i trzustka nie idą zbytnio w parze w leczeniu, jak jest podniesienie mocznika to trzustka obrywa najmocniej.
Stowarzyszenie Beagle w Potrzebie tel. 501 714 686

Awatar użytkownika
mede
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lut 2017, 19:40
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Sunieczka SELMA na emeryturze w DT / BwP

Post autor: mede » 26 paź 2021, 08:43

AniaKapsla pisze:
25 paź 2021, 18:32
Magda, bardzo zmartwił mnie Twój wpis o Selmie. W poprzednim poście pisałaś, że byłyście u dr. Neski, z tego co się orientuję możesz wysłać do Niej aktualne wyniki na maila ogólnego kliniki do konsultacji (jutro rano będę tam na kontroli z Candy i mogę poprosić naszą doktor prowadzącą aby poprosiła szefową o szybką odpowiedź). Czy oprócz karmy dla nerkowców Selma dostaje jakieś leki na nerki? Candy na wiązanie fosforu dostaje renalvet i renagel, podwyższony wapń obniżamy łyżeczką błonnika Fiber Activ dodawaną do posiłku, mocznik zbijamy Azodylem ale ten niestety jest tylko na zamówienie i ma koszmarną cenę. Jeśli Selma nadal jest w klinice poproś może, żeby jeszcze ciśnienie jej zmierzyli.
Na podwyższonych amylazie i lipazie się nie znam, więc nic nie doradzę.
Pozdrawiamy i trzymajcie się!


Aniu, Selma dostawała jedynie leki na woreczek żółciowy i obniżenie ciśnienia od dr Neski
Stowarzyszenie Beagle w Potrzebie tel. 501 714 686

Awatar użytkownika
oskoma
Posty: 715
Rejestracja: 24 lut 2017, 11:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sunieczka SELMA na emeryturze w DT / BwP

Post autor: oskoma » 26 paź 2021, 13:21

Madziu, tak bardzo Ciebie rozumiem i ta bezradność...
Robimy wszystko, co tylko jest możliwe i z nadzieją czekamy na poprawę !
Całym sercem jestem z Wami, bo nie potrafię nic innego.
"Lecz ludzi dobrej woli jest więcej i mocno wierzę w to, że ten świat nie zginie dzięki Nim..."

Awatar użytkownika
mede
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lut 2017, 19:40
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Sunieczka SELMA na emeryturze w DT / BwP

Post autor: mede » 29 paź 2021, 08:30

🖤 Żegnaj nasza kochana Selminko 🖤

Dziękuję Ci Pisku kochany za każdy nasz wspólny dzień, dziękuję Ci Słonko nasze za Twój zimny nosek na naszych policzkach, dziękuję za słodkie chrapanie, za każdy Twój oddech, za oddane i ufne spojrzenie…
Na zawsze zostaniesz w naszych sercach 🖤

Żegnaj nasza Kochana 🖤🖤🖤


Obrazek
Stowarzyszenie Beagle w Potrzebie tel. 501 714 686

majadyziatola
Posty: 283
Rejestracja: 28 lut 2017, 12:30

Re: Selminka odeszła do Psiej Krainy / BwP

Post autor: majadyziatola » 29 paź 2021, 10:51

Serce pęka , to zdjęcie mówi wszystko .
[*] dla SELMY

Magda , przytulam .

Awatar użytkownika
oskoma
Posty: 715
Rejestracja: 24 lut 2017, 11:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Selminka odeszła do Psiej Krainy / BwP

Post autor: oskoma » 29 paź 2021, 16:46

Pobiegła Selminka do wielkiej sfory wszystkich naszych łaciatków,
Madziu, zostaje nam nadzieja, że one są tam szczęśliwe !

Pamiętamy [*]
"Lecz ludzi dobrej woli jest więcej i mocno wierzę w to, że ten świat nie zginie dzięki Nim..."

Awatar użytkownika
Łatka
Posty: 2017
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:54
Lokalizacja: Wrocław/Karkonosze

Re: Selminka odeszła do Psiej Krainy / BwP

Post autor: Łatka » 30 paź 2021, 18:59

Madziu - co tu gadać...płaczę z Tobą.
Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości