Wizyta przedadopcyjna

Różne tematy przeterminowane, ale stanowiące historię forum :)
Awatar użytkownika
Łatka
Posty: 2017
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:54
Lokalizacja: Wrocław/Karkonosze

Re: BADI - energiczny młodzian szuka dobrego domku / BwP

Post autor: Łatka » 22 paź 2017, 08:50

Moniko - nie chciałam Cię (ani innych) ani zachęcić, ani zniechęcić. Napisałaś, że nie chcesz wizyty PA - starałam się wyjaśnić, dlaczego taka wizyta jest konieczna. Piszesz bardzo pięknie - i być może to Twoje prawdziwe poglądy, być może Twój dom byłby idealny dla któregoś z psów. Ale jak to zweryfikować, nie spotykając się twarzą w twarz - i to u Ciebie właśnie? Internet, podobnie jak papier, jest cierpliwy. Napisać można wszystko.
Czy masz doświadczenie z tak trudną rasą jak beagle? Nie chodzi tylko o "zjadanie butów", to zresztą najmniejszy problem, wystarczy te buty dobrze schować ;). Stowarzyszeniu naprawdę nie zależy na przetrzymywaniu psów, przeciwnie, chcą znaleźć im dom jak najszybciej - ale nie za wszelką cenę. Podobnie osoba wizytująca jest zawsze nastawiona życzliwie, nie doszukuje się dziur w całym - co najwyżej dziur w płocie :D
A co do psów ze schroniska... Czyż one nie potrzebują domów?
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
basiatesia
Posty: 317
Rejestracja: 24 lut 2017, 11:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: BADI - energiczny młodzian szuka dobrego domku / BwP

Post autor: basiatesia » 23 paź 2017, 21:21

A ja wam powiem ,że świetnie rozumiem Monikę ,bo sama miałam bardzo podobne obawy.Po śmierci Teosia rozważałam adopcję ale bałam się,że ktoś oceni ,że nie nadaję się na właścicielkę beagle, nie zgodzi się na adopcję i zwyczajnie spanikowałam :oops:
Obrazek
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Łatka
Posty: 2017
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:54
Lokalizacja: Wrocław/Karkonosze

Re: BADI - energiczny młodzian szuka dobrego domku / BwP

Post autor: Łatka » 23 paź 2017, 21:54

Basiu - no i właśnie wybrałaś jedno z sugerowanych przeze mnie rozwiązań; bynajmniej nie ma w tym nic złego, przeciwnie. Potrafię też zrozumieć, że ktoś wybiera psa z dobrej hodowli , lub świetnej- jak w Twoim przypadku. Dużo za tym przemawia.Zwłaszcza, gdy ktoś dopiero co poniósł tak bolesna stratę.
Rozumiem również, że ktoś może sobie nie życzyć wizyty.
Z drugiej strony - TY się nie nadajesz na właścicielkę beagle... :lol: :lol: :lol:
Dziewczyno - chyba Ty i trafna samoocena, to dwie rozbieżne sprawy :D
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
basiatesia
Posty: 317
Rejestracja: 24 lut 2017, 11:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wizyta przedadopcyjna

Post autor: basiatesia » 24 paź 2017, 00:05

Przeciwnie ,ja uważam nie skromnie ,że się nadaje ale bałam się ze ktoś powie coś innego i nie dostane psiaka ,a w tamtym okresie to by mnie całkiem załamało :( Swoją drogą przeglądałam jakas ankietę kiedyś i było pytanie o alergie ,gdybym miała pisać prawdę to pewnie poleglabym juz na tym etapie :) I ja i mój chłopina mamy bardzo mocną na sierść ,po 16 latach z Tesiem dorobiłam się nawet astmy alergicznej :) Rozumiem, że proces adopcyjny musi tak wyglądać, że chodzi tylko o dobro psów i to ,ze przeszły już tak dużo i nie można ich narażać na kolejne traumy .Zgadzam się ,ze to wszystko jest niezbędne i niczego bym w tym nie zmieniała ale rozumiem też ludzi którzy chcieliby zaadoptować psa ,ale tak jak ja boją się nie tyle adopcji a samego procesu adopcyjnego -taki strach przed ocenianiem kompetencji :P

Awatar użytkownika
mede
Posty: 1520
Rejestracja: 23 lut 2017, 19:40
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Wizyta przedadopcyjna

Post autor: mede » 24 paź 2017, 08:14

Basiatesia :) a wiesz, że jeden z naszych psów poszedł do domu w której dziewczyna miała alergię :) sama ten dom wizytowałam z Bellą. Przy mnie dziewczyna czuła zmiany w momencie wejścia mojego psa do mieszkania, odczuwała również to po głaskaniu mojej suni. Umówiliśmy się wówczas, że spróbują z zastosowaniem leków i pies w początkowej fazie był u nich na DT, został tam na stałe i jest do dziś dnia, żyją szczęśliwie, pies porusza się po całym mieszkaniu bez ograniczeń.
Wiem, że ludzie mają obawy przed wizytą, boją się odmowy, ale pomyślcie również, że wolontariusz odwiedzający nową Rodzinę również ma stres ;)
Odpowiedzialność w momencie takiego spotkania jest spora, musimy wiedzieć na co zwrócić uwagę i nie jest to wystrój Waszych Domków, na wizycie liczycie się Wy jako Nowa Rodzina, oceniamy na ile to możliwe czy dacie sobie radę, czy jesteście na tyle przygotowani aby np przyjąć psa mocno wystraszonego. Wizytowałam wiele Rodzin, nie interesują mnie przedmioty w domu, najważniejsi są Ludzie którzy chcą przyjąć psa, ich wrażliwość, sposób bycia, reakcja na psa który ze mną wizytuje, o co dopytują - czy zadawane przez nich pytania są przemyślane - od razu widać czy się przygotowali do takiego spotkania czy traktują to na zasadzie "odbimbania"
Trafiłam kiedyś do domu w którym było 3 małych dzieci, moja Bella jest wyważona, ale również zajrzy w każdy kąt... Dzieci z piskiem uciekały na oparcie wersalki, kobieta ( ich matka) kompletnie nie panowała nad dziećmi, na drugiej kanapie leżał jej partner - nawet nie wstał żeby nas przywitać, rozwiązywał krzyżówkę. Od razu wiedziałam, że to strata czasu... w pewnym momencie facet się zerwał i wykrzyczał - żadnego psa tu nie będzie, po moim trupie.
Tyle ile wizyt tyle różnych historii, jak otwierasz drzwi do każdego domu - każda inna.
Chciałam tylko powiedzieć, że są zawsze dwie strony medalu, po każdej jest człowiek ale najważniejsze - życie psa.
Stowarzyszenie Beagle w Potrzebie tel. 501 714 686

Mamii
Posty: 66
Rejestracja: 24 lut 2017, 10:42

Re: Wizyta przedadopcyjna

Post autor: Mamii » 24 paź 2017, 08:55

A ja wizytę przedadopcyjną wspominam super. Monia - Witeczka i Mafcia - poznać taki duet to ogromna przyjemność :*
"Sprawdzenie" mieszkania? Tylko pod kątem bezpieczeństwa psa (np szczebelki w barierce na balkonie nie są zbyt szeroko rozstawione - czy beaglowa głowa tam wlezie ;)) oraz ewentualne scenariusze w rodzaju "co może stać się z kanapą" lub "jak wygląda podrapana szafka" ;)
Monia, nie bój się wizyty przedadopcyjnej... Zaproś po prostu beagla z jego człowiekiem na fajną rozmowę ;)

Liliana
Posty: 5
Rejestracja: 20 sie 2018, 22:39

Re: Adopcja do Warszawy

Post autor: Liliana » 26 sie 2018, 22:51

Czy mieszkajac w Warszawie,bedac wlascicelka od 10 lat przygarnietego beagla mam szanse na adobcje 2 psa jesli pies jest np w hotelu Tecza .Co wtedy z wizyta przedadopcyjna?

Awatar użytkownika
Ania-Bono
Posty: 3862
Rejestracja: 23 lut 2017, 20:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Adopcja do Warszawy

Post autor: Ania-Bono » 27 sie 2018, 07:39

Liliana pisze:
26 sie 2018, 22:51
Czy mieszkajac w Warszawie,bedac wlascicelka od 10 lat przygarnietego beagla mam szanse na adobcje 2 psa jesli pies jest np w hotelu Tecza .Co wtedy z wizyta przedadopcyjna?



Oczywiście, że masz szanse :)
Proszę zapoznać się z nasza stroną, zakładka - "Adopcje" ... przy każdej adopcji obowiązuje wizyta przedadopcyjna :)
Stowarzyszenie Beagle w Potrzebie tel. 501 40 98 50

Liliana
Posty: 5
Rejestracja: 20 sie 2018, 22:39

Re: Wizyta przedadopcyjna

Post autor: Liliana » 07 wrz 2018, 20:14

Ja znowu o tym samym.Sorry.Zakochalam sie w Afrze.Pisalam juz wczesniej.Podobno nie jestem na straconej pozycji mimo ze mieszkam w Warszawie.Rozumiem zasady adopcji ale nie mam samochodu I nie podjade do hoteliku.Moj beagiel kocha wszystkie zwierzaki .W domu sa koty.Czy jest mozliwosc jakos te sytuacje rozwiazac.Moge dac na poczatek dt.

Awatar użytkownika
Ania-Bono
Posty: 3862
Rejestracja: 23 lut 2017, 20:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Wizyta przedadopcyjna

Post autor: Ania-Bono » 08 wrz 2018, 12:44

Liliana pisze:
07 wrz 2018, 20:14
Ja znowu o tym samym.Sorry.Zakochalam sie w Afrze.Pisalam juz wczesniej.Podobno nie jestem na straconej pozycji mimo ze mieszkam w Warszawie.Rozumiem zasady adopcji ale nie mam samochodu I nie podjade do hoteliku.Moj beagiel kocha wszystkie zwierzaki .W domu sa koty.Czy jest mozliwosc jakos te sytuacje rozwiazac.Moge dac na poczatek dt.


Oczywiście, ze jest szansa :) proszę kontaktować sie z nami - https://www.beaglewpotrzebie.pl/
Stowarzyszenie Beagle w Potrzebie tel. 501 40 98 50

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości