Z psem na rower

Tematy i sprawy, które nie pasują do żadnej innej kategorii... a tez są istotne :)
Rock_Star
Posty: 1466
Rejestracja: 24 lut 2017, 10:13

Z psem na rower

Post autor: Rock_Star » 16 cze 2017, 09:26

Nie bardzo wiem, w jakim dziale umieścić ten temat (spacery? wychowanie?, psie sporty?) więc piszę tutaj.
Jak niektórzy wiedzą, Reksio jest po operacji więzadła lewej, tylnej łapy oraz przed operacją (29.06.br.) więzadła w prawej, tylnej łapce.
Ma już też skończone 8 lat. W związku z tym nasuwa mi się pytanie - co sądzicie o koszu na rower (Reks waży 14 kg) lub przyczepce.
Mam już od dawna opłacony obóz tropowy, okazało się jednak że jego termin uległ przesunięciu o tydzień i to do przodu.. tak więc od operacji do początku obozu będzie nas dzieliło niepełne 6 tygodni a to, patrząc na poprzedni okres rekonwalescencji, zdecydowanie za mało. A ja nie wyobrażam sobie wakacji bez Niuniusia.. Nie chcę jednak narażać go na ból i dyskomfort.
Dlatego proszę o radę, może ktoś korzystał z takich udogodnień?

Awatar użytkownika
teza
Posty: 720
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Z psem na rower

Post autor: teza » 16 cze 2017, 15:17

Ja sama nie praktykowałam tego, bo Teza jest za ciężka na koszyk (prawie 17 kg), więc jedynie biega przy rowerze, ale na instagramowej grupie beaglowej, gdzie jesteśmy, wiele osób korzysta z tego typu udogodnień i sobie chwali. Oczywiście po małym treningu przyzwyczajenia psa do kosza czy przyczepki. Wygląda to tak:
Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazek

Rock_Star
Posty: 1466
Rejestracja: 24 lut 2017, 10:13

Re: Z psem na rower

Post autor: Rock_Star » 16 cze 2017, 15:27

Tak z tyłu bym się bała.. nawet przy zastosowanym przypięciu psa... No i nie mam bagażnika.. Co innego przyczepka. Tutaj miałabym więcej zaufania, ale mniej siły.. W każdym razie wygląda to i to nieźle!

Awatar użytkownika
teza
Posty: 720
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Z psem na rower

Post autor: teza » 16 cze 2017, 15:42

Z przodu widziałam tylko kosze dla psów o wadze do 7 kg. Przyczepka na pewno wygodniejsza dla Reksia będzie :)
ObrazekObrazek

Rock_Star
Posty: 1466
Rejestracja: 24 lut 2017, 10:13

Re: Z psem na rower

Post autor: Rock_Star » 16 cze 2017, 15:59

Ciekawa jestem, jak się sprawdza przyczepka na leśnych duktach.. i ścieżkach bo po takich głównie jeździmy.

Awatar użytkownika
Łatka
Posty: 2017
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:54
Lokalizacja: Wrocław/Karkonosze

Re: Z psem na rower

Post autor: Łatka » 16 cze 2017, 17:38

Aniu, co prawda nie jeżdżę rowerem i pewnie dlatego nie bardzo zwracam uwagę w Polsce na takie wynalazki, lecz we Włoszech wielokrotnie widziałam psy w takich przyczepkach. Tam ludzie wożą swoje zwierzaki również z powodu słońca, temperatur - i w miastach dla bezpieczeństwa.
Skoro dają radę po kocich łbach włoskich centri storici, również po schodkach (wiele miast ma takie starówki) - po leśnej ścieżce tym bardziej to możliwe.
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Cherry&M
Posty: 238
Rejestracja: 23 lut 2017, 18:45
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Z psem na rower

Post autor: Cherry&M » 17 cze 2017, 00:02

Cherry od jakiegoś czasu też biega obok roweru, jak była mniejsza jeździła w koszyku na bagażniku. Waży mniej niż 12 kg, ale musiałaby siedzieć całą drogę (ok.6h), bo wymiary nie pozwalają jej się położyć. Teraz zastanawiam się nad przyczepką, ale dodatkowy ciężar nie jest moim marzeniem, szczególnie w trakcie jazdy pod górę.
W Puszczy Dulowskiej często widuję osoby z przyczepkami dla dzieci, dużo osób narzeka na piesek, w którym grzęzną koła.
Obrazek

Rock_Star
Posty: 1466
Rejestracja: 24 lut 2017, 10:13

Re: Z psem na rower

Post autor: Rock_Star » 17 cze 2017, 08:36

Nad kołami też myślałam.. Musiałyby być mniejsze i szersze. Są takie, ale cena nowej przyczepki poraża.. używanych mało i głównie dla dzieci w cenach też najczęściej zaporowych. Napisałam sms-a do jednej z osób wystawiających na OLX, ale nie mam odpowiedzi.. jest długi weekend, może to dlatego. Przyczepka, którą wystawił jest dla dziecka więc ma stosunkowo wąskie siedzisko i spad na nogi a ja musiałabym mieć wszystko w jednym poziomie. Najchętniej bez upychania dodatkowych kilogramów, aby to wyrównać. Inna sprawa, że nie jeżdżę po 50 czy 100km, robię gdzieś koło 20-30km w porywach.. Szukam też informacji o wypożyczalniach, znalazłam taką w Katowicach, najtańsza przyczepka, też dla dzieci to koszt 10zł/ dzień a więc bardzo przystępnie (plus kaucja, ale nie jest podana jej wysokość). Musiałabym tylko pożyczyć ją sobie wcześniej (np. w lipcu) na 2-3 dni i najpierw pojeździć sama z dopiętym "ogonem". Inaczej się bowiem zakręca, inaczej omija dziury a takich w lasach nie brakuje. No i wtedy bym wiedziała, czy fizycznie dam radę.. Skłaniam się jednak ku temu rozwiązaniu i będę szukać przyczepki dla psa do wypożyczenia.
Znalazłam też kosze do 15 kg, boję się jednak, że zamontowanie na kierownicy sprawi iż nie dam rady kierować rowerem.. oprócz tego, co tu kryć moja waga + nawet stosunkowo niewielka waga Reksia to może być za dużo na rower...szczególnie z tyłu.. :x

Awatar użytkownika
Cherry&M
Posty: 238
Rejestracja: 23 lut 2017, 18:45
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Z psem na rower

Post autor: Cherry&M » 17 cze 2017, 15:50

Ktoś z Ogrodzieńca wystawiał ostatnio na OLX w przystępnej cenie przyczepkę dla zwierząt, ale nie wiem czy jest jeszcze ogłoszenie. Ja bałabym się pożyczać, bo przypadkiem pazurem może zadrapać i... Reksio jest znacznie spokojniejszy, może nie przyszłoby mu do głowy drapanie po oknach.
Obrazek

Rock_Star
Posty: 1466
Rejestracja: 24 lut 2017, 10:13

Re: Z psem na rower

Post autor: Rock_Star » 18 cze 2017, 07:58

Oj, przyszłoby, przyszło.. materiałową klatkę, którą miałam tak powygryzał, że nie nadawała się do użytku. W namiocie wygryzł zamek.. Ale chyba zaryzykuję.. Znalazłam tanią przyczepkę w Tarnowie, ale zarezerwowana.. prosiłam, aby dali mi znać, jeżeli by się ktoś rozmyślił.. Tej z Ogrodzieńca nie widzę..

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 7 gości