Cytra i Lutnia

Tutaj możesz umieścić zdjęcia lub filmy swojego psiaka.
Awatar użytkownika
Magda
Posty: 170
Rejestracja: 03 lis 2017, 12:34

Re: Cytra i Lutnia

Post autor: Magda » 11 lip 2018, 11:48

Z tym jedzeniem to naprawdę szok...ja muszę ostatnio zbierać wszystkie ślimaki bo Baronek zaczął je zjadać :( i to razem ze skorupkami :shock:
Magda

Awatar użytkownika
Ania-Bono
Posty: 3862
Rejestracja: 23 lut 2017, 20:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Cytra i Lutnia

Post autor: Ania-Bono » 11 lip 2018, 19:07

Łatka pisze:
01 lip 2018, 20:01
Obrazek
śliczne ma to uszko, jak zaprasowana plisa :)
Stowarzyszenie Beagle w Potrzebie tel. 501 40 98 50

Awatar użytkownika
Łatka
Posty: 2017
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:54
Lokalizacja: Wrocław/Karkonosze

Re: Cytra i Lutnia

Post autor: Łatka » 11 lip 2018, 19:21

Aniu, ja też uważam, że jest jedyne w swoim rodzaju - ale osoby znające się na kynologii i wplątane w wystawową karuzelę na pewno powiedziałyby coś przeciwnego.
Gdyby to była największa wada Cytruska - byłby to beagle-ideał.
Poza tym - nie kocha się najmocniej ideałów, tylko "trudne dzieci", nieprawdaż? ;)
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Ania-Bono
Posty: 3862
Rejestracja: 23 lut 2017, 20:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Cytra i Lutnia

Post autor: Ania-Bono » 11 lip 2018, 20:22

Łatka pisze:
11 lip 2018, 19:21
Poza tym - nie kocha się najmocniej ideałów, tylko "trudne dzieci", nieprawdaż? ;)


o to to ... zgadza się Aniu :) czekamy na fotorelacje z gór i z podróży po świecie :)
Stowarzyszenie Beagle w Potrzebie tel. 501 40 98 50

Awatar użytkownika
basiatesia
Posty: 317
Rejestracja: 24 lut 2017, 11:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cytra i Lutnia

Post autor: basiatesia » 11 lip 2018, 21:18

Łatka pisze:
11 lip 2018, 19:21
ale osoby znające się na kynologii i wplątane w wystawową karuzelę na pewno powiedziałyby coś przeciwnego.
oj tam :) My w sumie byliśmy na 3 wystawach i na jednej sędzia w ocenia napisał ,że Tymonek ma nieprzyjazny wyraz pyska :lol: Dobrze,że przeczytałam to po zejściu z ringu bo i tak miałam ochotę wrócić i powiedzieć panu parę ciepłych słów :D Zdaniem "specjalistów" nie ma co się przejmować ;) Ucho jest super ,ja widząc ją na żywo -kompletnie tego nie zauważyłam :)

Awatar użytkownika
Łatka
Posty: 2017
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:54
Lokalizacja: Wrocław/Karkonosze

Re: Cytra i Lutnia

Post autor: Łatka » 11 lip 2018, 21:51

basiatesia pisze:
11 lip 2018, 21:18
Tymonek ma nieprzyjazny wyraz pyska

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Chyba ten pan sędzia powinien udać się do okulisty - milszego pynia od Tymonkowego trudno znaleźć.
Albo Tymon, jednostka wybitnie inteligentna, wyczuł człowieka, jak to beagle - i zrobił adekwatną minę do swojej oceny tej osoby :D
Bo beagle są naprawdę świetnymi znawcami ludzi. Mam na to niezbite dowody - w postaci osób, które Lunia uchapała (lub chciała uchapać) - i tych, które kocha od pierwszego wejrzenia :lol:

Aniu Bonaskowa - dalsze podróże to dopiero wrzesień, jeśli nic się nie skićka. Teraz owszem, siedzimy w górach - ale beagle mają do bani, bo pańcioswa oboje pokonał zjadliwy wirus, ja już "wstałam z mar", ale po przejściu kilkuset metrów nogi się pode mną uginają, tak że nie ryzykuję wypraw do lasu, czy na łąki pełne płowego zwierza.
To zdjęcie sprzed mojego "zaniemożenia" - takie łąki cudne wokół. A wiadomo, nie ma podobno nic nad konia w galopie, fregatę pod żaglami - i beagle w wysokiej łące. :D

Obrazek
Ostatnio zmieniony 12 lip 2018, 09:42 przez Łatka, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Obrazek

Rock_Star
Posty: 1466
Rejestracja: 24 lut 2017, 10:13

Re: Cytra i Lutnia

Post autor: Rock_Star » 12 lip 2018, 08:40

Cieszę się, że wracasz Aniu do zdrowia. Kto to widział chorować w lecie??? Inna sprawa, że u nas i mąż i córka też właśnie wracają do żywych :)
Masz rację, dzieci nieznośne kocha się mocno a na dodatek więcej im się wybacza. :)
Dodam, że Zariuszka jak Lucia - nie bacząc na ponoć stateczny wiek, w ostatnich dniach ugryzła pana hydraulika.. dopóki był w domu była jego najlepszą przyjaciółką co nie oznacza że nie obserwowała każdego jego kroku. Przy wychodzeniu poszarpała mu nogawkę od spodni, dobrze że mąż zdążył zareagować i krew się nie polała, ale siniak rósł w oczach.. Dodam, że śmiesznie pan wyglądał z nogawką podciągniętą w górę i demonstrowaną chudą, bladą kończyną.. ;)

Awatar użytkownika
teza
Posty: 720
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Cytra i Lutnia

Post autor: teza » 12 lip 2018, 22:15

Hahaha :D :D Jakbym Tezę widziała ;)
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Łatka
Posty: 2017
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:54
Lokalizacja: Wrocław/Karkonosze

Re: Cytra i Lutnia

Post autor: Łatka » 13 lip 2018, 18:38

Z beagle nigdy się nie nudzisz - to jeden pewnik!
Choć zawał serca też może przypaść w udziale...
Beagle skłonny do eskapad może uciec każdemu - to pewnik drugi :x
Wystarczy moment nieostrożności.
Jak wiedzą ci, co u mnie na wsi byli - mam podwójne ogrodzenie, w tym wewnętrzny płotek z furtką na zasuwkę. Furtka jest o dwa metry od drzwi wejściowych do domu. Dosłownie.
Ponieważ Cytrze ucieczki ani w głowie, przechodząc z psami z tego wewnętrznego ogródeczka puszczam rudą przodem, luzem, a Lunię przeprowadzam, trzymając za obrożę.
A dziś przed południem... nie zamknęłam furtki, stałam tylko obok, nawołując - pewna, ze czortowina podejdzie do mnie - i wszystko odbędzie się, jak tysiące razy. Tymczasem Lunia spostrzegła, że furtka uchylona, jak piorun przebiegła obok moich nóg - i hajże, do lasu!
Zmieniłam tylko kapcie na kalosze, chwyciłam smycz - i za nią, ale gdzie tam!
Nawoływania, przeszukiwanie pobliskich łąk, wizyty u sąsiadów (tak, słyszymy panią, wiemy, co się stało)... Półtorej godziny. Gardło zdarte do imentu.
Zrobiwszy koło po całej dolinie wracam do domu, załamana. Tam w progu mąż trzyma ogłoszenia - zaraz je rozwieszę.
I w tym momencie - znikąd, z krzaków na naszej posesji wyłania się mokra, oblepiona pajęczynami i uczepem - Lunieczka. I z radością podbiega do mojej napchanej kiełbaską kieszeni.
Napiszę jeszcze tyle, że Cytra cały czas ją nawoływała - a po wejściu do domu obwąchała, centymetr po centymetrze.
Pociecha: jednak chyba mogę liczyć na powrót zębatej, przynajmniej w tej znanej jej prawie od urodzenia okolicy. O ile nic jej się złego nie przydarzy :o
Zmachała się nieco

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Rock_Star
Posty: 1466
Rejestracja: 24 lut 2017, 10:13

Re: Cytra i Lutnia

Post autor: Rock_Star » 13 lip 2018, 19:01

1,5 godziny szczęścia = 1,5 godz. nerwów, stresu, rozpaczy i zmęczenia...
Dobrze, że tak się skończyło.. nie zazdroszczę, Aniu.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości