Cytra i Lutnia

Tutaj możesz umieścić zdjęcia lub filmy swojego psiaka.
Awatar użytkownika
Łatka
Posty: 2017
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:54
Lokalizacja: Wrocław/Karkonosze

Re: Cytra i Lutnia na tropach wiosny

Post autor: Łatka » 05 mar 2017, 14:31

Kochani, jak miło czytać wiadomości od kolejnych Przyjaciół!

Jesteśmy znowu na wsi, cieszymy się wczesnym przedwiośniem i promieniami słonka.
Z porannej spacerowej małej rundki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No niestety, działanie ustawy Szyszki nie dało długo na siebie czekać :(

Obrazek

Dwa tygodnie temu cały ten wyrąbany teren, aż po linię drzew w dole, był młodym laskiem pełnym w lecie grzybów, w zimie schronienie płowej zwierzyny. Nie wiem, czy coś ma być budowane - czy ten "pokot" to sztuka dla sztuki :evil: Ktoś podobno tę ziemie kupił.
Jedyna hm, korzyść - otworzył się z naszej granicy piękny widok w dolinę, z Zamkiem Henryka w tle.

Obrazek

Ustawę o wyrębie uchwalono w rekordowym tempie - teraz podobno ma być zmieniona. Ale czy dopiero wtedy, gdy wszyscy zainteresowani wyrąbią, co tam na ich terenie stoi? :evil:
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
basiatesia
Posty: 317
Rejestracja: 24 lut 2017, 11:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cytra, Lutnia i Sen Zimowy

Post autor: basiatesia » 05 mar 2017, 15:41

Piękne te nasze góry :) Dziewczyny mają idealne beaglowe życie -weekendy w górach ,marzenie każdego miastowego beagle . Co do tej wycinki to szkoda słów ...chory pomysł którego skutki będziemy odczuwać przez kilkadziesiąt lat :( miałam tylko nadzieje ,że góry zostawią w spokoju ....
Obrazek
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Ania-Bono
Posty: 3862
Rejestracja: 23 lut 2017, 20:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Cytra, Lutnia i Sen Zimowy

Post autor: Ania-Bono » 05 mar 2017, 16:44

basiatesia pisze:
05 mar 2017, 15:41
weekendy w górach ,marzenie każdego miastowego beagle



o tak, to prawda :) ale nie tylko beagle ;) dwunożni też kochają gory :)
pozdrawiamy :)
Stowarzyszenie Beagle w Potrzebie tel. 501 40 98 50

Awatar użytkownika
oskoma
Posty: 715
Rejestracja: 24 lut 2017, 11:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cytra, Lutnia i Sen Zimowy

Post autor: oskoma » 05 mar 2017, 22:00

Jak dobrze mieć takie piękne miejsce na spacery, odpoczynek, a dla piesków, to istny raj.
Tym bardziej zasmuca, a wręcz wywołuje wściekłość takie niszczenie przyrody na naszych oczach. :evil:
Teraz okres lęgowy ptaków to szansa dla drzew !
1 marca rozpoczyna się okres lęgowy ptaków - jest to też szansa na ochronę drzew zagrożonych wycinką. Zgodnie z prawem między 1 marca a 15 października miejsca gniazdowania ptaków oraz te, które stanowią ich ostoję lub są miejscem żerowania, nie mogą być niszczone !
"Lecz ludzi dobrej woli jest więcej i mocno wierzę w to, że ten świat nie zginie dzięki Nim..."

Awatar użytkownika
Łatka
Posty: 2017
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:54
Lokalizacja: Wrocław/Karkonosze

Re: Cytra i Lutnia na tropach wiosny

Post autor: Łatka » 05 mar 2017, 22:26

oskoma pisze:
05 mar 2017, 22:00
1 marca rozpoczyna się okres lęgowy ptaków - jest to też szansa na ochronę drzew zagrożonych wycinką. Zgodnie z prawem między 1 marca a 15 października miejsca gniazdowania ptaków oraz te, które stanowią ich ostoję lub są miejscem żerowania, nie mogą być niszczone !


Jak widać - mogą :evil:
Całą sobotę słychać było tylko oszalałe piły łańcuchowe.
To, co pokazałam na zdjęciu - jest drobną cząstką.
Nawet przy drodze do naszej posesji ktoś - podejrzewam kto - ściął dwudziestoletnie jawory - do wysokości półtora metra. Zostały takie "słupki" akurat, by może siatkę rozpiąć???
Mało...Nawet na naszej posesji zapewne ta sama osba wycięła trochę leszczyn i dwa cienkie drzewka - były poza płotem, choć ewidentnie za murem oporowym, stanowiącym granicę.
Nie chcę nikogo urazić - ale przeczytałam w jednym z - lepszych moim zdaniem - tygodników: Na wsi nadal rozpowszechniony jest pogląd, że ile by się nie wycięło, i ak samo odrośnie :evil: .
Cięto, odkąd tam jestem. Nim ogrodziliśmy prymitywnym płotem, wycięto nam wielki jawor (naiwnie zgłosiliśmy policji w Karpaczu :lol: ). Cięto na drewno opałowe - dla siebie - i na sprzedaż. Na flaszkę. Ale skala, skala...
oskoma pisze:
05 mar 2017, 22:00
Jak dobrze mieć takie piękne miejsce na spacery, odpoczynek, a dla piesków, to istny raj.
Małgosiu, Basiu - ja myślę, że suki wolą być w mieście. To w mieście mają szaleńcze gonitwy w ogrodzie. Otwierane drzwi do wolności (względnej) - na żądanie. A w naszym parku - dla Lutni dzicze, sarnie, zajęcze tropy...
No fakt, jak mamy gości, wybieramy się zwykle na dłuższą wycieczkę - i łaciate korzystają. Ale normalnie -pół godzinki rano, ta samą trasą, jak jest pogoda godzinka po południu, też 4-5 tras do wyboru. Żadnego spuszczania. Ewentualnie w malutkim zagrodzonym wewnętrznym płotem kawałeczku posesji, tak zwanym "ogródku". Bo reszta ogrodzona siatką leśną, a to żadna przeszkoda dla beagle.
Cóż, jak się jest na urlopie w pensjonacie - to tylko wypoczynek. Jak się ma swój dom... wiadomo.
Ale moje psy nie mają wyboru, skazane są na życie nomadów. To są "beagle towarzyszące" :D
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Łatka
Posty: 2017
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:54
Lokalizacja: Wrocław/Karkonosze

Re: Cytra, Lutnia i przedwiośnie

Post autor: Łatka » 16 mar 2017, 14:29

Powoli robi się cieplej - i jaśniej. Korzystamy, pracując razem w ogrodzie (znaczy, każdy ma swoją wizję tej pracy; Cytrus wczoraj wykopał i wywlókł przesadzony clematis, drugi radykalnie przyciął, prawie do ziemi; dziś wyrwał młodą sadzonkę szczepionego bzu - i zastanawiał się, co dalej , z "patyczkiem" w pysku :evil: ) - i w parku.
Z dziś:

Obrazek

Ulubione poidełko

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Psia łąka - w nocy użytkowana przez dziki; to tu odyniec napadł N&N

Obrazek

Hotel dla owadów w naszym parku

Obrazek

I portrety - autorstwa Agnieszki

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Cherry&M
Posty: 238
Rejestracja: 23 lut 2017, 18:45
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Cytra, Lutnia i przedwiośnie

Post autor: Cherry&M » 16 mar 2017, 18:31

Oj, Cytrynka wzięła przykład ze swojego człowieka ;) , a że zrobiła to na beaglowy sposób...
Obrazek

Awatar użytkownika
basiatesia
Posty: 317
Rejestracja: 24 lut 2017, 11:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cytra, Lutnia i przedwiośnie

Post autor: basiatesia » 16 mar 2017, 18:41

Oj dogadałaby się Cytra z Tymonkiem :lol: tak samo pomocni .Część roślin sama wyrzuciłam jako potencjalnie trujące ,a resztę Tymek jako beaglo denerwujące :roll: Poidełka też ta moja łajza preferuje naturalne ,ku mojemu przerażeniu :)
Ślicznie się dziewczyny prezentują i fajnie też zobaczyć park taki pusty -w weekend "troszkę " tłoczno :P
Obrazek
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Łatka
Posty: 2017
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:54
Lokalizacja: Wrocław/Karkonosze

Re: Cytra, Lutnia i przedwiośnie

Post autor: Łatka » 16 mar 2017, 18:52

basiatesia pisze:
16 mar 2017, 18:41
Poidełka też ta moja łajza preferuje naturalne ,ku mojemu przerażeniu :)
Ślicznie się dziewczyny prezentują i fajnie też zobaczyć park taki pusty -w weekend "troszkę " tłoczno :P


Basiu - a dlaczego "ku przerażeniu"? Ta woda spływa po pniu i jest z pewnością czystsza, niż wiele rzeczy zjadanych przez (moje) psy. Pilnuję natomiast, by nie piły z kałuż na jezdniach.

Ja dlatego w weekendy nie lubię chodzić do parku. Bo Lucia wiadomo, szybka w zębach.
Ale i w tak spokojny ranek (nie jadę do pracy w czwartki) trzeba się pilnować. Dziś o mały włos... Wchodzimy do parku od ulicy Beniowskiego - tam jest taki wąziutki przepust między grabowym żywopłotem. No i niefortunnie z naprzeciwka idzie jakiś biegacz, Azjata, zapewne Koreańczyk (pełno ich w naszej dzielnicy). Nim się połapałam, obie suczyska rzucają się na faceta - Cytra z wściekłym jazgotem, a Lutnia - z zębami, rzecz jasna. 10 cm - i by była afera międzynarodowa.
One są rasistkami. :oops:
Choc mój mąż twierdzi, że po prostu czują, jakie mięso jadają Koreańczycy :?
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
teza
Posty: 720
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Cytra, Lutnia i przedwiośnie

Post autor: teza » 16 mar 2017, 19:00

Piękne portrety :in_love: Cytra ogrodniczka ;) Teza mogłaby najwyżej robić za pomocnika ogrodnika, bo tylko kępy trawy wyrywa :lol:
ObrazekObrazek

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości