Cytra i Lutnia

Tutaj możesz umieścić zdjęcia lub filmy swojego psiaka.
Awatar użytkownika
magkor
Posty: 155
Rejestracja: 01 mar 2017, 07:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Cytra i Lutnia

Post autor: magkor » 21 sie 2018, 10:56

Lusi podobnie wygrzewa się w słońcu :-) U nas dziś trochę chłodniej jak na razie 26 st. Pozdrawiamy :-)
Magda, Ola i Lusi

Obrazek

Awatar użytkownika
Łatka
Posty: 2017
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:54
Lokalizacja: Wrocław/Karkonosze

Re: Cytra i Lutnia

Post autor: Łatka » 25 sie 2018, 08:58

Machamy wszystkim naszym Przyjaciołom i Gościom - nie wiedząc, jak prędko pojawią się nowe wpisy. Otóż... jak zwykle mamy zamiar "uciec pociągiem od jesieni", no, niekoniecznie pociągiem, za to w doborowym towarzystwie, znanym niektórym na tym Forum dłużej, niż my. :D
Jeśli będziemy mieć internetowe możliwości - relacja pojawi się systematycznie, jak to mamy w zwyczaju. W przeciwnym razie - proszę o cierpliwość. Łaciate już spakowane - start jutro świtem, życzcie nam bezawaryjnej jazdy - a także spokojnych fal na Morzu Śródziemnym ;)
Ostatnio zmieniony 25 sie 2018, 15:15 przez Łatka, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
teza
Posty: 720
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Cytra i Lutnia

Post autor: teza » 25 sie 2018, 09:52

Bezpiecznej podróży i pięknych wojaży 😊 Bawcie się wspaniale 😘😘
Ostatnio zmieniony 25 sie 2018, 14:40 przez teza, łącznie zmieniany 1 raz.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Ania-Bono
Posty: 3862
Rejestracja: 23 lut 2017, 20:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Cytra i Lutnia

Post autor: Ania-Bono » 25 sie 2018, 11:33

miłego i spokojnego wypoczynku ... czekamy na relacje :)
Stowarzyszenie Beagle w Potrzebie tel. 501 40 98 50

Rock_Star
Posty: 1466
Rejestracja: 24 lut 2017, 10:13

Re: Cytra i Lutnia

Post autor: Rock_Star » 26 sie 2018, 09:14

Szerokiej drogi i stopy wody pod kilem! Będę czekać z niecierpliwością na zdjęcia i opis wrażeń z podróży. Głaskanko dla obu łaciatych i długowłosego bicolorka :)

Awatar użytkownika
Łatka
Posty: 2017
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:54
Lokalizacja: Wrocław/Karkonosze

Re: Cytra i Lutnia

Post autor: Łatka » 02 wrz 2018, 15:47

Hej, hej - póki mam możliwość korzystania z sieci, witam prawdziwie wakacyjnie - i śródziemnomorsko!
Nasza zaplanowana już w styczniu podróż za punkt docelowy ma Sardynię - jednak jak to mamy w zwyczaju, podróżujemy niespiesznie, korzystając z roztaczających się uroków (nie tylko wizualnych). Ekipa - jak w dwóch poprzednich latach, cztery ludzie i trzy psy.
Pierwszy, najbardziej męczący odcinek - Wrocław- Alpy Julijskie; pierwszy nocleg w uroczym agroturismo Rosa dei Venti, po włoskiej stronie, w Moggio Udinese. Mimo skromnych warunków (wspólna łazienka) - polecam, serdeczni gospodarze i na zamówienie pyszne jedzonko.
Widok z okna

Obrazek

Beagle na spacerku

Obrazek

Dojazd - awanturniczy :lol: . Przez drogę płyną płytkie potoki, tworzące małe kaskady

Obrazek

Oczywiście nie możemy ominąć Umbrii; spędziliśmy trzy noce w Tordibetto, w mieszkanku mojej córki (pod Asyżem). Stamtąd - krótkie wycieczki, pierwsza do Spoleto. Miasteczko prócz fantastycznych zabytków architektury słynie z europejskich festiwali teatralnych - i z świetnie rozwiązanej komunikacji. Windy i ruchome schody , bezpłatne rzecz jasna, sprawiają, że nawet osoby z zadyszką zwiedzają to położone na wysokim wzgórzu cudo bez fizycznego zmęczenia.
Słynna katedra Santa Maria Assunta z XII w.

Obrazek

Obrazek

Piazza Duomo

Obrazek

Jedną pierzeję zajmuje budynek teatru

Obrazek

Obrazek

Drugim "flashpointem" jest średniowieczny most (z akweduktem), Ponte delle Torri

Obrazek

Zielona Umbria ze szczytu wzgórza

Obrazek

Teraz schodzimy do dolnego miasta, na Piazza Mercato

Obrazek

Oczywiście - nie możemy ominąć lodziarni

Obrazek

Obrazek

Jeszcze kilka obrazków - wracając z Spoleto wstąpiłyśmy do mojego ulubionego Spello - z myslą głównie o zamówieniu dobrej pasty w znanej mi trattorii.
To podobno najbardziej ukwiecone miasteczko Umbrii.
Fronton pasticerii (mięsny połączony z barem przekąskowym)

Obrazek

Dipladenie w oknach

Obrazek

Nawet w ciemnych zaułkach...

Obrazek

A w słońcu - szaleństwo

Obrazek

Ukwiecone starożytne mury

Obrazek

Tej rzeźby jeszcze nie wiedziałam...

Obrazek

A Franciszek nadal dostaje reprymendę od swego konia - wojna jest zła!

Obrazek

Brama konsulów - z posągami rzymskimi

Obrazek

W środę zawiozłam moje przyjaciółki do Gubbio - a właściwie zostałam zawieziona, bo w Spello zahaczyłam błotnikiem swego samochodu o betonowy ogranicznik parkingu :oops: ; mój małżonek nie był zadowolony, o nie!
Ponieważ w Gubbio byłam w maju, wybrałam trochę inne ciekawostki, niż ostatnio - zdecydowałyśmy się wjechać kolejka linową na szczyt wzgórza , gdzie stoi klasztor i kościół św. Ubalda - i dokąd co roku drużyny poszczególnych dzielnic biegiem taszczą ogromne słupy symbolizujące historię świętego. Fiesta nie teraz - ale kolejka zawsze robi wrażenie; wygląda, jak średniowieczne klatki, w których wieszano złoczyńców :lol:

Obrazek

Obrazek

San Ubaldo - dziedziniec

Obrazek

W dolnej części historycnego centrum - jaza samochodem nie jest łatwa

Obrazek

Najbardziej podoba mi się tam kościół św. Franciszka

Obrazek

Według legendy, święty przekonał potwornego wilka porywającego dzieci z Gubbio, by zaprzestał procederu w zamian za dożywotni wikt od mieszkańców; jest to chyba pierwszy w dziejach przykład pozytywnego szkolenia psowatych :lol:

Wilk - wyraźnie przyjazny.

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
magkor
Posty: 155
Rejestracja: 01 mar 2017, 07:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Cytra i Lutnia

Post autor: magkor » 03 wrz 2018, 13:51

Przepiękne miejsca ;-) Zrobiło sie wakacyjnie szkoda że juz jestem po urlopie:-(
Magda, Ola i Lusi

Obrazek

Awatar użytkownika
teza
Posty: 720
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Cytra i Lutnia

Post autor: teza » 03 wrz 2018, 18:03

Jak zwykle przepięknie :) Bawcie się wspaniale! Czekamy na kolejne relacje :)
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
blaneczka
Posty: 84
Rejestracja: 24 lut 2017, 20:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Cytra i Lutnia

Post autor: blaneczka » 03 wrz 2018, 22:12

życzę Wam i łaciatym wspaniałych wakacji ,czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy. nadal podglądająca b

Awatar użytkownika
Łatka
Posty: 2017
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:54
Lokalizacja: Wrocław/Karkonosze

Re: Cytra i Lutnia

Post autor: Łatka » 03 wrz 2018, 22:49

Dziękuję za wszystkie pozdrowienia - i odpozdrawiamy Gości.
Cd naszej podróży w odcinkach :D
Następnym przystankiem na trasie była znana nam sprzed kilku lat winnica pod toskańskim miasteczkiem Montalcino. Jest to jedna z niekwestionowanych stolic winiarstwa włoskiego - a więc winiarstwa w ogóle. Najbardziej znane produkty: Rosso di Montalcino (bardziej hm, popularne) i Brunello di Montalcino, perła wśród win produkowanych ze szczepu sangiovese.
Górujący nad miasteczkiem zamek jest właściwie luksusowym sklepem winiarskim:

Obrazek

Obrazek

Ale i główne uliczki to same piwnice winne, restauracje, bary... sprzedają tu nawet lody o smaku brunello

Obrazek

Obrazek

Piękna bazylika San`Agostino - w tej chwili dokonywana jest restauracja, odsłonięto wspaniałe freski

Obrazek

Ogródeczki na miarę klimatu i miejsca w średniowiecznych murach

Obrazek

Wzgórza Toskanii...

Obrazek

...i winnice, rzecz jasna.

Obrazek

Wieczorny landszafcik - następnego ranka - do Livorno.

Obrazek
Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości