Cytra i Lutnia

Tutaj możesz umieścić zdjęcia lub filmy swojego psiaka.
Awatar użytkownika
teza
Posty: 720
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Cytra i Lutnia

Post autor: teza » 01 kwie 2018, 12:26

Zdrowych, radosnych i pogodnych Świąt Wielkiej Nocy dla całej Rodzinki, Aniu :)
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
loczek
Posty: 281
Rejestracja: 24 lut 2017, 10:07

Re: Cytra i Lutnia

Post autor: loczek » 01 kwie 2018, 12:47

Zdrowych i wesołych Świat 🐣 🐇 dla całej rodzinki 🤗

Awatar użytkownika
Łatka
Posty: 2017
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:54
Lokalizacja: Wrocław/Karkonosze

Re: Cytra i Lutnia

Post autor: Łatka » 02 kwie 2018, 16:06

Bardzo dziękujemy za życzenia!
Chyba się spełniają, bo - odpukać - ta Wielkanoc mija bardzo spokojnie, w małym gronie, ale i dobrze. Nikt się z nikim nie pokłócił ;)
Od wczoraj siedzę w Karkonoszach - czas cofnął się o 3 tygodnie, znowu startujące, ledwie, ledwie rozwinięte botaniczne krokusiki

Obrazek

W nocy - cienki śnieżek, szybko topniejący w dzisiejszym intensywnym słońcu; pół rodziny na nartach (zakończenie sezonu w Karpaczu), a ja z psami zrobiłam wielkanocną pielgrzymkę do kapliczki świętej Anny, czuwającej wysoko ponad moim domkiem.
Dolne łąki koło południa już bez śniegu

Obrazek

Trochę wyżej - nagie buki i biała posypka

Obrazek

Pełno połamanych drzew, głównie chorych świerków - jeszcze nie usuniętych ze szlaku

Obrazek

Obrazek

...i już kapliczka.

Obrazek

W środku znajduje się bardzo ładny barokowy ołtarz z świętą Anną samotrzecią - ale będąc sama z psami nie mogłam wejść (właściwie tak do końca nie wiem, dlaczego, poprzedni proboszcz w naszej wsi nie pozwalał wyganiać wiejskich piesków-szwendaczków, przycupniętych za progiem kościoła).
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Ania-Bono
Posty: 3862
Rejestracja: 23 lut 2017, 20:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Cytra i Lutnia

Post autor: Ania-Bono » 02 kwie 2018, 20:24

pieknie i troszke słoneczka mieliście ... u nas dziś bardzo mocno wiało, ale słoneczko też świeciło :)
pozdrawiamy :)
Stowarzyszenie Beagle w Potrzebie tel. 501 40 98 50

Awatar użytkownika
teza
Posty: 720
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Cytra i Lutnia

Post autor: teza » 03 kwie 2018, 17:35

Ale pięknie :) W końcu mamy wiosnę :)
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Łatka
Posty: 2017
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:54
Lokalizacja: Wrocław/Karkonosze

Re: Cytra i Lutnia

Post autor: Łatka » 11 kwie 2018, 21:52

No mamy wiosnę - i to jaką! Kwiecień wynagradza nam chyba podłą marcową zimę. C&L korzystają z otwartych na wciąż drzwi tarasu. Chyba wspaniałe słońce działa i na Lucię, bo daje się namówić do szczeniackich zabaw. :D

https://youtu.be/yzKSGda06Yk

(Początek niestety nieostry, zoom się zaciął).
Cytrusek to zachowuje się jak półroczniak niezależnie od pogody ;) Po co kupować jakieś drogie zabawki - kawał drewna the best. :lol:

https://youtu.be/puGg74WIeK8
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2018, 23:16 przez Łatka, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
teza
Posty: 720
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Cytra i Lutnia

Post autor: teza » 11 kwie 2018, 22:01

Słońce na każdego ma dobry wpływ, ale na dziewczyny to wręcz bezcenny :) Zapasy pierwsza klasa, a szaleństwa Cytry rewelacja! Jakbym szczenię widziała ;)
ObrazekObrazek

majadyziatola
Posty: 283
Rejestracja: 28 lut 2017, 12:30

Re: Cytra i Lutnia

Post autor: majadyziatola » 12 kwie 2018, 14:37

jak ona super biega :-) przednie łapy wyrzuca naprawdę wysoko !

Awatar użytkownika
Ania-Bono
Posty: 3862
Rejestracja: 23 lut 2017, 20:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Cytra i Lutnia

Post autor: Ania-Bono » 13 kwie 2018, 07:33

uwielbiam te beaglowe "zapasy" ... a Cytra biega jak mlody koziolek :) pozdrawiamy :)
Stowarzyszenie Beagle w Potrzebie tel. 501 40 98 50

Awatar użytkownika
Łatka
Posty: 2017
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:54
Lokalizacja: Wrocław/Karkonosze

Re: Cytra i Lutnia

Post autor: Łatka » 27 maja 2018, 09:53

Dawno nic nie było o C&L - żyjemy sobie w swoim rytmie, raz w mieście, raz w górach. Majówkę suki spędziły w podróży, znowu pojechaliśmy do Umbrii, ale że już tyle zdjęć z tamtych miejsc wklejałam, podam tylko link na ogrodowym forum, bo kwiatki bardziej widać, niż beagle :oops: . Jakby ktoś chciał popatrzeć na okolice Asyżu w maju...

To zapraszam

Do odświeżenia wątku skłoniła mnie jednak dzisiejsza przygoda. Otóż... Wracamy z porannego małego kółeczka wokół doliny. W jedynym miejscu, gdzie ścieżka jest stroma, suki łapią ewidentnie świeży trop , niuszą, że wciągają suche liście w nozdrza - a ja, głupia, zamiast zdyscyplinować Lucię od razu, daje się jak nowicjusz szarpnąć, tracę równowagę, by nie upaść na kamienie puszczam spięte smycze - i widzę oddalające się ogony, i słyszę wrzaski: mięso, mięso !
W tym momencie wracają mi władze umysłowe, przypominam sobie o kiełbasce w kieszeni - i wołam, nie Lunię oczywiście, bo ona ślepa i głucha, tylko Cytruska. Na " Cytra, wróć, masz!" - Cytrus wykonuje raptowny "w tył zwrot", tak raptowny, że rozpędzona Lunia fika kozła w powietrzu - i ciągnie ku mnie. Upadek musiał otrzeźwić i Lunieczkę, na tyle, że zmieniła kurs na "ku kiełbasce" :D
Tak oto Cytrus do czegoś się przydał :lol:
Terminatorka

Obrazek
Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości