Cytra i Lutnia

Tutaj możesz umieścić zdjęcia lub filmy swojego psiaka.
Awatar użytkownika
teza
Posty: 720
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Cytra i Lutnia

Post autor: teza » 03 maja 2017, 22:00

Widoki super :) Towarzyszy podróży serdecznie pozdrawiamy :)
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Cherry&M
Posty: 238
Rejestracja: 23 lut 2017, 18:45
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Cytra i Lutnia

Post autor: Cherry&M » 04 maja 2017, 00:03

Czekamy z niecierpliwością na dalszą część relacji. :) Kto nie pozna pięknego Wita?! ;)
Widoki, jak zawsze, fundujecie nam przepiękne. :)
Trzymamy kciuki za pogodę.
Obrazek

Rock_Star
Posty: 1466
Rejestracja: 24 lut 2017, 10:13

Re: Cytra i Lutnia

Post autor: Rock_Star » 04 maja 2017, 07:55

Powinnaś, Aniu pisać przewodniki. Dobrze się czyta Twoje opisy. Na dodatek zdjęcia są okraszone znajomymi twarzami i pięknymi psami. :D
I jakie masz wiosenne buciki :D

Awatar użytkownika
Łatka
Posty: 2017
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:54
Lokalizacja: Wrocław/Karkonosze

Re: Cytra i Lutnia (i Wit) na majówce

Post autor: Łatka » 04 maja 2017, 08:32

Dziękuję za miłe komentarze, skoro tak - sami chcieliście, jedziemy dalej :D

W poniedziałek, jak wspomniałam wyżej, znaleźliśmy się po czeskiej stronie Łaby - w Czeskiej Szwajcarii. Tym razem postanowiliśmy podziwiać uroki natury - i co nie najmniej ważne - zapewnić solidny spacerek (około 15 km) łaciatym.
Idziemy parkiem narodowym, wszędzie doskonałe materiały edukacyjne; np. sylwetki ptaków , ale nie po prostu podpisane. Dziecko (a i dorosły) musi odchylić sprytną klapkę - i wtedy dopiero widzi nazwę ptaka. Taka metoda angażująca całe ciało i wszystkie zmysły - super pod względem metodyki nauczania ;)

Obrazek

Zdjęcia do... niczego, bo pierwszego dnia rozładował mi się aparat - a nie wzięłam ładowarki :roll:

Idziemy dalej leśnym szlakiem....

Obrazek

...podziwiając twory wyżłobione przez erozję w piaskowcach...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

...i po 8 km marszu...

Obrazek

...dochodzimy do hotelu z początku ubiegłego wieku...

Obrazek

...nad którym znajduje się Skalna Brama - największa lokalna osobliwość.

Obrazek

Ja zostaje na dole z psami - koło hotelu zbiegają się szlaki, okropna ciżba, Lucia zestresowana, wąziutkie metalowe, dudniące mostki przymocowane do skał...
Odchodzimy na bok, psy na króciutkich smyczach trzymane tuż przy nodze siedzą pod drewnianym stołem. Niestety, okazuje się to niedostatecznym zabezpieczeniem. Chłopiec (z Polski zresztą), na oko z 12 lat, przebiega 10 cm od Lucinego pyska - i zostaje złapany z łydkę... ledwie draśnięcie, ale sytuacja arcynieprzyjemna... Chłopiec prawie mdleje (kropelka krwi). Awantura zostaje profesjonalnie załagodzona przez Iwonkę (psycholog w końcu) za pomocą plastra i małego wykładu o podchodzeniu do obcych psów. Niestety, Lucia dostaje kaganiec. Nie jest szczęśliwa - ja też nie, z powodu jej wyskoku.

Idziemy dalej, docieramy do przełomu rzeki Kamiennej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Największą atrakcją jest to, ze część drogi powrotnej można pokonać płaskodenną łodzią, pan "flisak" napędza ją, odpychając się drągiem od dna.

Obrazek

Dość wyspacerowani wracamy do naszego ślicznego pensjonatu. Tak urządzonego:

Obrazek

Obrazek

Wyprawa, choć niedługa - bardzo fajna, wrażenia różnego rodzaju, polecam - może ktoś wykorzysta moje doświadczenia ? Juz w czerwcu następny długi weekend...
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
teza
Posty: 720
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Cytra i Lutnia

Post autor: teza » 04 maja 2017, 08:49

Sytuacja rzeczywiście nieprzyjemna, żal zestresowanej Luci przede wszystkim. Aniu wydaje mi się, że ten kaganiec jest za mały na nią. Nie ma możliwości by swobodnie otworzyć pysk.
Pomimo incydentu wycieczka na pewno udana :) I widoki i towarzystwo pierwsza klasa :)
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Łatka
Posty: 2017
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:54
Lokalizacja: Wrocław/Karkonosze

Re: Cytra i Lutnia

Post autor: Łatka » 04 maja 2017, 10:37

To nie jest Luci kagniec, tylko użyty awaryjnie. Po Łateńce, która miała malutki pyszczek. Wożony, by pokazać np. w kolejce linowej.
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
teza
Posty: 720
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Cytra i Lutnia

Post autor: teza » 04 maja 2017, 10:40

Łatka pisze:
04 maja 2017, 10:37
To nie jest Luci kagniec, tylko użyty awaryjnie. Po Łateńce, która miała malutki pyszczek. Wożony, by pokazać np. w kolejce linowej.

Tak sobie też później pomyślałam, że to jakiś "pożyczony: ;)
ObrazekObrazek

Rock_Star
Posty: 1466
Rejestracja: 24 lut 2017, 10:13

Re: Cytra i Lutnia

Post autor: Rock_Star » 04 maja 2017, 12:55

Piękna wyprawa! Wspaniała! Jedynie incydent z Lucią nieprzyjemny i stresujący, no ale przy Zarii byłoby tak samo.. o ile nie gorzej.. Identyczny kaganiec Reksio za to rozgryzł w ciągu niecałej pół godziny.. Lucia i tak cierpliwie i godnie znosi swoje nieszczęście.. :wink:

Awatar użytkownika
basiatesia
Posty: 317
Rejestracja: 24 lut 2017, 11:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cytra i Lutnia

Post autor: basiatesia » 04 maja 2017, 15:53

Świetna wycieczka:) Na pewno coś z niej wykorzystam w jakiś weekend. Pensjonat świetnie urządzony,uwielbiam takie miejsca z charakterem -proszę o namiary :) Sytuacja z Lusią nieprzyjemna ale ja sama mam ochotę czasem ugryźć jak widzę jak się dzieciaki przy psach zachowują...Z Wita widać niezła przylepa i ładnie się towarzystwo dogadało; )
Obrazek
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
kasiairomek
Posty: 30
Rejestracja: 26 lut 2017, 13:46
Lokalizacja: Wrocław/Leśnica

Re: Cytra i Lutnia

Post autor: kasiairomek » 04 maja 2017, 19:22

:)
Ostatnio zmieniony 06 maja 2017, 21:10 przez kasiairomek, łącznie zmieniany 1 raz.
Indiana Obrazek

Frodo Obrazek

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości