Cytra i Lutnia

Tutaj możesz umieścić zdjęcia lub filmy swojego psiaka.
Awatar użytkownika
Łatka
Posty: 2017
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:54
Lokalizacja: Wrocław/Karkonosze

Re: Cytra i Lutnia

Post autor: Łatka » 20 kwie 2017, 15:24

Iwonko - ja też pamiętam, idąc rozmawialiśmy o Was.
Ale dziś - inne spotkanie, jakże miłe ;)
W Parku Grabiszyńskim

Obrazek

i w ogródku - dzikie harce

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tymonek jest drobniutki, troszkę nieśmiały - lecz jak widać, rozkręca się :D. Mięciutki w dotyku - jak to dziecko.
Nie będę pisać, że jest śliczny - jaki ma być, z takiej hodowli?

Gdy goście poszli, moje suki zjadły, co dali, wypiły każda michę wody - padły i chrapią :lol:
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
basiatesia
Posty: 317
Rejestracja: 24 lut 2017, 11:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cytra i Lutnia

Post autor: basiatesia » 20 kwie 2017, 16:03

Bardzo dziękujemy za miły spacer i gościnę w pięknym ogródku i dziewczyną za miłe przyjęcie młodego -cieszę się ,że nic tam nie zniszczył..ufff :D Chłopak tak się dobrze czuł w ich towarzystwie ,że nawet owczarek nie był tak straszny jak zawsze :) przy takiej obstawie :) Dziewczyny są świetne ,Cytra to pieszczoch- nie sposób się w niej nie zakochać ,szybko kupuje człowieka :) a z Luci zrównoważona,mądra kobitka ,mniej wylewna do obcych :)
Obrazek
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Łatka
Posty: 2017
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:54
Lokalizacja: Wrocław/Karkonosze

Re: Cytra i Lutnia

Post autor: Łatka » 20 kwie 2017, 19:05

Basiu, Tymonek jest wybitnie inteligentny - jak moje mu pokazały, że się lata nie po rabatkach (a my raz jeden jedyny go upomniałyśmy) - zrozumiał natychmiast, że "taki rule" :D
Nawet gdyby cos tam złamało się - mój ogród to po prostu psi wybieg, na którym rośnie trochę kwiatów. Zapraszam częściej, przy lepszej pogodzie - wypijemy kawkę na tarasie, a młodzież będzie się bawić w berka ;)
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
magkor
Posty: 155
Rejestracja: 01 mar 2017, 07:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Cytra i Lutnia

Post autor: magkor » 21 kwie 2017, 07:14

Widziałam już zdjęcia na FB zazdroszczę spotkania :-) Aniu byliśmy ostatnio we Wrocławiu, wprawdzie bez Lusi ale nie maiłam odwago zawracać Ci głowy. Przepiękne miasto bardzo nam się podobało szkoda, że nie bliżej Krakowa ;-)
Magda, Ola i Lusi

Obrazek

Awatar użytkownika
Łatka
Posty: 2017
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:54
Lokalizacja: Wrocław/Karkonosze

Re: Cytra i Lutnia

Post autor: Łatka » 21 kwie 2017, 07:39

magkor pisze:
21 kwie 2017, 07:14
Aniu byliśmy ostatnio we Wrocławiu, wprawdzie bez Lusi ale nie maiłam odwago zawracać Ci głowy.

A dlaczego??? Czy ja jestem aż tak straszna? :shock:
Wiem, jestem starą nudziarą, ale zawsze mam przynajmniej dobrą kawę - a mój mąż piwniczkę wina ;)
I nawet jeśli kawka z parą prawie emerytów to żaden szpas - C&L są pięknym, inteligentnym i dowcipnym towarzystwem. :D
Cieszę się, że Wrocław przypadł do gustu krakowiakom, to duży komplement. Jadąc A4, tą arterią europejską, jesteście tu w trzy i pół godziny - więc daleko to pojęcie względne.
Taka Iwonka ma dalej, z Lublina - a odwiedza nas co jakiś czas, ku naszej radości. A Benek i Kasia , młodziaki, mają nawet przez morze - i też bywają :)
Zapraszam, wystarczy wcześniej zadzwonić.
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
magkor
Posty: 155
Rejestracja: 01 mar 2017, 07:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Cytra i Lutnia

Post autor: magkor » 21 kwie 2017, 08:01

Aniu zaproszenie z przyjemnością przyjmuje bo Wrocław na pewno kiedyś jeszcze odwiedzimy przede wszystkim dla Waszego towarzystwa :-) A jeśli oferujesz też kawę i wino to spodziewaj się nas niebawem :-)))))) Droga jest rzeczywiście świetna a Lusi chętnie pozna Cytrę i Lutnie :-)))))
Magda, Ola i Lusi

Obrazek

Awatar użytkownika
Miley
Posty: 14
Rejestracja: 28 mar 2017, 21:30

Re: Cytra i Lutnia

Post autor: Miley » 23 kwie 2017, 17:02

Moment moment; kto tu jest z Wrocławia, bo nie ukrywam że zazdroszczę teraz? :D Aż mi żal ściska serce, że Cyrus spotkał tylko raz bigielka jak dotąd, dosyć wiekowego dżentelmena co i tak nie przeszkadzało im się trochę pobawić :)

Awatar użytkownika
Łatka
Posty: 2017
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:54
Lokalizacja: Wrocław/Karkonosze

Re: Cytra i Lutnia

Post autor: Łatka » 23 kwie 2017, 18:56

Miedzy innymi my jesteśmy z Wrocławia. I jak widać - Tymon. I paru innych ;)
Jak wejdziesz do wątku z wspólnymi spacerami, zorientujesz się, gdzie się towarzystwo spotyka - i jeśli taka wola, na pewno mile Was tam będą witać.
My tam rzadko bywamy, bo jak widać pod awatarkiem, mieszkamy praktycznie w dwóch miejscach. Ale za to nieomal codziennie w Parku Grabiszyńskim.
Poprawiłam swój profil, ponieważ wszyscy "starsi" mnie znają, gapowato na nowym forum nie wpisałam miejsca zamieszkania.
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Łatka
Posty: 2017
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:54
Lokalizacja: Wrocław/Karkonosze

Re: Cytra i Lutnia (i Wit) na majówce

Post autor: Łatka » 03 maja 2017, 20:42

Nasza ostatnia, majówkowa wyprawa -całkiem niedaleka. W miejsce, gdzie spotykają się Polska, Czechy i Niemcy. Łaba wypływa spod Łabskiego szczytu w Karkonoszach, płynie do Czech, potem do Niemiec. Ruszyliśmy z Karkonoszy,troszkę inaczej niż rzeka wjechaliśmy do Saksonii, gdzie znajdują się bardzo malownicze, niewysokie góry zbudowane z zerodowanych piaskowców, Sandsteingebirge, kraina nazywana Szwajcarią Saksońską. Najbardziej znanym zabytkiem jest zaś twierdza Königstein. Dla Polaków zabytkiem o tyle ciekawym, że największą świetność przeżyła za Augusta Mocnego, elektora saskiego i króla Polski.

Idziemy z parkingu... twierdzę już widać.

Obrazek

Wjeżdża się windą - tą, lub wielkim tunelem wydrążonym w skale

Obrazek

Już na górze - w dole krajobraz przypominający nasze Góry Stołowe lub pomniejszone Góry skaliste ;) Znacie tę panią z pięęęęknym springerem? :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Armaty Augusta

Obrazek

Obrazek

Twierdza stoi na płaskim wierzchołku jednej z takich "stołowych" gór, mury wkomponowane są w litą skałę - pod murami - pionowe obrywy; więźniom nie było łatwo uciec.Ta wieża nazywana jest "głodową", była więzieniem.

Obrazek

A ta służyła za Augusta całkiem innym celom; w środku kameralna sala bankietowa i hm, ustronne pokoiki.

Obrazek

Obrazek

W dole - kolano Łaby

Obrazek

Obrazek

Renesansowy Zamek Magdaleny w centrum twierdzy

Obrazek

Miedzy budowlami - niewielki park; wszędzie kwitnące bzy

Obrazek

Jeszcze rzut oka na miasteczko Bad Schandau - za czasów NRD superekskluzywny kurort

Obrazek

Po południu przenieśliśmy się kilkadziesiąt kilometrów w górę Łaby - do Szwajcarii Czeskiej; relacja nastąpi
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Ania-Bono
Posty: 3863
Rejestracja: 23 lut 2017, 20:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Cytra i Lutnia

Post autor: Ania-Bono » 03 maja 2017, 21:30

jaką piękną pogodę mieliście :) super widoki!
Stowarzyszenie Beagle w Potrzebie tel. 501 40 98 50

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości