Szafirkowo - Tosia, Maniuś, Dyzio, Bellusia, Milutka, Mini i Orinka zwana Rysią

Tutaj możesz umieścić zdjęcia lub filmy swojego psiaka.
Awatar użytkownika
teza
Posty: 720
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Szafirkowo - Tosia, Maniuś, Dyzio, Bellusia, Milutka, Mini i Orinka zwana Rysią

Post autor: teza » 04 maja 2017, 10:43

Szczęśliwa i jaka zgodna gromadka :) Gdzie zakupiłaś tą boską świnię? Byłby idealny prezent na urodziny Tezy.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
mede
Posty: 1520
Rejestracja: 23 lut 2017, 19:40
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Szafirkowo - Tosia, Maniuś, Dyzio, Bellusia, Milutka, Mini i Orinka zwana Rysią

Post autor: mede » 04 maja 2017, 10:58

Świnia kupiona w Ikei, jest tam również fajna duża piłka

Obrazek

Obrazek
Stowarzyszenie Beagle w Potrzebie tel. 501 714 686

Awatar użytkownika
Ania-Bono
Posty: 3862
Rejestracja: 23 lut 2017, 20:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Szafirkowo - Tosia, Maniuś, Dyzio, Bellusia, Milutka, Mini i Orinka zwana Rysią

Post autor: Ania-Bono » 04 maja 2017, 11:06

Madzia :) czas na zmiane avatara :)
Stowarzyszenie Beagle w Potrzebie tel. 501 40 98 50

Awatar użytkownika
ikaaa
Posty: 42
Rejestracja: 24 lut 2017, 11:54

Re: Szafirkowo - Tosia, Maniuś, Dyzio, Bellusia, Milutka, Mini i Orinka zwana Rysią

Post autor: ikaaa » 04 maja 2017, 13:40

no jasne, czas na zmianę awatara :) super wiadomości po weekendzie :)

już chyba kiedyś wspominałam, fajnie by było jakbyś kiedyś jeszcze raz w skrótach opisała jak poszczególne łaciatki do Ciebie trafiały, historie w większości adopcyjne napewno będą mobilizacją i przykładem dla zastanawiających się nad psiakami z adopcji :)

Pozdrawiamy całe, pełnę radości szafirkowo!

Awatar użytkownika
Łatka
Posty: 2017
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:54
Lokalizacja: Wrocław/Karkonosze

Re: Szafirkowo - Tosia, Maniuś, Dyzio, Bellusia, Milutka, Mini i Orinka zwana Rysią

Post autor: Łatka » 04 maja 2017, 14:09

ikaaa pisze:
04 maja 2017, 13:40
fajnie by było jakbyś kiedyś jeszcze raz w skrótach opisała jak poszczególne łaciatki do Ciebie trafiały, historie w większości adopcyjne na pewno będą mobilizacją i przykładem dla zastanawiających się nad psiakami z adopcji :)


Podpisuje się pod petycją.
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
mede
Posty: 1520
Rejestracja: 23 lut 2017, 19:40
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Szafirkowo - Tosia, Maniuś, Dyzio, Bellusia, Milutka, Mini i Orinka zwana Rysią

Post autor: mede » 10 maja 2017, 09:15

Obiecuję, przysiądę do tematu opisania historii psów z Szafirkowa.
Wczoraj ... był armagedon :(

Tośka się porzygała, była smętna i apatyczna, zwymiotowała kawałki zabawki, dostała alugastrin po czym zjadła lekki obiad i odżyła. Ryśka na dwa fronty, do prania tona kocy, fotel ... kanapa... dobrze, że już odkręcona woda na ogrodzie można było grubszą zawartość zmyć na zewnątrz.
Wciąż wciąga kupy, nagminnie i bez opamiętania, ogród jest sprzątany dwa razy dziennie, ale i tak jej się udaje upolować. Nie pomaga zmiana karmy, tabletki, śmierdzące smaczki, jogurt, ani priobiotyk - problem tkwi głęboko w psychice.
Przed wczoraj piłowałam Tosi pazurki, Rysia usiadła za mną na kanapie i po chwili zrobiło mi się dziwnie ciepło... znów się zsiusiała :( po kocu popłynęło i wszystko miałam na spodniach, na koszulce ... nie użalam się, bo problemy były tego typu zawsze, wiedziałam i mam pełną świadomość, ale wciąż szukam sposobów jak jej pomóc, zaczyna mi brakować pomysłów. Ona wie, że robi źle, bo po zdarzeniu posikania wyraża skruchę ciałem, choć staram się reagować jakby się nic nie stało, żeby nie pogłębiać ewentualnego lęku. Nie jest to też kwestia problemów z nietrzymaniem moczu, bo to są incydenty raz na tydzień mniej więcej. Siusianie podczas jedzenia wyeliminowała miska ze spowalniaczem, nawet jak wychodzi już z pomieszczenia w którym je, wychodzi odprężona, machając ogonkiem - początki to było wręcz wypełzanie po jedzeniu - więc tu jest sukces. Sukcesem jest również jej reakcja na odwiedzających nas ludzi, sama podchodzi, wita się i cieszy - kiedyś siadała w kącie i obserwowała.
Stowarzyszenie Beagle w Potrzebie tel. 501 714 686

Awatar użytkownika
Łatka
Posty: 2017
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:54
Lokalizacja: Wrocław/Karkonosze

Re: Szafirkowo - Tosia, Maniuś, Dyzio, Bellusia, Milutka, Mini i Orinka zwana Rysią

Post autor: Łatka » 10 maja 2017, 11:35

Magdo, chyba nic się nie da zrobić prócz włączenia cierpliwości do sześcianu... Cytrynka tak naprawdę przestaje reagować sikaniem na sytuację "nie wiem, co będzie" dopiero teraz, 2,5 roku po adopcji. Z tym, że ona najchętniej odstresowywała się na naszym łóżku... pomijam pościel, ale kołdry wymieniłam na takie, którym nie szkodzi pranie - i nie są to bynajmniej kołdry tańsze :D . Czyli mamy podniesioną jakość w sypialni ;)
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
mede
Posty: 1520
Rejestracja: 23 lut 2017, 19:40
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Szafirkowo - Tosia, Maniuś, Dyzio, Bellusia, Milutka, Mini i Orinka zwana Rysią

Post autor: mede » 10 maja 2017, 14:48

Aniu, o cenach kołder z możliwością prania już się przekonałam :? niestety również ta konieczność mnie dopadła, zubożałam również o fajne poduchy z pierza :( bo tego się uratować nie dało, nawet nie próbowałam...
Szczyloch jest z tej Orinki równie straszny jak strasznie kochany pieszczoch... no i co zrobić, jak człowiek wpadł jak śliwka ;)
Stowarzyszenie Beagle w Potrzebie tel. 501 714 686

Awatar użytkownika
teza
Posty: 720
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Szafirkowo - Tosia, Maniuś, Dyzio, Bellusia, Milutka, Mini i Orinka zwana Rysią

Post autor: teza » 11 maja 2017, 09:10

Dziękuję za info o śwince :) Zakupiona.
O sikaniu mam już niewielkie pojęcie (choć Teza jako szczeniak bardzo długo sikała w domu), ale ku pocieszeniu powiem tylko, że też muszę kołdrę z siuśków prać. Miałam wczoraj gości i ich suczka oznaczyła łóżko ;) Zrobiła już to drugi raz, tylko wcześniej to był chodniczek. U nikogo więcej się tak nie zachowuje. Czuję się wyróżniona :shock:
Ostatnio zmieniony 11 maja 2017, 10:57 przez teza, łącznie zmieniany 1 raz.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
ikaaa
Posty: 42
Rejestracja: 24 lut 2017, 11:54

Re: Szafirkowo - Tosia, Maniuś, Dyzio, Bellusia, Milutka, Mini i Orinka zwana Rysią

Post autor: ikaaa » 11 maja 2017, 10:04

my też mamy problem z obsikiwaniem - z Balusiem idzie praca co raz lepiej ale też mu się jeszcze zdarza wrócić po 2-3 godzinnym spacerze i zrobić siku po wejściu do domu. Zdarza się również na kanapy - oszczędza jedynie sypialnie. Nie jest tak, że na spacerze jest zaaferowany czymś innym, innymi psami bo sika kilkukrotnie i siostra go nagradza. Ale jest z nią dopiero ponad 3 miesiące to nie ma tak źle.
Natomiast pan Bolek (buldog angielski) ma 3,5 roku i posikuje sobie dywany, łózka, swoje posłanie, w którym razem z Bandziorem śpią. I tutaj to się już skończyły pomysły dlatego - tajże zagryzamy zęby i grzecznie puszczamy kolejną pralkę. Jedynie Dziadek, jak na seniora przystało , jest najgrzeczniejszy i nie szkodzi nic :)

Może Ryśka potrzebuje jeszcze więcej czasu niż inne psiaki - i tak Macie grzeczną zgraję :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości