Reksio, Zaria i Kaira

Tutaj możesz umieścić zdjęcia lub filmy swojego psiaka.
Rock_Star
Posty: 1466
Rejestracja: 24 lut 2017, 10:13

Re: Reksio, Zaria i Kaira

Post autor: Rock_Star » 21 wrz 2019, 17:53

Dzisiejszy dzień Reksio z mężem spędza u mamy odsypiając nadmiernie wydłużone (wg Księciunia) spacery. Ja z Kairą/ Kają po sobotnich porządkach, pojechałam nad pobliski akwen „Łąka”. Kaira wykąpała się i węszyła, węszyła.. aż „chrumkała”. Polowanie na myszki, motyle, osy, muchy, poruszające się na wietrze trawy, itd. dobitnie mi uświadomiło, że to druga Zaria.. pies myśliwski, użytkowy.. Apogeum nastąpiło w pszczyńskim parku gdy pojawił się kot... dobrze, że zdążyłam ją przypiąć zarówno za obroże jak i szelki.. ufff... wróciłam nieco zmęczona.. 😌 Niestety nie potrafię przesłać filmiku...
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Łatka
Posty: 2017
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:54
Lokalizacja: Wrocław/Karkonosze

Re: Reksio, Zaria i Kaira

Post autor: Łatka » 21 wrz 2019, 22:59

Aniu - nie masz konta na YouTube? Jeśli miałabyś takie życzenie, napiszę Ci i wyślę instrukcję krok po kroku - albo jeszcze lepiej, będę "infolinią telefoniczną". :D
Fajnie oglądać krótkie filmiki, zwłaszcza takich żywiołków, jak młodziutka Kaira.
Obrazek

Obrazek

Rock_Star
Posty: 1466
Rejestracja: 24 lut 2017, 10:13

Zaria i Kaira

Post autor: Rock_Star » 02 paź 2019, 08:21

Wczoraj ważne wydarzenie- zapoznanie dwóch suczek - Zarii z Kają. Zaria.. kto zna ten wie... to konkretna suka, potrafiąca dobitnie pokazać każdemu, gdzie jego miejsce. Królowa! Wzajemne relacje suk będą wpływały na nasze dalsze życie.. Pierwszy kontakt pozwalał każdej z dziewczyn na odejście z sytuacji w każdym momencie, jednak Zarii na długość ok. 8 m linki. Irytowało to Królową, pokazała to jasno i dobitnie. Długi spacer, powolne zmniejszanie odległości, uległość młodej (chwilami ocierająca się o flirt ), stan Zarii (och, będę miała dzieci!!!; nie będzie, ale hormony i wyobraźnia działa) pozwoliły na spokojniejszy spacer. W sumie połączyło je polowanie... na zapach kota... samego kota nie zauważyły... W tym tygodniu powtórki wspólnych spacerów, dołączy do nich też Reksio. Jest to konieczne gdyż od poniedziałku Zariuszka ponownie w naszym „domowym przedszkolu”. 😉 Polowane na zapach..
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Łatka
Posty: 2017
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:54
Lokalizacja: Wrocław/Karkonosze

Re: Reksio, Zaria i Kaira

Post autor: Łatka » 02 paź 2019, 15:39

Aniu, właśnie cały czas rozmyślałam, jak to będzie między biszkoptową królową a wyżliczką.
Pamiętam początkowe spinki u nas. :roll:
Ale ty masz oczywiście ogromną wiedzę i w porę zapobiegniesz konfliktowym sytuacjom.
Trzymam kciuki za pokojową koegzystencję sunieczek.
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Ania-Bono
Posty: 3862
Rejestracja: 23 lut 2017, 20:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Reksio, Zaria i Kaira

Post autor: Ania-Bono » 02 paź 2019, 22:12

będa przyjaciółkami jak nic :) trzymam kciuki za pokój :)
Stowarzyszenie Beagle w Potrzebie tel. 501 40 98 50

majadyziatola
Posty: 283
Rejestracja: 28 lut 2017, 12:30

Re: Reksio, Zaria i Kaira

Post autor: majadyziatola » 04 paź 2019, 13:10

No cóż , wszystko wyjdzie w praniu .
Pani Kierowniczka może być tylko jedna , będzie się działo ;-)
Trzymamy kciuki za łagodny i pokojowy przebieg "wyborów" .

Rock_Star
Posty: 1466
Rejestracja: 24 lut 2017, 10:13

Re: Reksio, Zaria i Kaira

Post autor: Rock_Star » 21 paź 2019, 20:30

Spanie a nawet przebywanie przy Kierowniczce hmmm... prędzej piekło zamarznie. 🙄 Krew się wprawdzie nie leje, ale... młoda obchodzi Królową jak zgniłe jajo.. a Królowa wystarczy, że spojrzy.. 😜
Obrazek Za to jesień piękna 😁
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Łatka
Posty: 2017
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:54
Lokalizacja: Wrocław/Karkonosze

Re: Reksio, Zaria i Kaira

Post autor: Łatka » 21 paź 2019, 20:36

Śliczne, kolorowe zdjęcia. Czy to w pszczyńskim parku?
Ola - jaka pannica! :shock:
"krew się nie leje'" - to już bardzo dużo.
Obrazek

Obrazek

Rock_Star
Posty: 1466
Rejestracja: 24 lut 2017, 10:13

Re: Reksio, Zaria i Kaira

Post autor: Rock_Star » 22 paź 2019, 08:04

Kaiko wystarczy, że Zaria warknie, wtedy młoda natychmiast odchodzi. Młoda ustępuje Królowej na każdym kroku, zarzewiem jest jedzenie, Nawet przejście młodej obok jedzącej Zarii kończy się bulgoczącym warkotem. Na dodatek Zaria potrafi jej wyrwać jedzenie z pyska a młoda nawet nie mruknie.. Na razie rozwiązaniem jest uniemożliwienie czyli wszelkie smaczki Zaria dostaje osobno (Reksio i Kaira jedzą wolno, Zaria połyka w locie) albo na końcu. Podstawowe posiłki je w domu, u siebie. Reszta jest OK, polują razem na myszki, wiewiórki, ptaki... ;)
Część zdjęć robiona jest w parku pszczyńskim, część nad Wartą w Krzeczowie (niedaleko Wielunia). Zdjęcie Kaiko zrobione w niedzielę na Pustyni Błędowskiej (w sobotę i niedzielę tropiliśmy na Jurze).

Awatar użytkownika
Łatka
Posty: 2017
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:54
Lokalizacja: Wrocław/Karkonosze

Re: Reksio, Zaria i Kaira

Post autor: Łatka » 22 paź 2019, 08:48

Tak sobie pomyślałam, że ta piaskownica to Pustynia Błędowska. :D
Rock_Star pisze:
22 paź 2019, 08:04
zarzewiem jest jedzenie


A co innego? Moje suki do tej pory dostają michy w pewnej odległości, fakt, jedzą równie łapczywie, więc o zabieraniu trudno mówić. Nagrody dostają tak maleńkie, że są w stanie połknąć natychmiast. Zresztą, świetnie wiedzą, do kogo kęs jest "adresowany" - i raczej się tego trzymają. Cytra ma w paszczy magnes :D , nigdy nie chybia łapiąc w locie np. okruch chlebka, a jeśli Lutni spadnie - nie waży się zabrać.
Po tylu latach do spinek raczej nie dochodzi - Lunia warczy, Cytra niewiele sobie robi, albo ustawia się w pozycji uspokajającej - a potem robi swoje (na przykład włazi do łóżka obok mnie).
Z drugiej strony - Lutnia ewidentnie broni Cytry, która, jak wiesz, Aniu, traktuje ją jak tego "mocnego braciszka" i często "wypuszcza" na inne psy.
Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości