Lena i Safi podróżują PrzezŚwiat

Tutaj możesz umieścić zdjęcia lub filmy swojego psiaka.
Awatar użytkownika
PrzezSwiat.eu
Posty: 17
Rejestracja: 30 cze 2020, 19:12

Lena i Safi podróżują PrzezŚwiat

Post autor: PrzezSwiat.eu » 22 lip 2020, 15:49

Dziewczynki podróżują z nami PrzezŚwiat, a tutaj będziemy wrzucać nasze relacje :D
Znana dla Was Ala dostała nowe imię - Lena.
Bardzo liczymy, że Lena kiedyś wykąpie się w Lenie (rzeka w Rosji), a Safi odwiedzi Safi (miasto w Maroku) :)

Zaczynamy od podróży przez Polskę, Litwę i Łotwę
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Łatka
Posty: 2017
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:54
Lokalizacja: Wrocław/Karkonosze

Re: Lena i Safi podróżują PrzezŚwiat

Post autor: Łatka » 22 lip 2020, 18:55

Fajnie. Cieszę się, że nie tylko ja podróżuję daleko z psami - choć po niezbyt dobrych doświadczeniach z pierwszą moją beagielką, chyba już się z psami za Unię nie ruszę.
Znakomite zdjęcia, oczywiście.
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Ania-Bono
Posty: 3862
Rejestracja: 23 lut 2017, 20:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Lena i Safi podróżują PrzezŚwiat

Post autor: Ania-Bono » 22 lip 2020, 19:04

cudownie ... czekamy na wiecej :)
Stowarzyszenie Beagle w Potrzebie tel. 501 40 98 50

Awatar użytkownika
PrzezSwiat.eu
Posty: 17
Rejestracja: 30 cze 2020, 19:12

Re: Lena i Safi podróżują PrzezŚwiat

Post autor: PrzezSwiat.eu » 23 lip 2020, 12:35

Łatka opowiedz coś więcej o tych złych doświadczeniach. Sporo na ten temat dowiadywałam się, zanim zdecydowaliśmy się na adopcję. Wiem, że jest z tym trochę zachodu, ale wiem też że drogą lądową jest łatwiej niż samolotem. Na pewno dam znać jak to będzie wyglądało.

Zanim nastąpią te dalsze podróże to od ponad 2 tygodni jeździmy po Polsce i okolicy. Dziewczyny mają dla siebie z tyłu pół samochodu, jeżdżą przypięte dla bezpieczeństwa ale i też po to aby nie latały po całym samochodzie.
Śpimy głównie pod namiotem i jak się domyślacie mamy co robić :mrgreen: ale w końcu sami tego chcieliśmy ;)
Na dodatek Lenka ma cieczkę, a wchodzenie z szelek i obróżek opanowała do perfekcji :D dobrze, że to już końcówka... tak myślę :P
Najważniejsze, że między sobą dogadują się... zazwyczaj :evil:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Łatka
Posty: 2017
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:54
Lokalizacja: Wrocław/Karkonosze

Re: Lena i Safi podróżują PrzezŚwiat

Post autor: Łatka » 23 lip 2020, 18:29

Jeśli skutecznie próbuje wychodzić z szelek, to bym nie nakładała jej takich, jak ma - a już na pewno nie w obcym miejscu. Jedna z moich suk, Lutnia, to istny Houdini - dopiero wiek i kontuzja kolana osłabiły jej zapędy do ucieczek (za tropem). Szelki nie całkiem bezpieczne, ale bezpieczniejsze, to takie, które mają dodatkowy pasek - albo sztywną część grzbietową + dodatkowy pasek pod brzuchem. Na zdjęciach Lutni to widać. Dodatkowo można używać smyczy z dwoma karabińczykami - jeden mocowany do szelek, drugi - do obroży.
Wiem, brzmi paranoidalnie, ale ostatni raz szukałam Lutni dwa lata temu po górach przez półtorej godziny; w miejscu, gdzie jest nasz drugi dom.

Nasze podróże zawsze relacjonuję w wątku C&L. Ale że możesz nie mieć cierpliwości przedzierać się przez tyle stron - oto link do innego forum, gdzie doświadczenia z ostatnich pięciu lat są bardziej skomasowane.
Ale...moje doświadczenie jest sporo większe, bo szesnastoletnie. Pierwsza podróż - z moją ukochaną Łateńką, wtedy w wieku chyba Lenki, do Turcji - omal nie skończyła się tragicznie.
Generalnie:
-w życiu nie oddałabym psa na cargo, choć wiem, że ludzie tak robią (głównie chyba wystawiający psy w jakichś Londynach czy Amerykach);
- podróżowanie samochodem, po uprzednim dokładnym przygotowaniu trasy, to super doświadczenie;
- przed zabukowaniem noclegu należy się upewnić, czy hotel/pensjonat/lokum wynajmowane przez serwis typu Airbnb życzy sobie gości z psem, a tym bardziej, czy akceptuje dwa;
- w niektórych krajach, nawet w Unii, podróżowanie komunikacją publiczną z psem jest niemożliwe.; do niedawna tak było np. w Grecji i Hiszpanii
- o ile w Unii wystarczy paszport (wystawia go teraz chyba każdy wet, warunki są dostępne w sieci), to poza Unią - chyba nadal wymagane jest nie tylko szczepienie na wściekliznę, ale i potwierdzony przez jeden jedyny Instytut Weterynarii w Puławach poziom przeciwciał; po czym certyfikacja tegoż przez Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii.; dla mnie kontakt z tym urzędnikiem był upokorzeniem - może miałam pecha.

- w krajach islamu generalnie trudno poruszać się z psem, trudno i dla psa niebezpiecznie; wiem, mieszkałam dwa lata w Bagdadzie.

Dodam, że na drugim biegunie są Włochy - tam można wejść z psem prawie wszędzie, nawet do muzeum.

Przepraszam za przydługi wywód, życzę pięknych podróży.
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
PrzezSwiat.eu
Posty: 17
Rejestracja: 30 cze 2020, 19:12

Re: Lena i Safi podróżują PrzezŚwiat

Post autor: PrzezSwiat.eu » 24 lip 2020, 15:37

Ania już poleciła mi taki sposób z szelkami i obrożą, tak własnie robimy. Szelki na razie kupiłam tak na szybko pierwsze lepsze, ale mam zamiar zagłębić się w temat i kupić coś co przyda nam się na rower i w góry.
Tyle dobrego, że Lena na razie trzyma się nas blisko i nie zauważyłam u niej dużego popędu myśliwskiego, ale to wszystko jeszcze jest zmienne.

Co do podróży, dzięki za wskazówki ;) Mam nadzieję (nawet mam potwierdzone info), że teraz jest inaczej, prościej...

A dzisiaj taka sytuacja. Biwak nad rzeką, leje, zimno, a dziewczyny tuż przed odjazdem wytarzały się w g..nie :ugeek: Obie!
Przymusowa kąpiel w rzece zaliczona,a potem spały grzecznie pod śpiworkiem w samochodzie. Kocham takie poranki 8-)

Rock_Star
Posty: 1466
Rejestracja: 24 lut 2017, 10:13

Re: Lena i Safi podróżują PrzezŚwiat

Post autor: Rock_Star » 27 lip 2020, 07:53

Tarzanko, hmmm... niekoniecznie! Nasza adoptowana MM-ka uważa, że dzień bez niego dniem straconym.. za to Reksio nie uznaje tego typu aktywności (ufff..)

Awatar użytkownika
PrzezSwiat.eu
Posty: 17
Rejestracja: 30 cze 2020, 19:12

Re: Lena i Safi podróżują PrzezŚwiat

Post autor: PrzezSwiat.eu » 19 lis 2020, 21:42

Cześć, chyba czas najwyższy napisać co tam u moich dziewczynek ;)
Trochę zasiedzieliśmy się w domu przez tą całą pandemie, ale nie ma tego złego... bo realizujemy powoli nasz plan na dłuższą podróż.
Dziewczynki w tym czasie baardzo nam pomagają ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

W nagrodę zapraszamy na ciastko i kawę ;)
Obrazek

i obowiązkowe wstępne zmywanie naczyń!
Obrazek
Obrazek

a po takim jedzeniu zasłużona drzemeczka, w końcu to nasz Leniuszek ;)
Obrazek
Obrazek


We wrześniu Lenka została wysterylizowana. Pierwsza doba była ciężka :( Całą noc nie mogła znaleźć sobie miejsca.... aż w końcu wylądowała na mojej głowie ;)
Obrazek
Obrazek
Następnego dnia zapomniała o wszystkim. Żyła swoim życiem, zabawa, jedzenie, spanie! Zupełny brak zainteresowania brzuszkiem ;)
Obrazek
Lena niestety jest psem po przejściach i nie może spać z nami w łóżku. Ma swoją klateczkę, którą przy każdej okazji okupuje Safi ;)
Tutaj same się wpakowały za kratki, ale na codzień w nocy jest Leny, a za dnia Safi.
Obrazek
Obrazek

Bardzo często całe dnie spędzamy na zewnątrz, na naszym podwórku. Lena jest dalej okrutną niszczycielką (na swoim koncie ma już kilka poduszek, butów, czapek i nie chce pamiętać czego jeszcze ;) )W związku z tym jak zostaje w domu to tylko pod opieką lub w klateczce albo właśnie na podwórku, a że jest już zimno to Dziadek zrobił im prowizoryczną budę ze skrzynki po ziemniakach ;p

Obrazek

Weekendami czasem wyskoczmy nad jeziorko ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dziękujemy za uwagę ;) Leniuszek ze swojej klatki i Safi czekająca aż klatka się zwolni ;)

majadyziatola
Posty: 283
Rejestracja: 28 lut 2017, 12:30

Re: Lena i Safi podróżują PrzezŚwiat

Post autor: majadyziatola » 20 lis 2020, 11:54

Wow ale urosła !
Pięknie się prezentuje dziewczyna , obydwie się pięknie prezentują ! .....zwłaszcza za kratkami :-)

Ciekawe czy Lena też tak potrafi zapozować przy ciastku jak Safi ?

Awatar użytkownika
PrzezSwiat.eu
Posty: 17
Rejestracja: 30 cze 2020, 19:12

Re: Lena i Safi podróżują PrzezŚwiat

Post autor: PrzezSwiat.eu » 20 lis 2020, 15:35

Skutecznie trenujemy sztukę zjadania dopiero na komendę ;)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości