Mój Bari i skąd pochodzi

Tutaj możesz umieścić zdjęcia lub filmy swojego psiaka.
jegr
Posty: 4
Rejestracja: 13 wrz 2019, 23:17

Mój Bari i skąd pochodzi

Post autor: jegr » 14 wrz 2019, 01:32

To jest mój pierwszy post na tym forum.

Od ponad dwu lat żyje ze mną beagle Bari. Trafił do nas w czerwcu 2017 z hodowli Królewska Zgraja p. Katarzyny Sapieżyńskiej. Miał wtedy ok. 12 tygodni. Do hodowli p. Kasi trafiliśmy po dość systematycznych i szerokich poszukiwaniach. Zaczęliśmy od p. Andrzeja Bacińskiego, no, ale p. Andrzej nie sprzedaje piesków do nie-hodowców. Spotykaliśmy różne hodowle i pseudo-hodowle. Szczerze mówiąc więcej było tych drugich. (Praktyczna definicja pseudo-hodowli: Pseudo-hodowla jest wtedy, gdy jej właściciel nie chce pokazać koi z suką i małymi.) Wreszcie trafiliśmy do Mostówki koło Wołomina pod Warszawą czyli do p. Kasi Sapieżyńskiej.

Rozległy ogród, pieski w wyodrębnionej, sporej części ogrodu, gdzie są stoliki dla domowników i gości, plac zabaw dla dzieci (zjeżdżalnia, huśtawka, domek zabaw), no i oczywiście pieskowa infrastruktura nastawiona na szczeniaki (np. budka, zabawki etc.). Psy, dzieci i ludzie są w stałym kontakcie i nie są od siebie izolowane. Zresztą dorosłe pieski mogą się w zasadzie poruszać po całym ogrodzie i mają dostęp do domu. Pieski nie mają odrębnego świata, żyją razem z ludźmi. I to jest bardzo dobre! Od wczesnych tygodni życia pieski spotykają inne pieski, nie tylko mamę (inne dorosłe suki, swoich kuzynów z innych miotów, właścicielkę, jej rodzinę, dzieci i dorosłych gości). Oznacza to, że od urodzenia podlegają socjalizacji do życia z ludźmi i innymi psami.

Można by oczekiwać, że przy takiej ilości psów, które kręcą się wszędzie po całym ogrodzie i domu, nie tylko w wyodrębnionych miejscach, będą ich ślady w postaci choćby zapachu czy zniszczonej trawy. Nic takiego tam nie widać! Na terenie całej nieruchomości, gdzie żyją dziesiątki psów i rodzina ich gospodarzy nie widzi się i nie czuje psich śladów czy nieporządku. Dotyczy to tak ogrodu jak i samego domu.

Pieski od p. Katarzyny są zsocjalizowane. Nie tylko, że wchodzą w przyjazne kontakty z ludźmi i psami, to nie boją się jechać autem. Jest to ważne w dzisiejszych czasach, gdy żyjemy dynamicznie przemieszczając się z miejsca na miejsce.

Pieski od p. Katarzyny nie są tanie, ale wierzcie mi, warto!

Bari szybko się do nas zaadoptował. Mieszkamy w gminie Wawer, mamy więc dostęp do niezabudowanych, rozległych terenów, często z lasem, łąką i przecinającymi je kanałami melioracyjnymi. Oznacza to, że nasz Bari ma fajne życie, jak na psa, bo ma sporo ruchu i spacerki odbywają się często w środowisku nie zurbanizowanym. Ok, chodzimy też po ulicy, ale ulice w willowej części gminy Wawer nie mają za dużo ruchu samochodowego i to ograniczonego do szybkości 30 km/godz. Jestem już na emeryturze, więc trzy spacery po kilka kilometrów każdy, trwające po godzinie lub dłużej, nie są dla mnie problemem.

Często te spacery są dokumentowane zdjęciami i filmikami, bo jestem zapalonym fotografem. Dokumentuję wydarzenia dnia codziennego i już od co najmniej 10 lat publikuję zapisy z mojego życia w postaci albumów, których ciąg tworzy fotograficzny blog. Te albumy - zapisy blogu są udostępniane na platformie Zdjęcia Google (Google Photos). Pokażę na wstępie album z wybranymi zdjęciami mojego pieska Bari w ramach wstępnej prezentacji:

2019-05-26 Bari - wybór
Ostatnio zmieniony 23 paź 2020, 21:12 przez jegr, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
basiatesia
Posty: 317
Rejestracja: 24 lut 2017, 11:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mój Bari i skąd pochodzi

Post autor: basiatesia » 14 wrz 2019, 16:24

Śliczny psiak I fajne życie prowadzi :) Kiedyś pan Bacinski podawał, że nie sprzedaje psów osobą młodym..chyba poniżej 35 lat ,teraz tylko do hodowli :) dziwne to trochę, ale ma do tego prawo :) Sama też długo wybierałam hodowle i zdecydowałam się na Łaciata Sfore i z wyboru jestem bardzo zadowolona ,w królewskiej cena mnie jednak odstraszyla ,bo pierwszy rok życia psiaka to i tak ogromne wydatki na szkolenia ,zajęcia dodatkowe itd...

Rock_Star
Posty: 1466
Rejestracja: 24 lut 2017, 10:13

Re: Mój Bari i skąd pochodzi

Post autor: Rock_Star » 15 wrz 2019, 10:17

Znamy dwie sunie z tej hodowli, są śliczne i mądre. Chociaż o krańcowo różnych charakterkach :) Piękne zdjęcia i dobrze czytające się opisy :) Pozdrawiamy!

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości