FLAPI 10 miesięcy zamieszkał w DT / BwP

Beagle szukające nowych domków. Jeśli chcesz być nowym właścicielem psa z adopcji - zajrzyj tu koniecznie.
Awatar użytkownika
mede
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lut 2017, 19:40
Lokalizacja: Piaseczno

FLAPI 10 miesięcy zamieszkał w DT / BwP

Post autor: mede » 17 kwie 2023, 10:18

Flapi - urodzony 1 lipca 2022 roku

Flapi i jego jak dotąd niefortunne losy.

Młody pies padł ofiarą braku ludzkiej wyobraźni, zaliczył dwa domy co jak wiemy nie sprzyja dobremu rozwojowi młodego psa. Ten 10 miesięczny pies od samego początku został skazany na brak stabilizacji i brak poczucia bezpieczeństwa, zmieniając rodziny wciąż nie rozumiał co się dzieje, każdy od psa wymagał czegoś innego. Żywiołowy młodziak nawet jeszcze nie podnosi łapy do siusiana, rozbrykany i ciekawski potrafił również u ostatniej "rodziny" wykazać zniecierpliwienie wobec kładących się na nim dzieci i ciągnących go za obrożę. I ciężko się temu dziwić - w każdym razie dostał wilczy bilet z ukierunkowaniem na schronisko, oddanie do budy - wypad z chaty miał być natychmiastowy. Nie było mowy o pracy z behawiorystą i o jakiejkolwiek próbie pracy z psem, na odchodne dostał worek luksusu Pedigree.

z naszych obserwacji:

Flapi wykazuje pewne braki wychowawcze które z powodzeniem można skorygować konsekwentną pracą, poświęceniu mu czasu i uwagi. Nawiązuje kontakt z innymi psami z którymi chętnie oddaje się młodzieńczej zabawie. Przy zapewnieniu mu poczucia bezpieczeństwa i stabilizacji jest w stanie być świetnym kompanem, wymaga korekty zachowań, nauki z motywacją nagradzania i dostarczania mu pozytywnych bodźców. Z psem należy również podjąć pracę przy posiłkach.

Flapi zostanie wydany do świadomego domu, ZNAJĄCEGO RASĘ i będącego w stanie zaspokoić potrzeby psa żywiołowego i energicznego. Nowy dom do momentu kastracji będzie miał status DT.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Stowarzyszenie Beagle w Potrzebie tel. 501 714 686

Awatar użytkownika
Ania-Bono
Posty: 3862
Rejestracja: 23 lut 2017, 20:11
Lokalizacja: Poznań

Re: FLAPI 10 miesięcy / BwP

Post autor: Ania-Bono » 12 maja 2023, 18:46

Hejka ❗️
Chciałem się przedstawić, mam na imię Flapi 🥰
Mam 10 miesięcy, więc jestem młodzieńcem powoli wkraczającym w dorosłość 😎
Nie wyrosłem jeszcze tak całkiem, więc mam głowę pełną szalonych pomysłów, które oczywiście natychmiast staram się realizować! Energii też mi nie brakuje, więc od rana do wieczora wcielam te moje pomysły w życie i idzie mi całkiem nieźle 🙂 Nie wiem tylko dlaczego, nie zawsze podoba się to moim Opiekunom..
Rozglądam się za domkiem. Najlepiej takim, który ma pełną świadomość, że młody beagle może wywrócić życie do góry nogami. No i takim, który nauczy mnie czegoś pozytywnego. Ja się lubię uczyć, a jeśli nie mam nauczyciela, uczę się sam. Podobno nie wychodzi mi to jakoś szczególnie dobrze, ale grunt, że zapał do nauki mam!
Ja już miałem dom, ale tam nie układały mi się poprawnie relacje z dziećmi... No ale jeżeli ktoś się na ciebie kładzie, albo ciągnie za obrożę, spokoju nie daje, to nawet najspokojniejszy pies by się wkurzył, nie?
Szukam więc domku świadomego, znającego moje potrzeby, i potrafiącego mnie nauczyć dobrych manier 🙂 Ktoś chętny? 🙃
Jeśli tak, to zadzwońcie:
Basia 500 803 769
Ania 501 409 850
Tomek 663 599 892
Magda 501 714 686
Będę czekał...
Stowarzyszenie Beagle w Potrzebie tel. 501 40 98 50

Awatar użytkownika
Basieńka
Posty: 4473
Rejestracja: 23 lut 2017, 19:47

Re: FLAPI 10 miesięcy zamieszkał w DT / BwP

Post autor: Basieńka » 09 sie 2023, 13:16

Flapi
Kilka dni temu przeprowadził się do swojego nowego domku 🙂
Trafił pod naszą opiekę w kwietniu 2023.
Wcześniej miał dwa domy... Niestety żaden z nich nie podołał wychowaniu młodego beagle.
Flapiego wypatrzyła rodzina pani Katarzyny i po pomyślnym przejściu procedury adopcyjnej, zabrała do siebie. Flapi zamieszkał na razie na zasadach DT, ponieważ jego młody wiek nie pozwolił na razie na kastrację.
Rodzinka pracuje nad wyeliminowaniem niepożądanych nawyków z poprzednich domów.
Pani Katarzynie gorąco dziękujemy za adopcję niesfornego młodzieńca i życzymy cierpliwości i wielu wspólnych szczęśliwych lat!


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości