Luna - zamieszkała w nowy Domku :) / BwP

Sprawy zamknięte, psy w nowych domach. Przeczytaj jak zakończyły się adopcje, akcje pomocowe, sprawy zaginionych psów.
Awatar użytkownika
Łatka
Posty: 2017
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:54
Lokalizacja: Wrocław/Karkonosze

Re: Luna - młodziutka sunia - w DT z opcją DS / BwP

Post autor: Łatka » 15 sty 2019, 12:28

Co się miała nie odnaleźć w takim beaglowym domu i beaglowej rodzinie? I jeszcze ma kumpla do szaleństw, żywiołek łaciaty kochany .
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
oskoma
Posty: 715
Rejestracja: 24 lut 2017, 11:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Luna - młodziutka sunia - w DT z opcją DS / BwP

Post autor: oskoma » 15 sty 2019, 22:44

Tak bardzo się cieszę !
Zdjęcia i filmiki są takie optymistyczne i wzruszające.
Lunka nie mogła lepiej trafić. :)
"Lecz ludzi dobrej woli jest więcej i mocno wierzę w to, że ten świat nie zginie dzięki Nim..."

Renia-40
Posty: 30
Rejestracja: 09 gru 2018, 21:23

Re: Luna - młodziutka sunia - w DT z opcją DS / BwP

Post autor: Renia-40 » 15 sty 2019, 22:55

Dziękuję wszystkim za dobre słowa

Mam jednak malenki problem i poprosze was koleżanki o pomoc i wskazówki co robić Po
Kazdym mokrym spacerze czeka na nią ciepły reczniczek z kaloryfera i wówczas Lunka jak nie o a grzyzie na potege jak opętana o ile uda mi sie załatwić temat z przednimi lapami i głową to tylnie nogi i podwozie odpadaja
Co robic
Renia z Lunkä

Awatar użytkownika
oskoma
Posty: 715
Rejestracja: 24 lut 2017, 11:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Luna - młodziutka sunia - w DT z opcją DS / BwP

Post autor: oskoma » 15 sty 2019, 23:13

Pierwsze, co przyszło mi na myśl, to, że jeśli broni tylnych łapek i brzucha, to może być spowodowane tym, że coś sprawia jej ból.
Reniu obejrzyj ją dokładnie.
Po drugie, trzeba ją przyzwyczaić do takich czynności, może do tej pory nigdy nie miała wycieranych łapek, wtedy trzeba dużo ciepliwości, delikatności, no i oczywiście należy nagradzać za grzeczne zachowanie. :)
Powodzenia !
"Lecz ludzi dobrej woli jest więcej i mocno wierzę w to, że ten świat nie zginie dzięki Nim..."

Awatar użytkownika
mede
Posty: 1520
Rejestracja: 23 lut 2017, 19:40
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Luna - młodziutka sunia - w DT z opcją DS / BwP

Post autor: mede » 16 sty 2019, 07:23

A czy trzymanie w jednym ręku jakiegoś smaczka przed nosem a drugą ręką pocieranie brzuszka ręcznikiem coś da? tak aby ją do tych czynności przyzwyczaić?
Stowarzyszenie Beagle w Potrzebie tel. 501 714 686

Awatar użytkownika
Łatka
Posty: 2017
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:54
Lokalizacja: Wrocław/Karkonosze

Re: Luna - młodziutka sunia - w DT z opcją DS / BwP

Post autor: Łatka » 16 sty 2019, 08:59

Normalnie daje się po brzuszku smyrać, drapać itd? Wywraca się do pieszczot? Bo może ktoś coś jej zrobił... nawet nieumyślnie.
Proponuję "trening na sucho", znaczy - bez wychodzenia na dwór krótkie dotknięcia ręcznikiem, "odczulanie" - i nagrody oczywiście.
Reniu, ja wiem, jak jest, biorąc drugiego psa, zwłaszcza po śmierci ukochanego poprzedniego, jakoś nastawiamy się, że będzie się podobnie zachowywał. A to może być jednak inny charakter, inne zachowania. I jeszcze nie do końca wiadomo, co on przeżył.
Lutnia, nota bene od szczeniaczka moja, też nie cierpi wycierania łap - radzę sobie tak, że wkładam ja do wanny i opłukuje prysznicem. Potem zarzucam na nią duży ręcznik kąpielowy - i jakoś się z tym godzi.
Małymi kroczkami - będzie dobrze.
Obrazek

Obrazek

Renia-40
Posty: 30
Rejestracja: 09 gru 2018, 21:23

Re: Luna - młodziutka sunia - w DT z opcją DS / BwP

Post autor: Renia-40 » 16 sty 2019, 21:28

No wiec pokolei
Brzuszek czysty lapki tez nic nie boli
A z tym recznikiem to chyba ktoś ją tarmosił na zasadzie ja ciągne a ty gryz
Nie ma to jak nieodpowiednie zabawy i rozjuszani psa bezcelowe
Popracujemy małymi kroczkach
At teraz chwalimy Lunke siusi i dwójka na hasło i kaczuszka smaczkowa Po toalecie biega jeszcze i juz tym razem bez smyczy czy bez flexi Na komende i gwizdanie bardzo ładnie wraca smaczek dzieki czemu może sie wybiegac albo rozprostowac kości Na hasło wracamy dodomu przybiega i wchodzimy do mieszkania i nagroda że przyszla
Łatko bardzo dziekuje zA twoje profesjonalne uwagi i rady a zwłaszcza tel link odsyłajacy do artykułu o jedynce i dwojce
Jakbys miala tego wiecej to jestem chetna moze ktos ma ksiązke tego autora

Renia-40
Posty: 30
Rejestracja: 09 gru 2018, 21:23

Re: Luna - młodziutka sunia - w DT z opcją DS / BwP

Post autor: Renia-40 » 16 sty 2019, 21:32

Uwielbia pieszczoty po brzuszku smyrać, drapać itd? Wywraca się do pieszczot? Ależ oczywiście że tak

Awatar użytkownika
Basieńka
Posty: 4457
Rejestracja: 23 lut 2017, 19:47

Re: Luna - młodziutka sunia - w DT z opcją DS / BwP

Post autor: Basieńka » 17 sty 2019, 05:25

Renia-40 pisze:
16 sty 2019, 21:28
Po toalecie biega jeszcze i juz tym razem bez smyczy czy bez flexi Na komende i gwizdanie bardzo ładnie wraca smaczek dzieki czemu może sie wybiegac albo rozprostowac kości Na hasło wracamy dodomu przybiega i wchodzimy do mieszkania i nagroda że przyszla


Mam nadzieję, że to bieganie odbywa się jedynie na bezpiecznym, ogrodzonym terenie?

Renia-40
Posty: 30
Rejestracja: 09 gru 2018, 21:23

Re: Luna - młodziutka sunia - w DT z opcją DS / BwP

Post autor: Renia-40 » 17 sty 2019, 10:07

Oczywiście że tak
Co więcej zostało dodatkowo wzmocnione Poproszę o nr tel na priv to przesle zdjecia Można wstawić na forum
Pzdr Renia
Ps
Ania Bono jest na bieżąco informowana

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości