Sunieczka LATIKA ma domek :) / BwP

Sprawy zamknięte, psy w nowych domach. Przeczytaj jak zakończyły się adopcje, akcje pomocowe, sprawy zaginionych psów.
Awatar użytkownika
Basieńka
Posty: 4457
Rejestracja: 23 lut 2017, 19:47

Sunieczka LATIKA ma domek :) / BwP

Post autor: Basieńka » 25 mar 2018, 17:05

Latika ma dziewięć lat, pochodzi z Rumunii, stąd jej oryginalne imię. Żyła tam ponoć w skandalicznych warunkach...
Kilka lat temu przyjechała do Polski, znalazła dom. Niestety, mimo iż na początku wszystko wyglądało pięknie, jakiś czas temu, z niewiadomych przyczyn, Latika wylądowała w budzie... Koniec końców, warunki jej bytowania zaczęły przypominać te, z których została wyrwana. Sunia została odebrana interwencyjnie i znalazła się w przytulisku, skąd trafiła pod naszą opiekę. Właściciel podpisał zrzeczenie.

Latika uwielbia ludzi, lubi dzieci, kocha się przytulać, dogaduje się z innymi psami. Jest bardzo grzeczna i spokojna.
Jest wysterylizowana, posada chip, jest zaszczepiona.

W tej chwili zmierza do hoteliku w Łodzi.
Za transport z całego serca dziękujemy panu Łukaszowi, oraz Małgosi i Mariuszowi - jesteście super! Obrazek

Latika przejdzie przegląd weterynaryjny, zrobimy jej niezbędne badania. Z wstępnych relacji wynika, że pod ogonkiem ma jakąś bolesną narośl...

A oto dziewczynka

Obrazek

Obrazek

tutaj z prawej

Obrazek

https://youtu.be/wNiz_5dCPN4

https://youtu.be/G_Q4IP2JrMQ

Małgosiu, liczę na zdjęcia! :)

TheDoctor
Posty: 7
Rejestracja: 15 lip 2017, 12:24

Re: Sunieczka LATIKA zaczyna nowe życie / BwP

Post autor: TheDoctor » 25 mar 2018, 19:13

Super grzeczna sunia, trasę z Rybnika do Częstochowy przedrzemala na tylnej kanapie. Mam nadzieję że znajdzie nowy, kochający domek.

Awatar użytkownika
Pomi
Posty: 159
Rejestracja: 01 mar 2017, 16:04

Re: Sunieczka LATIKA zaczyna nowe życie / BwP

Post autor: Pomi » 25 mar 2018, 23:06

Basiu - :D

Dzisiaj poznaliśmy sunię Latikę :) "Sprawozdanie" z ogólnego stanu suni zdane Basi :) Sunia to taki trochę Misio, krótka kufka, krótkie uszka, duży brzusio. Jest bardzo grzeczna, przymilna, ale nienachalna, jednym słowem - KOCHANA :)
Obrazek

Sunia ma swoją zabawkę foczkę, której oczko widać na zdjęciu. Foczka bardzo sfatygowana, ale widać, że sunia jest z nią związana.
Obrazek

... taka śliczna jestem :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na postoju poszliśmy na spacer, sunia zainteresowana otoczeniem, ładnie chodzi na smyczy, a najładniej pozuje :)
Obrazek
Obrazek

... taaaki dłuuugi ogonek mam ;)
Obrazek

... i odpoczywam sobie...
Obrazek

:)
"Ratując jedno życie to jakby uratować cały świat..."

Rock_Star
Posty: 1466
Rejestracja: 24 lut 2017, 10:13

Re: Sunieczka LATIKA zaczyna nowe życie / BwP

Post autor: Rock_Star » 26 mar 2018, 09:11

Pyszczek cudny. I te 9 lat, jak nasze. Wierzę, Ze teraz będzie tylko lepiej.

Awatar użytkownika
Ania-Bono
Posty: 3862
Rejestracja: 23 lut 2017, 20:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Sunieczka LATIKA zaczyna nowe życie / BwP

Post autor: Ania-Bono » 03 kwie 2018, 19:24

Latika już po wizycie u lekarza:

"Sunia Letika, będąca pod opieką Stowarzyszenia Beagle w Potrzebie została przyprowadzona do lecznicy w celu przeprowadzenia badania zdrowia.
Stwierdzono stan zapalny zewnętrznego przewodu słuchowego. Zastosowano leczenie miejscowe. Pobrano krew do badania w laboratorium Vetcomplex - panel geriatryczny. W badaniu USG nie stwierdzono nieprawidłowości.
Zalecono Hepargen"


Obrazek

Za pomoc przy transporcie i wizycie u lekarza dziękujemy Sylwii - Liza :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Stowarzyszenie Beagle w Potrzebie tel. 501 40 98 50

Liza
Posty: 70
Rejestracja: 13 gru 2017, 11:29

Re: Sunieczka LATIKA zaczyna nowe życie / BwP

Post autor: Liza » 03 kwie 2018, 20:11

To ja może dodam coś od siebie😊 Sunia jest przekochana, bardzo grzeczna, po wejściu, a raczej wskoczeniu do auta, troszkę poobserwowała świat przez szybę, a następnie wywaliła brzuchola do miziania❤ (jechałam z nią z tyłu, więc niezwłocznie to uczyniłam), po czym zasnęła😁😁 na pewno nie ma choroby lokomocyjnej.
U lekarza grzeczna, a dłubała jej wetka w uszku, czyściła i zakraplała. Drugie uszko w porządku. Gruczoły całe zapchaneee, wyczyszczone, żadnego guza wet nie znalazła, w uwierzcie szukała naprawdę dobrze. Prawdopodobnie to był zapchany gruczoł. Do obserwacji.
Po wizycie poszłyśmy na spacerek, spotkałyśmy kilka piesków, pozytywne wrażenia. Sunia nie ma żadnych skłonności do agresji, zarówno w stosunku do ludzi, jak i zwierząt :-)
Po spacerku poszłyśmy do domu, niestety moja Liza, najpierw na nią naszczekała, a później się obraziła i poszła do innego pokoju🙄🙄
Leti nie wie co to kanapa😣 raz wskoczyła na fotel, ale tylko dlatego że wpadła jej tam zabawka, którą się bawiła. Nie sępi, nie skacze po meblach. Asystowała mi w kuchni, leżąc grzecznie albo siedząc.
Podsumowując, bardzoooooo pozytywna sunia, bez straszków, pełna życia. Na pewno będzie radością dla nowych Pańciów😊😊😊

Awatar użytkownika
mede
Posty: 1520
Rejestracja: 23 lut 2017, 19:40
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Sunieczka LATIKA zaczyna nowe życie / BwP

Post autor: mede » 03 kwie 2018, 20:32

Sylwia, bardzo Ci dziękujemy za ogromną pomoc w wizycie i obserwację suni :-)
Stowarzyszenie Beagle w Potrzebie tel. 501 714 686

Liza
Posty: 70
Rejestracja: 13 gru 2017, 11:29

Re: Sunieczka LATIKA zaczyna nowe życie / BwP

Post autor: Liza » 03 kwie 2018, 21:13

Nie ma za co dziękować😊 Odwiedzę Niunię w czwartek prawdopodobnie, podrzucę jej leki, które dzisiaj zostały przepisane na podwyższony aspat.

A i okazało się, że troszkę przechrzciłam sunisie😉😃😉 Bo ja wszędzie podałam, że to Letika, nawet mówiłam do niej Leti😃😉 poprawię się następnym razem😊😊😊

Awatar użytkownika
Ania-Bono
Posty: 3862
Rejestracja: 23 lut 2017, 20:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Sunieczka LATIKA zaczyna nowe życie / BwP

Post autor: Ania-Bono » 13 kwie 2018, 19:41

Latika i dla ciebie poszukamy domku :)

Obrazek


Obrazek
Stowarzyszenie Beagle w Potrzebie tel. 501 40 98 50

Awatar użytkownika
mede
Posty: 1520
Rejestracja: 23 lut 2017, 19:40
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Sunieczka LATIKA zaczyna nowe życie / BwP

Post autor: mede » 16 kwie 2018, 12:25

Stowarzyszenie Beagle w Potrzebie tel. 501 714 686

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości