Karmel, Cekin, Giga i Gafa - razem w jednym domu! :) / BwP

Sprawy zamknięte, psy w nowych domach. Przeczytaj jak zakończyły się adopcje, akcje pomocowe, sprawy zaginionych psów.
Awatar użytkownika
Ania-Bono
Posty: 3862
Rejestracja: 23 lut 2017, 20:11
Lokalizacja: Poznań

Re: CEKIN, samczyk z interwencji ma domek! :) / BwP

Post autor: Ania-Bono » 04 wrz 2017, 21:40

Mario4Zion pisze:
04 wrz 2017, 20:01
Obrazek


ale on piękny :) małymi kroczkami będzie coraz lepiej :)
Stowarzyszenie Beagle w Potrzebie tel. 501 40 98 50

Awatar użytkownika
Ania-Bono
Posty: 3862
Rejestracja: 23 lut 2017, 20:11
Lokalizacja: Poznań

Re: KARMEL z interwencji pod Łodzią ma swój domek :)/ BwP

Post autor: Ania-Bono » 11 wrz 2017, 22:05

są wieści z nowego domku - Karmel małymi kroczkami przezwycięża swoje straszki, najbardziej boi sie Pana domu :(

"Z kotem najlatwiej mu idzie :)
Razem robia poranny i wieczorny obchod po podworku. Karmel nawet czysci Lulkowi uszy :) Maz probuje przekupic go smaczkami i wieczorem juz sa prawie kumplami ale rano trauma niestety wraca. Ale jestesmy cierpliwi.
Ciagle zadajemy sobie pytanie: jak mozna bylo tak skrzywdzic te biedne bezbronne stworzenia zeby tak sie wszystkiego baly?"


Rodzinka bardzo pokochała Karmelka :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Stowarzyszenie Beagle w Potrzebie tel. 501 40 98 50

Awatar użytkownika
mede
Posty: 1520
Rejestracja: 23 lut 2017, 19:40
Lokalizacja: Piaseczno

Re: KARMEL z interwencji pod Łodzią ma swój domek :)/ BwP

Post autor: mede » 12 wrz 2017, 07:07

Wszystko wymaga czasu, przed Karmelkiem wiele nowych wyzwań, a obawa przed nowym światem jest zrozumiała po tym co przeszedł. Wierzę, że pokocha swego Pana i się przekona do mężczyzn, mocno trzymam kciuki!
Stowarzyszenie Beagle w Potrzebie tel. 501 714 686

Awatar użytkownika
Ania-Bono
Posty: 3862
Rejestracja: 23 lut 2017, 20:11
Lokalizacja: Poznań

Re: KARMEL z interwencji pod Łodzią ma swój domek :)/ BwP

Post autor: Ania-Bono » 29 wrz 2017, 12:59

kolejne wieści od Karmelkowego domu:

"Karmelek jest przesłodki.
Nadal jest bardzo bojaźliwy i bardzo czujny, ale wolniutko się otwiera. Cieszy sie juz nawet jak wracamy z pracy (chociaz jeszcze nie szczeka na powitanie) a do męża powoli sie przekonuje.
Przy nowych osobach od razu sie wycofuje, wskakuje na łóżeczko i lezy obserwując.
Uwielbia spacery. Zaczyna sie juz nawet interesowac ruchami w kuchni i przy stole.
Niestety okazalo sie ze jest najprawdopodobniej alergikiem. Zmiany skorne na lapkach i nawracjace problemy z uszami moga na to wskazywac.
Ale jemy karme hypoalergiczna i zaczyna byc lepiej.
Zaszczepilismy sie tez na choroby zakazne.
Czekamy na dzien kiedy mina wszystkie strachy..."


Obrazek

Obrazek
Stowarzyszenie Beagle w Potrzebie tel. 501 40 98 50

Norka
Posty: 28
Rejestracja: 05 kwie 2017, 10:19

Re: KARMEL z interwencji pod Łodzią ma swój domek :)/ BwP

Post autor: Norka » 03 paź 2017, 08:29

Bardzo się cieszę, że Karmel zaaklimatyzował się w nowym domku :), dziwne by było gdyby stało się inaczej, ponieważ rodzina, która go przygarnęła jest wspaniała i myślę, że chłopak będzie jej pełnoprawnym członkiem. Szczególnie cieszy mnie to, że dogadał się z kotem i stali się wręcz przyjaciółmi. Postaram się odwiedzić Karmela i namówić nowych opiekunów na wspólny spacer z moimi suczkami, myślę, że się zaprzyjaźnią :).

Awatar użytkownika
Basieńka
Posty: 4454
Rejestracja: 23 lut 2017, 19:47

Re: CEKIN, samczyk z interwencji ma domek! :) / BwP

Post autor: Basieńka » 21 paź 2017, 16:46

W środę Cekin przeprowadził się do hoteliku Tęcza.

Podjęliśmy taką decyzję po telefonie od Pana, który poinformował mnie, że Państwo czują się oszukani, że niedostatecznie starannie opiekowaliśmy się Cekinem, pies trafił do Państwa brudny, z chorymi uszami, nie przebadany..
O ile ktoś śledził wątek Cekina, może przeczytać, że przed adopcją Cekin odwiedził weterynarza, bo trzepał uszami, pisałam o tym ja sama, że sprawdzimy co się dzieje. Cekin dostał na drogę lekarstwa przepisane przez lekarza weterynarii i instrukcję ich stosowania. Przed adopcją oczywiście został również wykastrowany, zaszczepiony, i zachipowany.
Przed adopcją Państwo zostali też przez nas poinformowani co do stanu psychicznego Cekina, informowaliśmy że pies jest bardzo wycofany i bojaźliwy, że potrzebuje dużo czasu i cierpliwości - mówiłam o tym zarówno ja w rozmowach telefonicznych, jak też Mariusz na wizycie przed adopcyjnej.

Pan dzwoniąc, poinformował mnie, że z Cekinem coś jest nie tak, a konkretnie, że "ma coś z głową", że już było dobrze, ale od dwóch tygodni (!!!) Cekin znów boi się ludzi, że jak przychodzi w odwiedziny córka, to wchodzi pod stół i się trzęsie, że jeszcze pół godziny po wyjściu córki siedzi i trzęsie się pod tym stołem, że nie chce wychodzić na spacery, trzeba go wyciągać na siłę, że nie można go zostawić nawet na chwilę, bo zaraz wskakuje na tapczan i się załatwia, no i oczywiście robi to złośliwie, a sąsiedzi skarżą się na wycie i hałasy.
Początkowo obiecałam kontakt z naszym panem Markiem behawiorystą, ale po przedyskutowaniu podjęliśmy decyzję o zabraniu Cekina, którą to Pan przyjął bez żadnego komentarza i generalnie odniosłam wrażenie, że z ulgą.

Nie wiemy dokładnie, co się wydarzyło w tym domu, ale po powrocie z niego Cekin wyglądał tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To są właściwie zdjęcia po dwóch dniach pobytu w hoteliku, podczas których Cekinek jadł, jadł i ... jadł...


Dzisiaj przeprowadził się do Łodzi, do swojego kolegi z pseudo hodowli - Karmela.

Serdecznie dziękujemy Piotrowi i Tomkowi za pomoc w podróży Cekina do hoteliku, jak i na spotkanie z nową Rodzinką.
Na razie Cekinek zostanie w tym domku na zasadzie DT.

Awatar użytkownika
magdam72
Posty: 11
Rejestracja: 24 lut 2017, 10:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: CEKIN, samczyk z interwencji zamieszkał z Karmelem - DT/ BwP

Post autor: magdam72 » 21 paź 2017, 17:09

Tomo mi opowiadał o zachowaniu Cekinka w podróży i jego wyglądzie...Myślę że jego poprzednia "rodzina"adopcyjna powinna odpowiedzieć za znęcanie się nad zwierzęciem a ich dane powinny trafić na listę czarnych kwiatków by już żadnego psa nie adoptowali.Tak skrzywdzić Cekinka...psiaka który już tyle wycierpiał...Zaufał im...Tylko podły człowiek może tak postąpić
Psy są ostatnimi aniołami które zostały z nami na Ziemi

Awatar użytkownika
Łatka
Posty: 2017
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:54
Lokalizacja: Wrocław/Karkonosze

Re: CEKIN, samczyk z interwencji zamieszkał z Karmelem - DT/ BwP

Post autor: Łatka » 21 paź 2017, 17:16

Ja w ogóle nie będę komentować tego, co się stało - bo mój komentarz nie nadaje się do upublicznienia.
Pies jest zagłodzony. W ciągu 2 miesięcy.
Oto jeszcze jeden argument za kontrolami poadopcyjnymi.
Lepiej, by pies mieszkał nawet długo w dobrym hotelu, niż trafił w ręce kolejnych oprawców.
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
mede
Posty: 1520
Rejestracja: 23 lut 2017, 19:40
Lokalizacja: Piaseczno

Re: CEKIN, samczyk z interwencji zamieszkał z Karmelem - DT/ BwP

Post autor: mede » 21 paź 2017, 18:03

Ludzie często traktują adopcję psa jak kupienie butów. Pies to nie gotowy produkt, który przywieziony do domu ma spełniać wszelkie wyobrażenia i oczekiwania. Tyle się tłumaczy adoptującym o wycofaniu, strachach psa, o pracy i czasie, zawsze pytamy kilka razy czy zdają sobie sprawę z wyzwania jakie podejmują. Niekiedy psy idą do nowych domów w trakcie leczenia, mogą się również pojawić nowe dolegliwości, które nowy dom ma w obowiązku leczyć i diagnozować. Cekin miał dostać szansę, dom miał mu pomóc wyjśc na prostą, miał mu pokazać świat z innej strony... pokazał mu świat który już znał, bo uczucie głodu zna doskonale...

Mam ogromną nadzieję, że tym razem się uda, że teraz już się nie zawiedzie, że z Carmelem będzie mu łatwiej, bo widząc Cekinka w tym stanie pękło mi ponownie serce...
Stowarzyszenie Beagle w Potrzebie tel. 501 714 686

Awatar użytkownika
Ania-Bono
Posty: 3862
Rejestracja: 23 lut 2017, 20:11
Lokalizacja: Poznań

Re: CEKIN, samczyk z interwencji zamieszkał z Karmelem - DT/ BwP

Post autor: Ania-Bono » 21 paź 2017, 18:48

mede pisze:
21 paź 2017, 18:03
widząc Cekinka w tym stanie pękło mi ponownie serce...


gdy dziś zobaczyłam zdjęcia Cekina ... ech ... doznałam dokładnie tego samego stanu!!! i za chwilę ciśnienie podskoczyło mi! jak możne psu zrobić coś takiego???!!! ...

Wierzę, że chłopaki dogadają się i Cekin będzie miała psiego towarzysza, kilka miesięcy temu towarzysza niedoli, od dziś towarzysza zabaw, odpoczynku, głaskania przez kochających ludzi !!!

Cekinku - bądz szcześliwy!
Stowarzyszenie Beagle w Potrzebie tel. 501 40 98 50

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości