Zasady adopcji psa ze Stowarzyszenia Beagle w Potrzebie

Różne tematy przeterminowane, ale stanowiące historię forum :)
Awatar użytkownika
mede
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lut 2017, 19:40
Lokalizacja: Piaseczno

Zasady adopcji psa ze Stowarzyszenia Beagle w Potrzebie

Post autor: mede » 13 lis 2017, 13:05

Zasady adopcji psa ze Stowarzyszenia Beagle w Potrzebie

Adopcja jest złożonym procesem, mającym na celu zapewnienie naszym podopiecznym jak najlepszej przyszłości. Dokładamy wszelkich starań aby nasi podopieczni trafiali do odpowiedzialnych i kochających domów.

Pierwszym i podstawowym sposobem kontaktu w sprawie adopcji psa jest rozmowa telefoniczna. Numery telefonów znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej

Nie prowadzimy korespondencji poprzez smsy.

Proces adopcyjny:

1. Przed przystąpieniem do wypełnienia ankiety prosimy o kontakt telefoniczny.


2. Ankieta znajduje się na naszej stronie internetowej, prosimy o wypełnienie jej w sposób opisowy, nie tylko TAK/NIE – umożliwi nam to lepiej poznać Państwa oczekiwania.
Wysłanie ankiety nie jest gwarancją adopcji psa.

3. Kolejnym krokiem jest przeprowadzenie wizyty przed adopcyjnej u Państwa w domu, z udziałem wszystkich domowników, Osoba która Państwa odwiedzi przyjdzie z psem – nie jest to jednak pies którego adopcja dotyczy.
Spotkanie to jest umawiane w dogodnym dla Państwa terminie.
Odbycie się wizyty przed adopcyjnej nie jest gwarancją adopcji psa.

4. Po odbyciu się wizyty przed adopcyjnej Zarząd Stowarzyszenia podejmuje decyzję czy pies może trafić do Osoby ubiegającej się o adopcję.

5. Jeśli decyzja o adopcji jest pozytywna następuje ustalenie szczegółów przekazania psa oraz podpisanie umowy adopcyjnej.

Wszystkie psy zostają przed adopcją wysterylizowane/wykastrowane, jeśli z przyczyn zdrowotnych, lub zbyt młodego wieku są przeciwwskazania na wykonanie takiego zabiegu pies może trafić do nowego domu na zasadach Domu Tymczasowego, a po wykonaniu kastracji/sterylizacji i przesłaniu dokumentu wystawionego przez lekarza weterynarii potwierdzającego wykonanie zabiegu następuje podpisanie umowy adopcyjnej.
Domy Tymczasowe również podpisują umowę na czasową opiekę nad psem, który prawnie jest wciąż pod opieką Stowarzyszenia Beagle w Potrzebie.


Ostatnio przesunięty w górę 13 lis 2017, 13:05 przez: mede.
Stowarzyszenie Beagle w Potrzebie tel. 501 714 686

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości