Fundacja Centaurus

Vademecum adopcji, nowości, ankiety, ważne informacje, akcje , głosowania, petycje, pomoc dla fundacji schronisk.
Awatar użytkownika
Basieńka
Posty: 3014
Rejestracja: 23 lut 2017, 19:47

Re: Fundacja Centaurus

Post autor: Basieńka » 15 paź 2017, 17:50

Obrazek

XXI wiek. Teleskopem Hubble’a badamy Wszechświat, budujemy reaktory atomowe, znamy strukturę DNA, korzystamy z internetu. Tak wiele nasza cywilizacja osiągnęła, a nadal nie radzimy sobie z bezsensownym cierpieniem zwierząt. Tuż obok kultywowane są okrutne tradycje, na które nie powinno być miejsca w cywilizowanym świecie. Patrzymy, a bywa, że nie chcemy widzieć. Ślizgamy się wzrokiem i odwracamy głowę. W pogoni za karierą, sławą i pieniądzem, umknęły nam wartości. Ma być łatwo i szybko, więc jest powierzchownie. Obojętnością dajemy ciche przyzwolenie, a folklorem nazywamy barbarzyństwo.

Targ to miejsce gdzie wiele zwierząt rusza w swoją ostatnią podróż. To tu rozpoczyna się ostatni akt dramatu. Popędzane czym się da, z zaciskającymi się sznurkami na głowie, obdarte z godności, traktowane jak towar. Uprzedmiotowione. Upychane jak, jeszcze żywe, kawałki mięsa, do ciasnych ciężarówek. Nie mają jak uciec.
Asymetria sił – człowiek kontra zniewolone zwierzę.

Przed nami kolejna wizyta na targowisku śmierci. Będziemy tam za kilka dni. Jedziemy sprawdzić warunki w jakich odbywa się handel, stan zdrowia przywiezionych tam zwierząt, sposób działania lekarzy sprawujących nadzór. Jedziemy interweniować. I porozmawiać z włodarzami.

Już za kilka dni, kolejny raz, zobaczymy paniczny strach. Powietrze przetnie bata świst i huk kopyt uderzających o rzeźnicki trap. Usłyszymy rżenie jak płacz, gdy matki będą oddzielane od zbyt małych źrebiąt.
Będziemy tam.
Wspólnie. Fundacja Centaurus, Przystań Ocalenie, Fundacja Nasza Szkapa i Stowarzyszenie Benek.
Zjedziemy z różnych stron Polski, bo nie chcemy dawać cichego przyzwolenia. Bo chcemy coś zrobić. Coś zmienić.

Dziś nie uratujemy wszystkich zwierząt. Nie umiemy.
Ale jadąc na ten targ, jeśli pomożecie, weźmiemy ze sobą przyczepy. I opuszczając targowisko śmierci, zabierzemy ze sobą choć kilka żyć.

Prosimy, wesprzyj zbiórkę. Prosimy, pomóż!


Prosimy dokonaj darowizny w serwisie Pokochaj.org

Obrazek

lub wpłać darowiznę:

Fundacja Centaurus
ul. Wałbrzyska 6-8
52-314 Wrocław
PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350
Z tytułem: TARG

PAYPAL: KONTAKT@CENTAURUS.ORG.PLZa każdą złotówkę i ich imieniu, bardzo Ci dziękujemy.

Awatar użytkownika
Basieńka
Posty: 3014
Rejestracja: 23 lut 2017, 19:47

Re: Fundacja Centaurus

Post autor: Basieńka » 18 paź 2017, 05:19

Kochani,

Dziś ruszamy pod Warszawę. Gdzie jutro, wraz ze wschodem słońca, rozpocznie się targ zwierząt rzeźnych. Dla wielu z przywiezionych tam koni ten wschód będzie tym ostatnim. Siłą pakowane do rzeźnickich samochodów ruszą w podróż do ubojni.

Możemy choć kilka z nich ocalić ale czas się kończy. Jeśli ktoś z Was chce pomóc, podarować życie, prosimy wesprzyj zbiórkę już teraz. Bo ani Ty, ani my, ani One, nie dostaniemy drugiej szansy.


Prosimy też o pomoc dla Bajki. Wyrzuconej kotki. Stan jest bardzo ciężki. Bajka aktualnie przebywa w klinice gdzie lekarze toczą bój o jej życie. Prosimy o pomoc dla ciężko chorej Bajki.

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Basieńka
Posty: 3014
Rejestracja: 23 lut 2017, 19:47

Re: Fundacja Centaurus

Post autor: Basieńka » 18 paź 2017, 09:34

Kochani,

wczoraj byliśmy na targu w Sochaczewie i na szybko krótkie wieści, specjalnie dla Was. Udało się ocalić 3 konie. Są to stary, ponad 20 letni, wychudzony ogier - otrzymał imię Cekwart oraz dwie klacze: siwa kucka Marika i klacz w typie pogrubionym - Prima. Wróciły z nami również 3 króliki. Opłaciliśmy także transport krowy uratowanej przez inną organizację.

Bardzo Wam dziękujemy za podarowanie im życia. Obszerny materiał z dzisiejszych działań już niebawem, a teraz poznajcie ocalone zwierzaki.

To Wam zawdzięczają życie.

Więcej zdjęć: tutaj...

Obrazek

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości