Coś na stawy

Czyli zdrowie Twojego beagla: wszystko na temat chorób, problemów zdrowotnych, alergii, szczepień ...
Awatar użytkownika
Bigos
Posty: 78
Rejestracja: 27 lut 2017, 19:05
Lokalizacja: Siedlce/ okolice Piaseczna

Coś na stawy

Post autor: Bigos » 27 lut 2017, 21:47

Hej, czy suplementujecie swoje psy jakimiś preparatami na stawy?

U Bigosa pojawiła się w tamtym roku lekka kulawizna tylnej prawej łapy, wet polecił mi jakiś preparat z małży nowozelandzkich i poprawiło się trochę, ale jak przyszły pierwsze mrozy tej zimy pies znowu okulał. Teraz jesteśmy w trakcie wypróbowywania GameDog Ani Flexi+. Czy ktoś z Was stosuje i ma jakieś efekty? A może używacie czegoś innego?

Awatar użytkownika
teza
Posty: 720
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Coś na stawy

Post autor: teza » 27 lut 2017, 22:17

Ja tego preparatu nie stosuję, ale ma dobre opinie. Używam zaś naturalnych suplementów: mączki z małż nowozelandzkich, mączki z owoców dzikiej róży, msm, diabelskiego pazura, oleju z dzikiego łososia i alg morskich. Suplementy są w zasadzie prewencyjnie, bo Teza ma lekką dysplazję i czasem sztywno chodzi na tylnej prawej łapie. Ostatnio kupiłam Aptus Apto-Flex syrop. Skład podobny do Ani Flexi+ plus kwas hialuronowy. Jeszcze go nie wypróbowałam.
Ostatnio zmieniony 27 lut 2017, 22:57 przez teza, łącznie zmieniany 1 raz.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
loczek
Posty: 281
Rejestracja: 24 lut 2017, 10:07

Re: Coś na stawy

Post autor: loczek » 27 lut 2017, 22:47

Też jesteśmy w trakcie testowania AntiFlexi+ drugi tydzień. Rumbka ma kulawkę w przedniej łapce na zmianę pogody jak przemarznie albo ostro biega na spacerku. Co zauważyłam, że kulawka jest coraz mniejsza, lepiej jej się wstaje z rana, ale też wieczorem po spacerze. Dodatkowo masuję wieczorami jej łapkę i staram się żeby była w cieple. Lekka poprawa jest zobaczymy jak będzie dalej :)

Awatar użytkownika
oskoma
Posty: 715
Rejestracja: 24 lut 2017, 11:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Coś na stawy

Post autor: oskoma » 27 lut 2017, 23:12

Mojej starszej suni wet zalecił ARTHROVET COMPLEX , moim zdaniem jest dobry.
Była znaczna poprawa przy stanie zwyrodnienia stawów.
"Lecz ludzi dobrej woli jest więcej i mocno wierzę w to, że ten świat nie zginie dzięki Nim..."

Awatar użytkownika
basiatesia
Posty: 317
Rejestracja: 24 lut 2017, 11:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Coś na stawy

Post autor: basiatesia » 28 lut 2017, 00:08

U mojego Tesia późno zaczęły się pojawiać problemy ze stawami bo od 15 roku życia,nasz weterynarz polecił nam ARTHROFLEX PLUS i efekt był świetny ,już po ok. miesiącu była u nas różnica .Podawaliśmy w seriach -3 tygodnie /tydzień przerwy i mimo tego ,że odzyskał całkowitą sprawność to podawaliśmy do końca .
Obrazek
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Odi
Posty: 9
Rejestracja: 27 lut 2017, 08:38
Lokalizacja: Poznań/Skórzewo

Re: Coś na stawy

Post autor: Odi » 28 lut 2017, 08:03

My przerobiliśmy Arthroflex , Arthromax , Aniflexi plus i Luposan w granulkach . Luposan póki co najlepszy. Podajemy 3 miesiące i miesiąc przerwy . ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Ania-Bono
Posty: 3863
Rejestracja: 23 lut 2017, 20:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Coś na stawy

Post autor: Ania-Bono » 28 lut 2017, 18:32

Odi pisze:
28 lut 2017, 08:03
Luposan póki co najlepszy. Podajemy 3 miesiące i miesiąc przerwy . ;)
Kasia, czyli co kupować? Luposan?
Stowarzyszenie Beagle w Potrzebie tel. 501 40 98 50

Awatar użytkownika
Odi
Posty: 9
Rejestracja: 27 lut 2017, 08:38
Lokalizacja: Poznań/Skórzewo

Re: Coś na stawy

Post autor: Odi » 28 lut 2017, 19:04

Tak Luposan , ja polecam bo widzę efekty a Odi ze względu na smak :lol:
Obrazek

Rock_Star
Posty: 1466
Rejestracja: 24 lut 2017, 10:13

Re: Coś na stawy

Post autor: Rock_Star » 01 mar 2017, 08:06

U Reksia, od operacji stosuję, zgodnie z zaleceniem MSM + witamina C (witaminę poleciła mi mede, jako wzmacniającą działanie MSM). Podajemy profilaktycznie. Wcześniej stosowaliśmy Aptus Apto-Flex syrop i Arthroflex. Nie działało, bo przyczyna kulawizny u Reksia okazała się być inna (więzadło).

Awatar użytkownika
daliac
Posty: 27
Rejestracja: 24 lut 2017, 10:52

Re: Coś na stawy

Post autor: daliac » 02 mar 2017, 22:56

Zyci Dr Sekula przepisał ale to chyba bardziej na więzadła kuleczki homeopatyczne rhus toxicodendron. Dawkowanie rhus toxicodendron ch15 2x dziennie po 5 kulek do końca opakowania i potem rhus toxicodendron ch30 co 2 dni po 5 kulek.
A poza tym obie dostają czarci pazur. To też Dr zalecił

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości