zespoł suchego oka

Czyli zdrowie Twojego beagla: wszystko na temat chorób, problemów zdrowotnych, alergii, szczepień ...
magda85
Posty: 1
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:29

zespoł suchego oka

Post autor: magda85 » 23 cze 2017, 11:35

Witam, jestem włascicielką suczki rasy beagle. choruje ona na zespól suchego oka.Przeszlismy juz długie i kosztowne leczenie i teraz jedynym lekiem , który jej pomaga jest maść OPTIMMUNE,niestety koszt to ok, 120 zl. Mam pytanie czy ktoś zna weterynarza , który stosuje jakiś zamiennik tej maści?

Rock_Star
Posty: 1466
Rejestracja: 24 lut 2017, 10:13

Re: zespoł suchego oka

Post autor: Rock_Star » 23 cze 2017, 12:19

Myślę, że moderator przeniesie Twój post do odpowiedniego dziełu ("weterynaria"). Tutaj witamy Ciebie i Twojego łaciatego serdecznie.

Awatar użytkownika
Łatka
Posty: 2017
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:54
Lokalizacja: Wrocław/Karkonosze

Re: zespoł suchego oka

Post autor: Łatka » 25 cze 2017, 08:00

Skąd jesteś?
Cocker spaniel mojej przyjaciółki od lat ma zesół suchego oka - nie wiem, czym leczony, ale na pewno jest to lekarz, który używa możliwie tanich leków, jeśli nie pogarsza to rezultatów terapii (sama tego ostatnio doświadczyłam). Leczy również psy różnych stowarzyszeń - a nie są to zwykle organizacje opływające w pieniądze. Jeśli jesteś zainteresowana, podam namiary na PW.
Obrazek

Obrazek

Rock_Star
Posty: 1466
Rejestracja: 24 lut 2017, 10:13

Re: zespoł suchego oka

Post autor: Rock_Star » 22 sie 2017, 08:53

Ciekawy wykład nt. oka i widzenia:
https://www.facebook.com/vivawet/videos ... tion=group

Rock_Star
Posty: 1466
Rejestracja: 24 lut 2017, 10:13

Re: zespoł suchego oka

Post autor: Rock_Star » 04 lis 2018, 16:22

Szukam bardzo dobrego psiego okulisty w rejonie Polski południowej szczególnie Górnego Śląska. Czy znacie kogoś i polecacie?

kociokwik
Posty: 27
Rejestracja: 25 lut 2017, 23:40

Re: zespoł suchego oka

Post autor: kociokwik » 25 lis 2018, 18:42

My korzystam z uslug lek.wet. Dagmary Milewskiej z przychodni "For animals" w Dabrowie Górniczej. Badala nam Sue i Sibo a wcześniej Emi.W Krakowie polecam przychodnie "Retina "

Rock_Star
Posty: 1466
Rejestracja: 24 lut 2017, 10:13

Re: zespoł suchego oka

Post autor: Rock_Star » 06 lut 2019, 09:21

Tak więc zgodnie z radą jesteśmy już trzeci miesiąc pod opieką doktor Dagmary Milewskiej. Zespół suchego oka u Reksia zdiagnozowała nam nasza "domowa" pani weterynarz jednak zaleciła kontakt z okulistą. Dała nam też zamiennik Optimmune, robiony w aptece na receptę. Pani doktor Dagmara Milewska dokładnie przebadała oczka Reksia i zaleciła:
- pierwszy miesiąc:
trzy razy dziennie krople Maxitrol (są ze sterydem) - dobrze wstrząsnąć, dwa razy dziennie Optixcare (Eye Lube Plus) i trzy razy dziennie Optimmune
Po miesiącu kontrola - oczko było nadal w złym stanie, nastąpiły zmiany w rogówce.
- drugi miesiąc:
krople bz., wycofano Optimmune (Reksio jak się okazuje ma na nie uczulenie, tak jak i na zamiennik), natomiast Optixcare zwiększono do 3 razy. Minimum 15 minut odstępu czasowego przed zakraplaniem.
- wczorajsza wizyta
Jest znaczna poprawa, zmiany w rogówce cofnęły się, wrócił sygnał grożący a oko wyprodukowało 15 łez (min.) - było zero. Mam podawać 2x/ dzień krople (te same) i 3x/dzień Opixcare przez dwa miesiące, potem zejść do jednokrotnego zakraplania oczka a maść bz. No i w maju ponowna wizyta kontrolna. Walczymy więc.

Awatar użytkownika
NANA09
Posty: 59
Rejestracja: 24 lut 2017, 11:46

Re: zespoł suchego oka

Post autor: NANA09 » 27 sty 2020, 19:46

Pilnie poszukuję dobrego psiego okulisty we Wrocławiu.
Polecicie mi kogoś? Z góry dziękuję. Temat pilny!

Awatar użytkownika
Łatka
Posty: 2017
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:54
Lokalizacja: Wrocław/Karkonosze

Re: zespoł suchego oka

Post autor: Łatka » 27 sty 2020, 20:40

Magda - jedź na Strachocińską, przychodnia Viva - byłam tam kilka razy z adopcyjniakami BwP. Niestety, nie pamiętam nazwiska lekarki.
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Ania-Bono
Posty: 3862
Rejestracja: 23 lut 2017, 20:11
Lokalizacja: Poznań

Re: zespoł suchego oka

Post autor: Ania-Bono » 27 sty 2020, 22:20

Łatka pisze:
27 sty 2020, 20:40
Magda - jedź na Strachocińską, przychodnia Viva - byłam tam kilka razy z adopcyjniakami BwP. Niestety, nie pamiętam nazwiska lekarki.



Tak, tak polecamy Vivę, tam miał operację oczka (uwuwanie gałki) Sparrow.
Stowarzyszenie Beagle w Potrzebie tel. 501 40 98 50

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości