Powiększone serce

Czyli zdrowie Twojego beagla: wszystko na temat chorób, problemów zdrowotnych, alergii, szczepień ...
Natusia
Posty: 9
Rejestracja: 24 maja 2017, 10:36
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Powiększone serce

Post autor: Natusia » 24 maja 2017, 11:37

Tak jak pisałam w dziale Powitań - mamy problemy i to nie małe, ponieważ chodzi o serce.
Ale może od początku. W poniedziałek pojechaliśmy do weterynarza zrobić zdjęcie RTG ze względu na dolegliwości bólowe kręgosłupa (które na szczęście nie okazały się niczym poważnym). Przy okazji, na zdjęciach wyszło bardzo powiększone serduszko :( Przy osłuchaniu również słychać było "coś" niepokojącego. Wszystko okazało się dla nas nie małym szokiem, ponieważ oprócz jednorazowego incydentu z kręgosłupem sprzed dnia, pies zachowywał i zachowuje się bardzo żywo, nie ma ani ponoć typowego przy sercu kaszlu, ani braku apetytu (wręcz przeciwnie), ani nawet przesadnej zadyszki po wysiłku... Wygląda na to, że na szczęście zareagowaliśmy w porę. Na razie wprowadziliśmy potrzebne lekarstwa, a jutro mamy się stawić na konsultację z kardiologiem oraz na echo serca, co może się okazać niemałym wyzwaniem ze względu na ogrom stresu (i agresji) towarzyszącej każdorazowo przy wizycie u weta :?

Ponieważ wraz ze starym forum przepadły wszystkie doświadczenia innych właścicieli "sercowców" postanowiłam napisać tutaj - czy ktoś miał/ma psa z takimi problemami? Jak powinien się zmienić nasz dotychczasowy tryb życia? Co z dietą, czy warto karmić specjalistycznymi karmami? Będę wdzięczna za każdą odpowiedź. :)

arfia
Posty: 5
Rejestracja: 25 mar 2017, 12:31

Re: Powiększone serce

Post autor: arfia » 18 lip 2017, 22:47

co wyszło w badaniach?...nasza Aariska , której już nie ma wsród nas chorowała na kardiomiopatię rozstrzeniową...dobrze obstawiona lekami bardzo ładnie reagowała na leczenie...

Natusia
Posty: 9
Rejestracja: 24 maja 2017, 10:36
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Powiększone serce

Post autor: Natusia » 03 sie 2017, 09:49

Dziękuję za odpowiedź. Bardzo mi przykro z powodu Twojego psiaka :(

Badań nie zrobiliśmy, niestety nie dało się - był wielki stres i kłapanie zębiskami. Postanowiliśmy z lekarzem go nie stresować już więcej, bo to by nam na pewno nie pomogło. Dostaje Cardisure i Actikor, regauje też bardzo ładnie, w zasadzie zachowuje się jak zdrowy, nie kaszle i na razie (odpukać) nie mamy żadnych problemów. Z nadwagi też powoli schodzimy, więc mam nadzieję, że będzie dobrze jeszcze przez wiele, wiele lat ;)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości