Zerwane więzadło

Czyli zdrowie Twojego beagla: wszystko na temat chorób, problemów zdrowotnych, alergii, szczepień ...
Awatar użytkownika
loczek
Posty: 281
Rejestracja: 24 lut 2017, 10:07

Re: Zerwane więzadło

Post autor: loczek » 31 paź 2018, 20:10

Nie smarowalam niczym samo się ładnie wchłania. Co do schladzania mieliśmy zalecenie 3 razy dziennie zimny okład po 10 min. Niestety, ale wydaje mi się, że taka operacja to duża trauma na początku dla psa bo wszedł sprawny w wyszedł nagle " bez nogi" z dużym bólem. Więc długo będzie pamiętać, że ten doktor nie taki fajny... Chociaż Rumba ma zdolności wręcz odwrotne pokazuje jaka ona to jest zdrowa i nic ja nie boli... 😁 😁

Rock_Star
Posty: 1466
Rejestracja: 24 lut 2017, 10:13

Re: Zerwane więzadło

Post autor: Rock_Star » 01 lis 2018, 17:42

Nam lekarz (Martin Novak) na krwiaka i opuchliznę polecił Lotion 1000 lub inny żel z heparyną.

Rock_Star
Posty: 1466
Rejestracja: 24 lut 2017, 10:13

Re: Zerwane więzadło

Post autor: Rock_Star » 04 cze 2019, 07:32

Wracam do tematu. Zerwane więzadło a powikłania i zmiany chorobowe.
Jak stali bywalcy forum wiedzą, Reksio jest po zerwanych więzadłach zarówno w lewej jak i w prawej, tylnej łapie. Podczas operacji zastosowano u niego metodę TTA Rapid czyli przecięto kość i wstawiono tytanowy implant tak, aby więzadło boczne przejęło rolę więzadła krzyżowego. Operacje robione u znanego, mającego chyba jedne z najlepszych opinii doktora M.N.
Cóż mogę powiedzieć po tych trzech (2016 - łapa lewa) i 2,5 roku (2017 - łapa prawa) latach? Po pierwsze - zawsze, powtarzam zawsze (!!!) ufajcie swojej intuicji. Skoro widzicie, że pies kuleje to znaczy, że kuleje! Nigdy nie dajcie sobie wmówić nawet największej sławie, że jest inaczej! Nie bójcie się wejść w konflikt z lekarzem! Ale też nie zostawiajcie psa bez dodatkowych badań u innego lekarza. Po upływie roku koniecznie zróbcie prześwietlenie operowanej łapy, u dobrego specjalisty - nie mylić dobrego ze sławnym! Sprawdzicie wtedy, czy nie robią się zmiany zwyrodnieniowe w rzepce, łąkotce (w trzeszczkach), biodrach, kręgosłupie. Zrobienie zdjęcia wcześniej może być bowiem tłumaczone, że to normalne po operacji, kość musi się zrosnąć a potem "nadlać".. a na to potrzeba czasu...
Sprawdzicie, czy nie wytworzył się chroniczny stan zapalny, czy nie narastają osteofity. Zobaczycie, czy kość faktycznie się "nadlała" czy jednak implat był założony za wysoko bądź za nisko.
Jak tylko zauważycie, że operowana łapa (lub ta druga, zdrowa ale przeciążana) chwilami "zostaje w tyle, ucieka" natychmiast idźcie do ortopedy.
Cóż mogę jeszcze powiedzieć? Tyle, że wewnętrznie płaczę..

Obrazek
Ostatnio zmieniony 05 cze 2019, 12:09 przez Rock_Star, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ania-Bono
Posty: 3862
Rejestracja: 23 lut 2017, 20:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Zerwane więzadło

Post autor: Ania-Bono » 04 cze 2019, 10:56

niestety nie można powiększyć opisu :(
Stowarzyszenie Beagle w Potrzebie tel. 501 40 98 50

Awatar użytkownika
NANA09
Posty: 59
Rejestracja: 24 lut 2017, 11:46

Re: Zerwane więzadło

Post autor: NANA09 » 04 cze 2019, 12:08

Aniu, trzymam kciuki! Dodam że Twój wpis spadł mi z nieba bo Nela po 8 m-cach po operacji nie doszła do siebie :( Dziękuję Ci za podzielenie się doświadczeniem. Pozdrawiam ciepło!

Awatar użytkownika
Łatka
Posty: 2017
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:54
Lokalizacja: Wrocław/Karkonosze

Re: Zerwane więzadło

Post autor: Łatka » 04 cze 2019, 18:11

Aniu, ogromnie mi przykro, że Reksia prześladuje ortopedyczny pech.
Miejmy nadzieję, że zabiegi przynajmniej istotnie zmniejszą dolegliwości. Myślę o Was.
Obrazek

Obrazek

Rock_Star
Posty: 1466
Rejestracja: 24 lut 2017, 10:13

Re: Zerwane więzadło

Post autor: Rock_Star » 05 cze 2019, 12:17

Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłam. Aniu-Bono: powiększyłam zdjęcie do rozmiaru akceptowanego na forum.

Awatar użytkownika
Ania-Bono
Posty: 3862
Rejestracja: 23 lut 2017, 20:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Zerwane więzadło

Post autor: Ania-Bono » 05 cze 2019, 17:13

widze, ze zapisane sa zabiegi... wierzę, że one poprawią ruchomość łapek!
Zdrówka dla Reksia!!!
Stowarzyszenie Beagle w Potrzebie tel. 501 40 98 50

Rock_Star
Posty: 1466
Rejestracja: 24 lut 2017, 10:13

Re: Zerwane więzadło

Post autor: Rock_Star » 05 cze 2019, 18:59

Też w to wierzę. Tym bardziej, że przy okazji znieczulenia do prześwietlenia dostał w kolano Regen-Joint czyli hydrożel o wysokiej lepkości uzupełniający maź stawową (stosowany przy zwyrodnieniach stawów), mający poprawić czynność chorobowo zmienionego stawu oraz zahamować postępowanie choroby (poprawa jakości życia, bo kuleć będzie już zawsze). Nie potrafię wkleić zdjęcia RTG.. a na nim widać, że w obu łapach są nieprawidłowości po zabiegach.. ale na razie nie mam siły o tym pisać. Dr Bocheńska pisemnie odniosła się tylko do prawej, zadniej łapy a nie do zabiegu na lewej..
Nana9 - polecam Ci we Wrocławiu w przychodni Gryf pasjonatkę ortopedii i neurologii - dr n. wet. Anetę Bocheńską - jedź z Nelą do niej jak najszybciej!

Awatar użytkownika
NANA09
Posty: 59
Rejestracja: 24 lut 2017, 11:46

Re: Zerwane więzadło

Post autor: NANA09 » 05 cze 2019, 19:17

Ania, łza mi się w oku kręci... Wierzę, że Reksio wyjdzie na prostą, a "kulawizna" będzie tylko hasłem z zapomnianego słownika!
Trzymam kciuki, a gdy będziesz we Wro to zapraszam na kawę / lampkę wina / plotuchy lub wszystko na raz!

Z Twoich rad skorzystam, ale nie powiem, że chętnie, bo operując Nelę u Dr Bieżyńskiego nie sądziłam, że będą skutki uboczne. A pierwszym z nich była punktowa martwica po zbyt ciasno założonym gipsie. Ciałko odpadało i niestety do dzisiaj nie zarosło sierścią. Oszczędzę Wam drastycznych zdjęć, choć powiem szczerze, że byłam zafascynowana jak natura samodzielnie radzi sobie z odrzuceniem martwego ciała. Odpadało kawałkami. Nela do dzisiaj odstawia łapę, kuleje, a pod skórą ewidentnie można wyczuć implant, zastanawiam się zatem czy nie jest zbyt duży lub czy nie został zainstalowany zbyt wysoko.

Trzymam kciuki za Reksia i czekam na wieści!

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości