Zerwane więzadło

Czyli zdrowie Twojego beagla: wszystko na temat chorób, problemów zdrowotnych, alergii, szczepień ...
Awatar użytkownika
Łatka
Posty: 2017
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:54
Lokalizacja: Wrocław/Karkonosze

Re: Zerwane więzadło

Post autor: Łatka » 27 gru 2021, 09:24

Oj, jak dobrze choć w takich okolicznościach widzieć N&N w względnym zdrowiu - bo te dolegliwości, choć bolesne, nie zagarażają życiu, a na pewnym etapie życia naszych psów głównie to się liczy.
Ściskam kciuka za rehabilitację.
Po moich trzykrotnych w sumie zmaganiach z operacją więzadła we Wrocławiu osobą bezwzględnie polecaną byłby prof. Jakub Nicpoń z UP.
Do Gryfa mocno się zraziłam...ale może to takie moje subiektywne odczucia.
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Ania-Bono
Posty: 3862
Rejestracja: 23 lut 2017, 20:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Zerwane więzadło

Post autor: Ania-Bono » 27 gru 2021, 18:57

o jak pięknie się goi ... jak na psie!!! oby łapka szybko poszła w ruch!
zdrówka!
Stowarzyszenie Beagle w Potrzebie tel. 501 40 98 50

Awatar użytkownika
loczek
Posty: 281
Rejestracja: 24 lut 2017, 10:07

Re: Zerwane więzadło

Post autor: loczek » 20 sty 2022, 13:52

Jak się miewa Nana ? :) Dr. Michał Dubiel jest równie godny polecenia! Zawsze konsultuje się z dr. Bocheńską i nie owija w bawełnę mówi jak jest. Po TPLO dużo dłużej trwa rekonwalescencja niż po TTA, ale z czasem i z obserwacji stwierdzam, że to najlepsze rozwiązanie dla beagle. Uważajcie na Meloxolar mam złe doświadczenia z tym lekiem dlatego jak tylko widzę delikatne objawy typu "łykanie powietrza" już odstawiam bardzo podrażnia układ pokarmowy. Rehabilitujecie łapkę ? Trzymajcie się !! Teraz już będzie lepiej.

Awatar użytkownika
NANA09
Posty: 59
Rejestracja: 24 lut 2017, 11:46

Re: Zerwane więzadło

Post autor: NANA09 » 16 sie 2022, 18:25

Minęło trochę czasu, ale każde info jest cenne, więc nadrabiam...
Ostatecznie obrzęk zszedł, rana po kilkudniowym "papraniu się" w pachwinie zaczęła goić się, ale z odstawioną łapą borykaliśmy się kilka tygodni (kicanie na trzech łapach). Ostatecznie pomogła rehabilitacja - co drugi dzień na przemian: bieżnia wodna i masaż manualny - po 10 zabiegów. Skorzystaliśmy z wiedzy i doświadczenia dziewczyn z Animal Active. Nela załapała się na reh jako dobry duch i wierna siostra ;)

Co do Przychodni Gryf - nie skorzystam już z ich usług. Brak lekarza prowadzącego i brak możliwości konsultacji i przeprowadzenia operacji przez Dr Bocheńską skutecznie zraziło mnie do tego miejsca, choć są osoby, które spotykam i chwalą sobie kontakt...

Dr Michał Dubiel zdobył nasze zaufanie i obecnie pod Jego opieką ortopedyczną jest i Nana i Nela (zwyrodnienia stawów przednich łap) - polecam!

Obrazek

Obrazek

Leki:
pyralgina - gorączka, bóle pooperacyjne, p.zapalny, p.bólowy, bóle stawów - 1,5 tab 500 mg na 15 kg
meloxoral 1,5 mg/ml - syrop p.zapalny i p.bólowy
REPARIL N żel 40g - znajduje zastosowanie w zapobieganiu i leczeniu obrzęków, krwiaków pourazowych, i pooperacyjnych (stłuczenia, skręcenia, ortopedia), zaburzenia krążenia żylnego w kończynach dolnych, żylaki kończyn dolnych
proszek do osuszania ran - nie zapisałam sobie nazwy; w naszym przypadku nie sprawdził się, bo rana była w pachwinie, więc z proszku robiła się breja...

Obecnie po urazie i po operacji ani śladu - tak jakby to wszystko nie miało miejsca :)

Awatar użytkownika
NANA09
Posty: 59
Rejestracja: 24 lut 2017, 11:46

Re: Zerwane więzadło

Post autor: NANA09 » 20 mar 2023, 21:08

Łatka pisze:
27 gru 2021, 09:24
Po moich trzykrotnych w sumie zmaganiach z operacją więzadła we Wrocławiu osobą bezwzględnie polecaną byłby prof. Jakub Nicpoń z UP.


Aniu, masz namiary na profesora? Mam poważny problem ortopedyczny z Nelą. Jest pod opieką dr Dubiela, ale chcę skonsultować temat z innym specjalistą, a jak pisałam wcześniej - Gryf stracił moje zaufanie. Będę wdzięczna za namiary - im bardzie bezpośrednie tym lepiej :)

PS. A tak przy okazji - dwa tygodnie temu usunęliśmy Neli skręconą śledzionę i wdrożyliśmy na stałe leczenie kardiologiczne, a w najbliższy piątek Nana będzie miała usuwane tłuszczaki. Jak nie urok to.... wiosna! :shock: :D

Rock_Star
Posty: 1466
Rejestracja: 24 lut 2017, 10:13

Re: Zerwane więzadło

Post autor: Rock_Star » 02 kwie 2023, 10:06

Trzymajcie się dzielnie! Pozdrawiamy serdecznie.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości