Prośba o pomoc w rozpoznaniu choroby / beagle nie skacze

Czyli zdrowie Twojego beagla: wszystko na temat chorób, problemów zdrowotnych, alergii, szczepień ...
pipitczew
Posty: 2
Rejestracja: 19 lut 2019, 15:21

Prośba o pomoc w rozpoznaniu choroby / beagle nie skacze

Post autor: pipitczew » 19 lut 2019, 15:33

Hej! Przepraszam z góry jeżeli łamie tym postem jakieś zasady forum, ale działam w amoku. Być może niektórzy z Was pamiętają Pipi, która spod Krakowa przyjechała dzięki BWP do Tczewa. W sobotę minęło od tego wydarzenia 6 lat. Na starym forum byliśmy pod nickiem onaion. W zeszłym roku latem po wielogodzinnym spacerze w ciepły dzień Pipi zaczęła grymasić przy chodzeniu po schodach. Wyjeżdżaliśmy wtedy na weekend nad morze, ale dała radę i jakoś jej przeszło. Od kilku dni wydaję mi się, że coś z nią nie tak. Je, pije, wypróżnia się, macha ogonkiem, ale wydaje mi się, że znowu niechętnie wspina się po schodach. Dzisiaj byłam w szoku - nie chciała wskoczyć na kanapę (wcześniej potrafiła przeskakiwać oparcia i dźwigać za sobą kojec). To się nie zdarzyło dotychczas. Stała i patrzała smutno. Spróbowała w końcu ale pisnęła i odpuściła. Chciałam jej pomóc, ale to chyba sprawiło jej ból bo piszczała i pokazała zęby... Wcześniej kiedy coś pachniało w kuchni stawała na tylnych łapach i przednimi opierała się o blat. Teraz stoi pod kuchnią, wącha, ale nie wskakuje. Czy to może być coś poważnego? Naczytałam się w internetach i obawiam się kosztownego, długotrwałego leczenia, które nie przynosi rezultatów (nie wiem co jest z tymi weterynarzami). Dodam, że wg książeczki Pipi zaczęła 11 rok życia.

Awatar użytkownika
Ania-Bono
Posty: 3862
Rejestracja: 23 lut 2017, 20:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Prośba o pomoc w rozpoznaniu choroby / beagle nie skacze

Post autor: Ania-Bono » 19 lut 2019, 17:13

witajcie, oczywiście, że pamiętamy Pipi i jej Rodzinkę.

Objawy, które opisujesz to ewidentnie oznaki problemów z tylną częścią kręgosłupa ... myślę, ze nie ma co czekać, tylko udać się do sprawdzonego lub poleconego weterynarza i poprosić o badania, które pozwolą zdiagnozować problem.
W tym wieku warto, a nawet powinno się zrobić badanie krwi - profil geriatryczny, USG brzuszka i EKG.

Trzymam kciuki!!!
Stowarzyszenie Beagle w Potrzebie tel. 501 40 98 50

Awatar użytkownika
teza
Posty: 720
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Prośba o pomoc w rozpoznaniu choroby / beagle nie skacze

Post autor: teza » 19 lut 2019, 17:59

Tak jak Ania powiedziała, nie ma na co czekać tylko diagnozować u dobrego weta. Trzymam kciuki za Pipi!
ObrazekObrazek

Rock_Star
Posty: 1466
Rejestracja: 24 lut 2017, 10:13

Re: Prośba o pomoc w rozpoznaniu choroby / beagle nie skacze

Post autor: Rock_Star » 20 lut 2019, 10:06

Też mam wrażenie, że to kręgosłup. I tak, jak pozostali proponuję szybciutko udać się do weterynarza.

Awatar użytkownika
Łatka
Posty: 2017
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:54
Lokalizacja: Wrocław/Karkonosze

Re: Prośba o pomoc w rozpoznaniu choroby / beagle nie skacze

Post autor: Łatka » 20 lut 2019, 10:55

Jeśli potwierdzi się diagnoza dotycząca kręgosłupa - skontaktujcie się z panem Sekulą, nieustajaco jestem pod wrażeniem jego nieomal magicznych umiejętności ratowania psich kręgosłupów.
Obrazek

Obrazek

pipitczew
Posty: 2
Rejestracja: 19 lut 2019, 15:21

Re: Prośba o pomoc w rozpoznaniu choroby / beagle nie skacze

Post autor: pipitczew » 21 lut 2019, 11:26

Pani weterynarz mówi że to zapalenie stawów. Pipi temperatury nie miała, została zbadana i lekarz mówi, że odczuwa bolesność w odcinku krzyżowo lędźwiowym i ma osłabioną łapę. Dostała zastrzyk z niesteroidowych leków przeciwzapalnych, po którym biega po schodach :) Wskakuje na kanapę, ale bardzo ostrożnie. Ewidentnie widzimy, że jej lżej. Dzisiaj idziemy na kolejny zastrzyk i mamy dostać kontynuację w lekach do domu. Zobaczymy co dzisiaj powie. Kolejno proponowała badania krwi i rtg. Jeśli obecne leki pomogą to mówiła, że można podawać suplementy itd. Wspominała także o wlewach kwasu hialuronowego. Generalnie rozumiem, że taka choroba zostanie już do końca i można polepszać tylko komfort życia?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości