Dysplazja u 6-letniego Beagle

Czyli zdrowie Twojego beagla: wszystko na temat chorób, problemów zdrowotnych, alergii, szczepień ...
Portos
Posty: 1
Rejestracja: 13 gru 2018, 16:48

Dysplazja u 6-letniego Beagle

Post autor: Portos » 13 gru 2018, 17:01

Witajcie,
pół roku temu zdiagnozowano u mojego 6-letniego Beagle zaawansowaną dysplazję stawów biodrowych (tylne kończyny) - diagnoza ortopedy na podstawie zdjęcia RTG.

Beagle zaczął kuleć, unikał poruszania się, stracił zainteresowanie otaczającym go światem...

Wg zaleceń lekarza, podawałem mojemu pieskowi przez dwa miesiące Hyalutidin DC - znikoma poprawa

Następnie alternatywnie, wg zaleceń innego lekarza, zacząłem podawać:
- ARTHROVET HA COMPLEX
- ArthroDol
oraz zbilansowana karma
ROYAL CANIN ROYAL CANIN Mobility C2P+

Nastąpiła poprawa do takiego stopnia, że piesek chodzi po schodzach, wskakuje na fotele, jednak wciąż jest ospały, na spacerach raczej wycofany.


Napiszcie proszę, czy mieliście podobne przypadki Dysplazji Stawów Biodrowych u BEAGLE - hodowca nalezaca do Związku Kynologicznego, skąd pochodzi mój Beagle twierdzi, że dysplazja u Beagle jest niemożliwa - jednak lekarze twierdzą co innego, a ja również widzę objawy kulawizny itd.

Jesli macie podobne doświadczenia, napiszcie, jak mogę pomóc mojemu pieskowi - czy polecacie inne syropy/witaminki?

Będę wdzieczny za każdą cenną poradę!

Szymon i Beagle Portos

Awatar użytkownika
teza
Posty: 720
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Dysplazja u 6-letniego Beagle

Post autor: teza » 13 gru 2018, 18:05

Niestety jest możliwa. Z tego co wiem badania na dysplazję niestety nie są u beagli obowiązkowe. Mam 6-letnią beaglkę i 2 lata temu podczas diagnozowania (dziwnie biegała, miała lekko zesztywniałą tylną łapę), rtg wykazało lekką dysplazję. Pies jest z hodowli FCI, ZKwP. Teza poza tą sztywnością nie ma żadnych innych objawów. Jest energiczna i ruchliwa. Stosuje mimo to różne preparaty z glukozaminą i chondroityną. Obecnie z Pokusy glukozaminą i chondroityną w czystej postaci plus od czasu do czasu msm i czarci pazur.
http://pokusa.org/glukozamina/
https://sklep.pokusa.org/pl/p/RawDietLi ... a-100g/266
ObrazekObrazek

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości