problem z oddawaniem moczu u suczki

Czyli zdrowie Twojego beagla: wszystko na temat chorób, problemów zdrowotnych, alergii, szczepień ...
Rock_Star
Posty: 1466
Rejestracja: 24 lut 2017, 10:13

Re: problem z oddawaniem moczu u suczki

Post autor: Rock_Star » 09 mar 2017, 08:42

Kciuki zaciśnięte. Wysyłam pozytywne myśli.

karolina_9
Posty: 7
Rejestracja: 07 mar 2017, 14:12

Re: problem z oddawaniem moczu u suczki

Post autor: karolina_9 » 09 mar 2017, 11:13

Łatka pisze:
09 mar 2017, 08:27
Cześć Karolino, czytam o problemach twojej suni - zmieniłabym jej karmę na weterynaryjna dla psów ze schorzeniami układu moczowego.



Teraz to już będzie konieczne z tego co powiedział weterynarz, żeby nie doprowadzić do nawrotów. Dietę też będę musiała wprowadzić bo się kluseczka zrobiła waży ok 17 kg.
Tylko czy są smaczki dla piesków z takimi problemami? Czy nawet już żadnej nagrody nie dostanie :(

Awatar użytkownika
Fizyq
Posty: 272
Rejestracja: 24 lut 2017, 11:26
Lokalizacja: Skara(SE)/Poznań

Re: problem z oddawaniem moczu u suczki

Post autor: Fizyq » 09 mar 2017, 12:14

karolina_9 pisze:
09 mar 2017, 11:13
Tylko czy są smaczki dla piesków z takimi problemami? Czy nawet już żadnej nagrody nie dostanie :(

Samo jedzenie to jest nagroda. Nasza Zuzia jest straszną alergiczką, więc jako smaczków używamy karmę którą dostaje normalnie. Cieszy się z każdego pojedynczego chrupka. A tak w ogóle to używamy wersji seniorskiej na smaczki bo chrupki są mniejsze.
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

karolina_9
Posty: 7
Rejestracja: 07 mar 2017, 14:12

Re: problem z oddawaniem moczu u suczki

Post autor: karolina_9 » 09 mar 2017, 13:10

Fizyq pisze:
09 mar 2017, 12:14
karolina_9 pisze:
09 mar 2017, 11:13
Tylko czy są smaczki dla piesków z takimi problemami? Czy nawet już żadnej nagrody nie dostanie :(

Samo jedzenie to jest nagroda. Nasza Zuzia jest straszną alergiczką, więc jako smaczków używamy karmę którą dostaje normalnie. Cieszy się z każdego pojedynczego chrupka. A tak w ogóle to używamy wersji seniorskiej na smaczki bo chrupki są mniejsze.



Fajny pomysł, dziękuję za poradę. Choć z tym naszym łakomczuszkiem będzie ciężko na początku, nie wiem czy da się oszukiwać, są to bardzo inteligentne psiaki :)

Awatar użytkownika
Fizyq
Posty: 272
Rejestracja: 24 lut 2017, 11:26
Lokalizacja: Skara(SE)/Poznań

Re: problem z oddawaniem moczu u suczki

Post autor: Fizyq » 09 mar 2017, 13:38

Wykorzystanie karmy jako smaczki to szczególnie dobry pomysł przy odchudzaniu - smaczki odbieramy z porcji na normalny posiłek. Mamy większą kontrolę nad tym ile w sumie piesek dostaje jedzenia. Nie wiem jak to jest w przypadku problemów z kamieniami, my jako ekstra nagrodę używamy naturalne smaczki i gryzaki (kurze łapki, świńskie uszy, żwacze), a dla alergiczki rybie skóry.
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

karolina_9
Posty: 7
Rejestracja: 07 mar 2017, 14:12

Re: problem z oddawaniem moczu u suczki

Post autor: karolina_9 » 13 mar 2017, 09:38

fot 1.JPG
fot 1.JPG (26.17 KiB) Przejrzano 6762 razy

Witam,

W czwartek Kampi miała operację, usunięto z pęcherza kamienie. póki co jest wszystko w porządku. 21.03 zdjęcie szwów, będą już wyniki badania kamieni i decyzja o dalszym postępowaniu tzn, jak karmić, żeby nie nastąpił nawrót.

Awatar użytkownika
Łatka
Posty: 2017
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:54
Lokalizacja: Wrocław/Karkonosze

Re: problem z oddawaniem moczu u suczki

Post autor: Łatka » 13 mar 2017, 10:21

Trzymamy kciuki za Kampi.
Wierzę, że przy zachowaniu diety i ewentualnych lekach nawrotu nie będzie.
Dawaj znać, jak rekonwalescencja, Karolino.
Obrazek

Obrazek

majadyziatola
Posty: 283
Rejestracja: 28 lut 2017, 12:30

Re: problem z oddawaniem moczu u suczki

Post autor: majadyziatola » 13 mar 2017, 10:35

Witam , przejrzałam naszą historię walki z niewydolnością nerek u Maji i znalazłam preparat Ipakitine , który również może wspomóc pracę układu moczowego u Kampi .
https://www.mall.pl/witaminy-koty/vetoq ... GQodrZEIlQ
Warto skonsultować z wetem .

Jako przekąski polecam coś niskobiałkowego , ciasteczka , chrupki kukurydziane itp. Ja wiem , że to brzmi jak kara ale cóż .....

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości