Beagle pain syndrome SRMA

Czyli zdrowie Twojego beagla: wszystko na temat chorób, problemów zdrowotnych, alergii, szczepień ...
Leon2209
Posty: 2
Rejestracja: 26 gru 2017, 11:50

Beagle pain syndrome SRMA

Post autor: Leon2209 » 26 gru 2017, 12:14

Witam wszystkich forumowiczów. Piszę tutaj ponieważ mamy z naszym beaglem Leonem spory problem...ale może od początku...Nasz Leoś to żywiołowy i energiczny 4-latek...jak dotąd nie chorujący. Problem pojawił się kilka dni temu. Piesek zaczął się dziwnie zachowywać: drgawki, mlaskanie, markotność-pojechalismy do weterynarza. Nasza Pani doktor stwierdziła ostre zapalenie gardła plus powiększony zapalnie węzeł chłonny, został mu zaaplikowany antybiotyk i środki przeciwbólowe...niestety po 4 dniach nie było żadnej poprawy. Pojechaliśmy na umowiona kontrolę i okazało się że zapalenie mija ( węzeł wrócił do normy, gardło w dużo lepszym stanie). Pies nadal miewa drgawki, problem z chodzeniem i jakby sztywność karku...dodatkowo nie je i nie pije. Wróciliśmy znowu do weterynarza...zrobiliśmy wszelkie badania krwi, usg itp...wszystko idealnie. Lekarka stwierdziła, iż podejrzewa beagle pain syndrome i zaaplikowala sterydy...W tej chwili wygląda to tak: 2 dni jest dobrze, następnego dnia pies jest nie do życia i tak w kółko...Dlatego mam pytanie: czy to tak na wyglądać i efekt widać dopiero po długotrwałym leczeniu? czy może sterydy nie działają na mojego psa? a może zwyczajnie to coś innego a nie SRMA? np coś z odcinkiem czujnym kręgosłupa? Jesteśmy bezradni, pies cierpi a mynie wiemy co robić...idziemy do kontroli dopiero za 2 dni. Może ktoś coś podpowie? doradzi? podzieli się swoją historią z podobnymi objawami? Z góry dziękujemy i pozdrawiamy.

asieńka
Posty: 66
Rejestracja: 01 mar 2017, 10:11

Re: Beagle pain syndrome SRMA

Post autor: asieńka » 26 gru 2017, 19:07

Skonsultujcie się z dr. Sekuła z Piotrowice pod Wroclawiem. Dla mnie wygląda to niestety na dyskopatię kręgów szyjnych. Nasza suka niestety też tak miała. Poczytajcie wpisy w wątku wypadniecie dysku dyskospondyloza. Podaję nr. Do doktora 601551992. Pamiętajcie liczy się czas. A sterydy nic nie dadzą ewentualnie wykoncza psa.

asieńka
Posty: 66
Rejestracja: 01 mar 2017, 10:11

Re: Beagle pain syndrome SRMA

Post autor: asieńka » 26 gru 2017, 19:08

Dzwoncie nawet dziś. Doktor nie odmówi pomocy.
Nasza Tosia poprostu pewnej niedzieli była smutna, potem była jakby wzdeta i nie umiała zrobić kupy. A za parę godzin juz wyla z bólu i miała drgawki. Dodatkowo zipala i nie umiała ani usiąść ani się położyć. Najpierw lekarz podejrzewał zatrucie, potem zrobiliśmy wszystkie możliwe badania plus rtg usg itp. Sterydy dostawała w konskich dawkach a pomagały na dobę, góra dwie. Dopiero rezonans pokazał prawdę. Jeśli to dyskopatia to unieruchomcie psa. Najlepiej w klatce i dzwoncie do doktora. Nam na diagnozowania zlecialy prawie dwa tygodnie i przez to Tosia była u doktora trzy miesiące, a czasami starcza jedno kręcenie. Gdybyście mieli pytania dzwoncie do mnie 516757171.

Leon2209
Posty: 2
Rejestracja: 26 gru 2017, 11:50

Re: Beagle pain syndrome SRMA

Post autor: Leon2209 » 06 sty 2018, 13:02

Witamy ponownie i dziękujemy za szybką odpowiedz na nasz post...jednocześnie przepraszamy, że odzywamy się dopiero teraz. U naszego Leona jednak jest to SRMA. Obecnie łobuz czuje się bardzo dobrze, reaguje na leczenie. Weterynarz zadecydował o stopniowym zmniejszaniu dawki leku. Z kręgosłupem na szczęście wszystko dobrze :) Życzymy Wam i Waszym pupilom dużo zdrówka w Nowym Roku :)

Awatar użytkownika
Łatka
Posty: 2017
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:54
Lokalizacja: Wrocław/Karkonosze

Re: Beagle pain syndrome SRMA

Post autor: Łatka » 06 sty 2018, 13:06

Najważniejsze, że wdrożona skuteczna terapia - i opanowana sytuacja bólowa.
Też wszelkiej pomyślności dla Leona i jego Ludzi.
Obrazek

Obrazek

gosiek
Posty: 1
Rejestracja: 13 sty 2019, 22:14

Re: Beagle pain syndrome SRMA

Post autor: gosiek » 13 sty 2019, 22:21

Dzień dobry.... ponieważ u mojego pieska (ma pół roku) weterynarz podejrzewa SRMA , mam pytanie : czy wykonaliście jakieś badania , które jednoznacznie potwierdziły ten zespół chorobowy ?
Oto nasza sytuacja :
Wcześniej zdarzały się jakieś epizody braku apetytu i tkliwości szczęki, ale szybko mijały.
Ale kilka dni temu nagle stał się smutny, ociężały, spał.. nie jadł, tylko pił, znów tkliwość w okolicach szczęk, trudności z otwarciem pyska, nawet nie mógł sobie ziewnąć. i był opuchnięty, w tym powieki.... To było pod wieczór, więc następnego ranka pojechalismy do weterynarza : 40st gorączki, okropny pisk przy badaniu szczęki, a właściwie przy próbie otworzenia pyska..Weterynarz stwierdził opuchnięcie w okolicach szyi, szczęki i w ogóle głowy, podał antybiotyk, steryd i lek przeciwgorączkowy i kazał przyjechać nazajutrz. Po lekach pies "wyzdrowiał" w oka mgnieniu i zachowywał się całkiem normalnie. Na kontrolnej wizycie dostał kolejną porcję leków i zrobiono mu badanie krwi (morfologia - podniesione leukocyty , reszta OK).
Wczoraj dostał trzecią dawkę sterydu... Pani weterynarz zasugerowała, że może to być zespół bólowy beagle.(SRMA). I szczerze powiedziała, że widzi to pierwszy raz na oczy i że, owszem, pomoże mu, ale wolałaby się upewnić, że to jest to , a nie fundować mu leczenie sterydami trochę " w ciemno" (bardzo mnie ujęła swoją postawą i zaangażowaniem ) Zasugerowała konsultację w klinice... Tylko, że wszędzie gdzie dzwoniłam, miałam wrażenie że ja wiem więcej o tej chorobie niż weterynarze w tych klinikach :((((

Lilly5
Posty: 1
Rejestracja: 29 gru 2019, 21:25

Re: Beagle pain syndrome SRMA

Post autor: Lilly5 » 29 gru 2019, 21:29

Witam.

Mój beagle ma prawdopodobnie ten sam problem.

Gosiek. Czy udało Ci się znaleźć odpowiedniego specjalistę.

Czy ktoś wie gdzie udać się z takim psem? Jesteśmy z Poznania ale możemy dojechać gdzie tylko będzie trzeba.

Z góry dziękuję za pomoc.

Rock_Star
Posty: 1466
Rejestracja: 24 lut 2017, 10:13

Re: Beagle pain syndrome SRMA

Post autor: Rock_Star » 30 gru 2019, 19:57

Dzisiaj pobrana została krew w celu potwierdzenia/ wykluczenia SRMA (badanie IgA). Na ten moment wszystko wskazuje na syndrom bólu beagle i to mimo wieku; zazwyczaj chorują psy młode 6-18 miesięcy ale jak widać to się nie sprawdza. Dzisiaj podana wysoka dawka sterydu, jest praktycznie od „strzału” nieco poprawy.

adriannag
Posty: 24
Rejestracja: 24 lip 2018, 07:06

Re: Beagle pain syndrome SRMA

Post autor: adriannag » 31 gru 2021, 01:09

@Rock_star, w jakim wieku był wtedy piesek? Nasza pani doktor podejrzewa to samo u naszej beagielki, ale ona ma już 8 lat, objawy trochę inne...

Rock_Star
Posty: 1466
Rejestracja: 24 lut 2017, 10:13

Re: Beagle pain syndrome SRMA

Post autor: Rock_Star » 25 lut 2023, 16:10

Trochę późno odpisuję..Reksio miał wtedy 9 lat i 9 miesięcy. Czyli prawie 10.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości