Dieta eliminacyjna

Czyli zdrowie Twojego beagla: wszystko na temat chorób, problemów zdrowotnych, alergii, szczepień ...
Awatar użytkownika
Odi
Posty: 9
Rejestracja: 27 lut 2017, 08:38
Lokalizacja: Poznań/Skórzewo

Re: Dieta eliminacyjna

Post autor: Odi » 28 paź 2017, 12:01

Opiszę Wam nasze doświadczenia na temat alergii. Odi zaczął wygryzać łapy w wieku 6 miesięcy , najpierw sezonowo (pyłki) , w wieku 2 lat świąd mieliśmy już praktycznie cały rok. Pierwsze test robiliśmy jak miał około 2,5 , był wtedy na karmie rybnej (zalecenia weterynarza bo najmniejsze ryzyko uczulenia) w testach wyszła nam najsilniejsza alergia właśnie na rybkę ;) i na parę innych rzeczy. Od tamtej pory testy robiliśmy jeszcze 2 razy , za każdym razem wychodzi nam coraz więcej alergenów . Często u psa który ma skłonności to alergii , długotrwałe podawanie jednego rodzaju mięsa wręcz wywołuje alergię na dany pokarm. U nas w wieku 9 lat wyszła nam alergia praktycznie na wszystko , na wiele rodzajów mięs , ale także na wszystkie rodzaje wypełniaczy . W tej chwili zostały nam tylko karmy oparte na hydrolizatach. Ja od siebie polecam testy z krwi , wynik jest rozgraniczony na przeciwciała igG oraz igE te pierwsze powodują świąd po około 70 godzinach , drugie w ciągu 24 godzin . Co do łapek i zaczerwienienia między paluchami , niestety alergia i malassezia to nierozłączna para . My bardzo długo stosowaliśmy Malaseb , ale ostatnio przerzuciliśmy się na Malacetic też firmy Dechra . Mamy szampon i chusteczki , chusteczkami przecieramy tylko po ostatnim spacerze , jak dla mnie działają lepiej niż te z chlorheksydyną.

pozdrawiamy
Kasia i Odi
Obrazek

Awatar użytkownika
teza
Posty: 720
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Dieta eliminacyjna

Post autor: teza » 28 paź 2017, 12:27

Dzięki Kasiu. Każda informacja z pierwszej ręki jest na wagę złota. Ja mam Malaseb Dermcare producenta z Australii (Dechra robi go na ich licencji w Europie), bo co ciekawe taniej było sprowadzić szampon z Australii niż kupić go w Polsce. Nie wiem, gdzie Wy się zaopatrujecie, ale ja znalazłam tylko kilka sklepów na allegro i koszt był 120 zł (za 250 ml). Z Australii z przesyłką wyszło 110 zł, a sam szampon kosztował 69 zł. Co do testów na alergeny pokarmowe to ja chciałam je zrobić, ale weterynarz wyraźnie mi je odradzała. Popróbuję jeszcze na karmie rybnej, jak nie będzie wyraźnego efektu po 4 tygodniach to pewnie te testy zrobię dla siebie. Teza miała stwierdzoną alergię środowiskową (lekką) już 2 lata temu, łapy wylizuje od 1 roku życia, ale teraz dochodzi lizanie łap po jej długości i wygryzywanie sierści. Teraz i tak jest już lepiej. Generalnie nie chcę by była ciągle na rybnej, bo metale ciężkie zdrowiu nie pomagają...
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Odi
Posty: 9
Rejestracja: 27 lut 2017, 08:38
Lokalizacja: Poznań/Skórzewo

Re: Dieta eliminacyjna

Post autor: Odi » 28 paź 2017, 12:44

Malaseb był przez jakieś dwa lata niedostępny w Polsce , ja kupowałam wtedy na ebayu wychodziło taniej z przesyłką niż u nas . Jakiś czas temu kupiłam na allegro własnie chyba za około 120 zł. Teraz stosuje ten Malacetic i póki co jestem zadowolona . Co do weterynarzy hmmm , w Poznaniu tak naprawdę nie ma nikogo kto by się specjalizował w dermatologii , my parę lat temu wylądowaliśmy w Warszawie po tym jak nam jeden z polecanych poznańskich "dermatologów" prawie psa wykończył. Odi też ma środowiskową , praktycznie większość pyłków , roztocza i do tego pokarmówka . Mi akurat testy sporo rozjaśniły , bo w jego przypadku (alergii na ziemniaki , kukurydze , ryż , jęczmień , żyto , owies ) mogłabym sobie kombinować z rodzajami mięsa a i tak by się drapał bo ma alergie na wszelkie wypełniacze :( .
Obrazek

Awatar użytkownika
teza
Posty: 720
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Dieta eliminacyjna

Post autor: teza » 28 paź 2017, 16:23

Pewnie też się zdecyduję na te testy, bo na razie to szukam po omacku przyczyn świądu. Pozdrawiamy serdecznie Odiego i życzymy dużo zdrowia :)
ObrazekObrazek

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości