zapalenie trzustki

Czyli zdrowie Twojego beagla: wszystko na temat chorób, problemów zdrowotnych, alergii, szczepień ...
Awatar użytkownika
teza
Posty: 720
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:10
Lokalizacja: Poznań

Re: zapalenie trzustki

Post autor: teza » 25 lut 2019, 19:52

Lizunia, trzymaj się! Musi być dobrze, a dieta niskotłuszczowa zrobi swoje.
ObrazekObrazek

Rock_Star
Posty: 1466
Rejestracja: 24 lut 2017, 10:13

Re: zapalenie trzustki

Post autor: Rock_Star » 26 lut 2019, 09:57

Kciuki zaciśnięte! Liza da radę, będzie dobrze!

Liza
Posty: 70
Rejestracja: 13 gru 2017, 11:29

Re: zapalenie trzustki

Post autor: Liza » 14 mar 2019, 20:24

Dziękujemy za kciuki, trzymajcie dalej...troszkę wieści od nas. Ogólnie Lizunia czuje się nie najgorzej, raz był incydent poranny, jakieś 2 tyg. temu, ok. 5 nad ranem, mały hafcik, głównie żółć z domieszką ryżu...Cały czas jesteśmy na gotowanym, i w końcu Liza nie chudnie, co mnie cieszy najbardziej, mamy upragnione 14kg :-) Od przyszłego tygodnia będziemy się karmić karmą 7% tłuszczu.
Oczywiście cały czas ją obserwuje, i jesteśmy w kontakcie z naszą Panią wet. W tym tygodniu miała mieć kontrolne badania, ale panienka tydzień temu ukradła z blatu (nie wiem jak, musiała zahaczyć pazurkiem za folię) cały bochenek chlebka ze słonecznikiem, który miałam naszykowany do pracy 😑😑 ostała się tylko folia i parę ziarenek słonecznika.... Na szczęście obyło się bez rewolucji. Tylko Pańcia ma coraz więcej siwych włosów....

Dziękujemy Ani, Martusi, Madzi, p. Kasi za cenne uwagi, odpowiedzi na pytania, i wspieranie nas😘😘😘😘 i Wszystkim za kciuki ♥️♥️♥️♥️ Jeszcze raz, dziękujemy ♥️ To dla mnie bardzo ważne...

Awatar użytkownika
teza
Posty: 720
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:10
Lokalizacja: Poznań

Re: zapalenie trzustki

Post autor: teza » 14 mar 2019, 22:00

Jak robić aferę to z wysokiego C :D Dobrze, że ma apetyt, szczególnie, że wcześniej chudła.
Przesyłamy moc buziaków i dobrych myśli z Tezą :)
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Ania-Bono
Posty: 3862
Rejestracja: 23 lut 2017, 20:11
Lokalizacja: Poznań

Re: zapalenie trzustki

Post autor: Ania-Bono » 15 mar 2019, 07:37

Lizunia to młoda, dzielna dziewczynka, a na dodatek ma wsparcie od Ciebie <3 będzie dobrze!!!
Stowarzyszenie Beagle w Potrzebie tel. 501 40 98 50

Awatar użytkownika
NANA09
Posty: 59
Rejestracja: 24 lut 2017, 11:46

Re: zapalenie trzustki

Post autor: NANA09 » 16 maja 2023, 19:51

"Co Wy wiecie o lipazie" - chciałoby się napisać ;) ;) ;) żart!

Walczymy z zapaleniem trzustki u Nany. Obecnie 920 lipaza dggr i 681 swoista :shock: Do tego guz na śledzionie, której nie możemy pozbyć się, bo zwariowana trzustka wyklucza narkozę. (Nela bez śledziony już drugi miesiąc :) ) Siedzimy więc tak sobie na tej tykającej bombie...

Samopoczucie Nany oczywiście wyborne, ŻADNYCH objawów, i gdyby nie badanie krwi przed usunięciem tłuszczaków, do dzisiaj nie wiedziałabym co wyrabia trzustka.

Podpowiedzcie mi proszę nazwy karm niskotłuszczowych z jakich korzystałyście z powodzeniem. Karma NN, którą jedzą od lat ma niby w opisie 8%, ale mam duże wątpliwości skoro 50% jej składu to pstrąg z łososiem (łosoś w mniejszości).

Dodatkowo - Aniu w jakiej formie podawałaś Bono ostropest? W proszku? Do jedzenia? Czy np zalewałaś mu chrupki naparem?

Gdybyście pamiętały jeszcze jakieś suplementy, leki itp (ten wątek ma już brodę) - będę wdzięczna za podpowiedzi.
Oczywiście jesteśmy pod opieką dwóch niezależnych wetów, ale Wasze doświadczenie jest dla mnie bezcenne i zawsze pomocne. Dzięki.


PS.
Aniu
- dziękuję za namiary na Prof Nicponia. Niestety operacja naderwanego więzadła nie odbyła się przez zapalenie trzustki. A ponieważ pojawił się problem ze śledzioną, to więzadło przestało być priorytetem. Możliwe, że nigdy Go nie zoperujemy... :/

Awatar użytkownika
Ania-Bono
Posty: 3862
Rejestracja: 23 lut 2017, 20:11
Lokalizacja: Poznań

Re: zapalenie trzustki

Post autor: Ania-Bono » 19 maja 2023, 21:01

NANA09 pisze:
16 maja 2023, 19:51

Dodatkowo - Aniu w jakiej formie podawałaś Bono ostropest? W proszku? Do jedzenia? Czy np zalewałaś mu chrupki naparem?


Kupowałam ziarna i mieliłam w młynku do kawy (takim starym ;)) posypywałam proszkiem jedzenie.

Obecnie z Matylda też często mamy hocki-klocki z trzustka... czyścilismy zeby i przed byly badania i lipaza ponad 800, ale swoista juz tylko 246.
U Matyldy idealnie zadziałal Kreon 10 000 plus karma ROYAL CANIN Dog Gastro Intestinal Low Fat... ten mega drigi Lipex nie pomogł, dopiero Kreon.

Polecam grupe na FB - https://www.facebook.com/groups/688305251861459
Stowarzyszenie Beagle w Potrzebie tel. 501 40 98 50

Awatar użytkownika
kasiairomek
Posty: 30
Rejestracja: 26 lut 2017, 13:46
Lokalizacja: Wrocław/Leśnica

Re: zapalenie trzustki

Post autor: kasiairomek » 23 maja 2023, 19:34

Też mamy problemy z trzustką u Froda i Indiany. Przekroczone znacznie wyniki lipazy swoistej, Frodo 443, Indiana 956. Indiana okresowo je trawę, wstaje w nocy. Po przeleczeniu Nifuroksazydem - luźne kupy ze śluzem. Od długiego czasu jedzą mokre karmy niskotłuszczowe i monoproteinowe, głównie jagnięcinę. Okresowo biorą Amylaktiv. Problem jest nawracający od dłuższego czasu. Nie ma innych objawów, pieski funkcjonują dobrze. Frodo przeszedł operację więzadła TTA, już doszedł do siebie.
Indiana Obrazek

Frodo Obrazek

Awatar użytkownika
kasiairomek
Posty: 30
Rejestracja: 26 lut 2017, 13:46
Lokalizacja: Wrocław/Leśnica

Re: zapalenie trzustki

Post autor: kasiairomek » 23 maja 2023, 19:39

Obrazek
Indiana Obrazek

Frodo Obrazek

Awatar użytkownika
NANA09
Posty: 59
Rejestracja: 24 lut 2017, 11:46

Re: zapalenie trzustki

Post autor: NANA09 » 23 maja 2023, 19:50

Co z tymi trzustkami??? :shock:

Zamówiłam karmę ROYAL CANIN Dog Gastro Intestinal Low Fat, choć nie lubię tej marki [btw - co za cena!!! :shock: ]
Kontynuujemy LYPEX - zdecyduję o zmianie na Kreon gdy zobaczę wyniki na najbliższej kontroli, którą mamy w najbliższy poniedziałek. Mam nadzieję, że lipaza będzie na poziomie umożliwiającym operację - musimy wyciąć śledzionę! :shock:

Dzięki za polecajki!
A Frodo i Indiana na tle wody - bajka!

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości