Lizanie łap aż do wylizania gołych placków

Porady związane z utrzymaniem oraz prawidłową pielęgnacją.
Maja
Posty: 8
Rejestracja: 30 lis 2018, 17:19

Lizanie łap aż do wylizania gołych placków

Post autor: Maja » 02 lip 2019, 22:04

Czołem Beaglowa Załogo.

Potrzebuję Waszej rady co do obsesyjnego lizania łap przez naszego Skaja.
Zwykle zaczyna się wszystko tak samo - jego fąfle i cały spód pyska robi się ciemy i sztywny, potem zaczyna sie lizanie łap, najczęściej przednich chociaz jak nie zareagujemy szybko to zaczyna sie dobierać tez do tylnich. Czasami potrafi sobie zlizac sierść z połowy łapy uporczywym lizaniem w ciągu jednej nocy. Sierść na łapach robi się brązowa, pies liże łapy coraz cześciej i jest nieszczęśliwy gdy mu przeszkadzamy...

Nasz wet daje mu zwykle blokadę receptorów odpowiedzialnych za odczuwanie przyjemności z kompulsywnego lizania oraz coś hamującego alergie i powiedzmy przez miesiąc mamy spokój - ale to tylko pozory. Za chwilę wyrasta mu na "klacie" nowe ognisko od drapania się, a sierśc pod pyskiem znowu robi się sztywna i ciemna a pies... zaczyna lizać łapy. Nie ukrywam że jego mlaskanie doprowadza mnie w nocy do szału. Nie robi tego niby cały czas, ale miętoli te łapy co chwila więć ani on nie ma odpoczynku ani ja ;)

W zakładzie w którym go dość regularnie kąpiemy dostaje Malesab do kąpieli, a do domowego stosowania poradzono nam zastosować albo mocny środek wycofany już z obiegu albo użyć płynu do płukania ust by wybic bakterie, bo to na pewno malescośtam. Nasz wet twierdzi że to nie jest ta bakteria- najprawdopodobniej reaguje na cos w środowisku. Nie sposób się nie zgodzić, skoro przez 2 lata młody chodził z bąblami na całym pysku bo nasza ukochana spółdzielnia pryskała czyms chwasty na trawnikach i srasznie go to uczulało. Wpadlismy na to przypadkiem, gdy wyjechalismy do teściów i po tygodniu pies wyglądał jak z żurnala... a gdy tylko wrócilismy... był idealnym przykładem bąblozy.

Chciałabym mu troche ulżyc ale brakuje mi pomysłu. Może coś mi podpowiecie?
Zdjęcia łap w załączeniu.




Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Bigos
Posty: 78
Rejestracja: 27 lut 2017, 19:05
Lokalizacja: Siedlce/ okolice Piaseczna

Re: Lizanie łap aż do wylizania gołych placków

Post autor: Bigos » 03 lip 2019, 08:56

U mojego tak objawiala się alergia bo ma atopowe zapalenie skóry. Mamy alergie na drób i zboża ale również pojawia się to gdy jest długotrwała wilgoć. Może warto zrobić badania na alergie, albo zeskrobiny?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości