Jak i ile karmić?

Porady związane z wyżywieniem beagla.
Tołdi
Posty: 2
Rejestracja: 24 sie 2017, 18:53

Jak i ile karmić?

Post autor: Tołdi » 25 sie 2017, 07:43

Witam mamy w domu dwumiesięczneo szczeniaka, poradzcie prosze co ma jeść ile posików dziennie? puki co dostaje royal canin. Tołdi jest maym żarłokiem i jadłby co chwile. :D

Awatar użytkownika
Łatka
Posty: 2017
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:54
Lokalizacja: Wrocław/Karkonosze

Re: Jak i ile karmić?

Post autor: Łatka » 25 sie 2017, 08:24

Cześć - dwumiesięczny szczeniak - uuuuu... wiele przed Wami. Oby samo dobre.
Czy hodowca dawał małemu/małej ten Royal Canin?
To nie jest w mojej opinii jakaś super karma, choć są i gorsze, oczywiście.
Dobrą karmą jest np. Orijen. Osobiście od lat karmię różnymi wersjami karm suchych szwedzkiej firmy Husse. Dostępne tylko u przedstawicieli - nr lokalnego znajdziesz z pewnością w sieci, jeśli nie - napisz do mnie PW (o ile jesteś zainteresowany). Zalety: dobry stosunek jakość/cena - i wygoda, przedstawiciel(ka) dostarcza mi wór karmy do domu o wskazanej przeze mnie porze, nie jak kurier, z którym często ganiam sie po mieście. Zna moje psy, jest kompetentna, doradza.
Dla malucha potrzebne są jeszcze nagrody do nauki, najlepiej naturalne. Może być gotowane mięsko np. pierś indyka pocięta na malutkie kosteczki. Albo suszone mięsko.
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
teza
Posty: 720
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak i ile karmić?

Post autor: teza » 25 sie 2017, 09:35

Ja też odradzam royala. Wysoka cena za mocno przeciętną jakość. Polecam karmy bezzbożowe. Oprócz Orijena, o którym Ania wspomniała, także Acanę, Essential, Canagan i Simpsons. Jest wiele dobrych karm na rynku. Przy takim maluchu to posiłki są 3-4 razy dziennie. Stopniowo zmiejszane do 2 dziennie około roku. Co do ilości to mnie hodowca mówił, że dopóki pies rośnie (do roku) ma jeść tyle ile chce. Faktycznie nie było żadnych problemów z wagą w tym czasie ;) Teza była chuda wręcz.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Łatka
Posty: 2017
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:54
Lokalizacja: Wrocław/Karkonosze

Re: Jak i ile karmić?

Post autor: Łatka » 25 sie 2017, 10:28

Na każdej karmie jest tabelka - orientacyjnie podaje, ile karmy należy podać w racji dziennej.
Niestety, jeśli szczenięta musiały konkurować o jedzenie, takie "do woli" może się skończyć przejedzeniem; każdy przypadek jest inny.
Piesek nie powinien mieć stale pełnej miski - 4, potem 3 razy 10 minut na zjedzenie i resztę zabieramy.
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
teza
Posty: 720
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak i ile karmić?

Post autor: teza » 26 sie 2017, 09:37

Łatka pisze:
25 sie 2017, 10:28
Piesek nie powinien mieć stale pełnej miski - 4, potem 3 razy 10 minut na zjedzenie i resztę zabieramy.

Nie miałam na myśli stałego dostępu do karmy ;) Faktycznie Teza nie musiała konkurować o jedzenie. Nie była karmiona z rynienki, dostawała karmę w oddzielnej misce (taki wielkopak misek połączonych w jeden ciąg). Dawkowanie karm i tak jest indywidualne. Jak dla mnie zawyżone o min. 30%.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Łatka
Posty: 2017
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:54
Lokalizacja: Wrocław/Karkonosze

Re: Jak i ile karmić?

Post autor: Łatka » 07 wrz 2017, 21:45

Baka - jesteś przedstawicielem firmy? :x
Dobrej jakości karma ma dostateczne ilości wszystkiego, właśnie dlatego jest dobra.
Nie można ot tak sobie dodawać witamin ponad zalecenia weta.
Obrazek

Obrazek

Aga
Posty: 9
Rejestracja: 24 cze 2017, 23:37

Re: Jak i ile karmić?

Post autor: Aga » 25 wrz 2017, 20:19

U nas szczeniaczki dostawały Brit Care Jagnięcina :) Ja osobiście jestem zadowolona z niego, miot fajnie się odchował. Później dzieciaki przeszły na juniora i też my jak i pozostali właściciele jesteśmy zadowoleni. :)
Jak maluszki przeszły na stały pokarm to dostawały jeść 4 razy dziennie aż do 7 tygodnia, później 3x dziennie :) Jako młodzież dostają już 2x dziennie jak dorosłe :)

Awatar użytkownika
loczek
Posty: 281
Rejestracja: 24 lut 2017, 10:07

Re: Jak i ile karmić?

Post autor: loczek » 29 lis 2017, 19:12

Nigdzie nie mogę znaleźć żadnych rozsądnych inf. na temat przejścia z karmy suchej na karme mokra. Czy małymi porcjami czy na hurra... Koniec chrupek jemy mokra... Podpowiecie mi coś😊

Awatar użytkownika
teza
Posty: 720
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak i ile karmić?

Post autor: teza » 29 lis 2017, 19:40

Myślę, że jak w przypadku zmiany karmy suchej, warto zrobić to stopniowo. Choć z drugiej strony ja przez ostatni rok karmiłam Tezę systemem mieszanym, rano niewielka ilość suchej karmy, a na obiad mięso gotowane z warzywami, pół na pół, Wprowadziłam to ad hoc, nie było żadnych niespodzianek.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Łatka
Posty: 2017
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:54
Lokalizacja: Wrocław/Karkonosze

Re: Jak i ile karmić?

Post autor: Łatka » 29 lis 2017, 22:10

Paulina, sądzę, że w tę stronę nie ma problemu, gorzej odwrotnie, z mokrego na suche.
A tak w ogóle - od lat praktykuję dawanie moim psom malutkich ilości po prostu wszystkiego. Wierzę, że w ten sposób nie maja wydelikaconych przewodów pokarmowych i w razie wciągnięcia czegoś hm, oryginalnego nic tragicznego się nie dzieje.
Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość