Czy beagle "powaznieje"?

Wszelkie problemy, porady i pytania dotyczące zachowania psów rasy beagle.
Jaszczurka7
Posty: 7
Rejestracja: 20 kwie 2017, 13:51

Czy beagle "powaznieje"?

Post autor: Jaszczurka7 » 10 cze 2017, 17:40

Jak w temacie - przeczytalam pozostale watki w sekcji Wychowanie i znalazlam opinie, ze w wieku 4-5 lat sie troche statkuja :-) Ciekawa jestem spostrzezen pozostalych osob. Moja beagelka ma 2 lata, rzecz jasna nie jest juz takim diabelkiem jak rok temu, jednak latwo sie rozprasza gdy bodzcow jest duzo, ekscytuje sie goscmi. Wlasnie czytam ksiazke zakupiona z polecenia jednego forumowicza - "Pozytywne szkolenie dla zoltodziobow" Pameli Dennison.:-) :D

Awatar użytkownika
Łatka
Posty: 2017
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:54
Lokalizacja: Wrocław/Karkonosze

Re: Czy beagle "powaznieje"?

Post autor: Łatka » 10 cze 2017, 19:40

Jak z ludźmi - dużo zależy od indywidualnych cech charakteru; jednak generalnie zgadzam się - około piątego roku życia robią się bardziej stateczne. Ośmio- dziewięcioletnie beagle - bardzo stateczne; tylko bywa, że potem szybko od nas odchodzą :(
Ciesz się swoja młodziutką, rozbrykaną sunią - zatęsknisz za tym czasem prędzej, niż się spodziewasz.
Obrazek

Obrazek

Rock_Star
Posty: 1466
Rejestracja: 24 lut 2017, 10:13

Re: Czy beagle "powaznieje"?

Post autor: Rock_Star » 11 cze 2017, 08:04

Kupując swojego beagle, a wcześniej młodzi - swoją suczkę, dużo czytałam nt. rasy. Ale także rozmawiałam ze swoim znajomym, który mieszkając od wówczas prawie 40 lat w Stanach od początku miał beagle. Powiedział zdanie, które bardzo utkwiło mi w pamięci i być może zdecydowało o wyborze rasy - "beagle do końca swoich dni z równą ochotą leży na tapczanie jak i wychodzi na spacer. To pies, z którym nigdy się nie nudzisz.."
Oczywiście szaleństwa są mniejsze niż początkowo, ale co jakiś czas przypominają o sobie. :D

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości