Szkolenia, warsztaty

Wszelkie problemy, porady i pytania dotyczące zachowania psów rasy beagle.
Rock_Star
Posty: 1466
Rejestracja: 24 lut 2017, 10:13

Re: Szkolenia, warsztaty

Post autor: Rock_Star » 18 sty 2018, 09:03

Miniony weekend pracowity - seminarium pt. "Trening jest dialogiem" z Franciszkiem Sustą, Czechem współpracującym m.in. z taką sławą jak Karen Pryor(u nas wydana książka pt. "Najpierw wytresuj kurczaka"). Pracujący z dzikimi zwierzętami w ogrodach zoologicznych ale też i na wolności.
I mimo, że wydawałoby się iż metody pracy ze zwierzętami są ogólnie znane to sposób ich postrzegania był zupełnie odmienny, budzący emocje i wielki niedosyt po zakończonych dwóch dniach nauki. Nauki zarówno teoretycznej jak i praktycznej.
Dobrze, że w czerwcu będzie ciąg dalszy!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
basiatesia
Posty: 317
Rejestracja: 24 lut 2017, 11:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szkolenia, warsztaty

Post autor: basiatesia » 18 sty 2018, 21:14

Widziałam już post o tym seminarium u Kasi (nasza pierwsza instruktorka tropów ),oczywiście pełen zachwytu :) zazdroszczę udziału ,chciałabym brać udział we wszystkich tych szkoleniach ,seminariach ,kursach ,tylko skąd wytrzasnąć na to wszystko pieniądze :lol: ciężko coś wybrać ,a z czegoś zrezygnować :)

Rock_Star
Posty: 1466
Rejestracja: 24 lut 2017, 10:13

Re: Szkolenia, warsztaty

Post autor: Rock_Star » 19 sty 2018, 09:18

Żeby nie było aż tak różowo.. Wstyd się przyznać, ale.. mój angielski jest bardziej niż skromny. Ot, wystarcza na dogadanie się w sklepie, hotelu.. trochę "rozmów" na tematy bardzo zawodowe (słownictwo fachowe), gdy jeszcze pracowałam. Seminarium było w języku angielskim, z tłumaczem. Na pytanie kto naprawdę nie rozumie - zgłosiłam się tylko ja. Uznano, że przesadzam. I pierwszy dzień,nie cały, ale co najmniej połowa nie było tłumaczenia. Rozumiałam może z 50%.. dalsze 10% przetłumaczyłam sobie źle, co było chyba jeszcze gorsze niż całkowite niezrozumienie. W moim wypadku nie zadziałała psychologia tłumu i tak gdzieś w połowie się zbuntowałam - zaczęto wykład tłumaczyć. Dobrze, że mimo tej ułomności, jaką jest nieznajomość języka potrafię biegle pisać po angielsku, w zasadzie bezbłędnie. Wprawdzie nie ze słuchu ale z prezentowanych slajdów. I że, mieszkając na południu kraju przy częstych wyjazdach do Czech (wcześniej Czechosłowacji) w dość dużym stopniu rozumiem czeski.
Tak więc większość wykładu mam w języku obcym i teraz, z pomocą "wujka" google i posiadanych słowników siedzę i mozolnie tłumaczę.. Dobrze też, że pisałam zarówno po angielskiu jak i to, co mówiła dziewczyna tłumacząca. Widzę bowiem jak wielkie skróty zastosowala. Tak więc tłumaczenie było takie sobie..
Trochę słabo, jak na 600 zł + noclegi + dojazd do Warszawy..
Natomiast sam wykład był naprawdę ciekawy, dużo filmów poglądowych, większość ze zwierzętami żyjącymi w zoo i dotyczących pracy z nimi
(w przełożeniu na pracę z psami).
Wydawałoby się, że coś co już znam w 100% (np. wzmocnienia) widziane oczyma Susty nabrały nowego wymiaru i chwilami wręcz nowości.. a takich, znanych rzeczy było znacznie więcej.
Omówiony trójkąt stresu, praca w eustresie i jej brak w distresie (zrobiło to na mnie duże wrażenie). W odniesieniu do stresu i nauki Susta wskazał rzeczy proste, ale takie o których zapominany albo sobie nie uświadamiamy jak np. to, że zwierzak potrzebuje mieć kontrolę nad tym, co robi.. Do tego przykłady, wskazanie 4 pytań dotyczących pracy w stresie widzianych od strony zwierzęcia, a które powinniśmy znać w przypadku pracy z psem (dlaczego, jak mogę zacząć, jak zatrzymać proces stresu gdy ten rośnie, gdzie jest moje bezpieczne miejsce,)
Susta pokazał, w jaki sposób pracuje jedna osoba z kilkoma zwierzętami - szkolenie grupowe. W jaki sposób można wręcz wskazać, za pomocą matematycznego wzoru, kto w takiej grupie jest liderem a kto dominantem (tak, tak, to tylko określenie, już od dawna wiadomo, że twórca teorii dominacji się z niej wycofał). Zwrócił też uwagę na proste rzeczy co myślimy/ robimy gdy - np. pies za dużo szczeka - problem z zachowaniem, ciągnie na smyczy (zachowanie to omówił dosyć dokładnie) - problem z zachowaniem itd., itd. idziemy na szkolenie albo do behawiorysty/ zoopsychologa. Tymczasem to 1/3 problemu. I bardzo często znając pozostałe 2/3 sobie doskonale z problemem możemy poradzić. Również podobało mi się, i to bardzo, podejście (modne teraz słowo: holistyczne) do pracy ze zwierzętami. Każdy omawiany film, każda nasza praca w formie warsztatów była przeanalizowana kompleksowo. Ze wskazaniem zarówno błędów jak i rzeczy dobrych.
Zresztą całe seminarium było prowadzone w sposób logiczny, poszczególne informacje wynikały jedne z drugich. A było ich naprawdę dużo..

Dlatego też, mimo upośledzenia językowego zdecydowałam się zapisać na drugą część warsztatów. Tym bardziej, że teraz to, co nowe i ważne przeważnie jest w języku angielskim.. no i jest możliwość zapłaty w ratach (zamierzam skorzystać).

Rock_Star
Posty: 1466
Rejestracja: 24 lut 2017, 10:13

Re: Szkolenia, warsztaty

Post autor: Rock_Star » 29 sty 2019, 17:23

Dwa dni na seminarium z Michele Minunno "Życie w stadzie" - "It is beautiful" - tak słowami MM można w dużym skrócie opisać miniony weekend w Poznaniu. Seminarium, w którym empatia, zrozumienie,komunikacja, wolność i ogromny szacunek dla naszych braci mniejszych niejednokrotnie wywoływały wzruszenie i stanowiły wzór pracy dla mnie i osób przybyłych na to wydarzenie.
Dyplomem się chwalę, ale głównie chodzi mi o pokazanie zakresu szkolenia.
Obrazek

Awatar użytkownika
Łatka
Posty: 2017
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:54
Lokalizacja: Wrocław/Karkonosze

Re: Szkolenia, warsztaty

Post autor: Łatka » 29 sty 2019, 18:30

Aniu - gratulacje!
Podziwiam Twoją pasję.
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
teza
Posty: 720
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Szkolenia, warsztaty

Post autor: teza » 29 sty 2019, 19:24

Brawo Aniu! Ja też jestem pełna podziwu :)
ObrazekObrazek

Rock_Star
Posty: 1466
Rejestracja: 24 lut 2017, 10:13

Re: Szkolenia, warsztaty

Post autor: Rock_Star » 03 lut 2019, 12:03

Obrazek

Awatar użytkownika
Łatka
Posty: 2017
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:54
Lokalizacja: Wrocław/Karkonosze

Re: Szkolenia, warsztaty

Post autor: Łatka » 03 lut 2019, 14:55

Same bardzo mądre zdania.
Obrazek

Obrazek

Rock_Star
Posty: 1466
Rejestracja: 24 lut 2017, 10:13

Re: Szkolenia, warsztaty

Post autor: Rock_Star » 07 lut 2019, 09:36

https://www.facebook.com/events/3033299 ... 6696868363
Poznań 8-9 czerwiec 2019 - Warsztaty z przywołania (dlaczego to, co fajne jest tak daleko ode mnie!!!)

Tak, Aniu - zdania mądre. Ale dla mnie najważniejsze, że faktycznie Michael pokazał, jak je wprowadza w życie.

Rock_Star
Posty: 1466
Rejestracja: 24 lut 2017, 10:13

Re: Szkolenia, warsztaty

Post autor: Rock_Star » 25 lut 2019, 19:10

Tym razem warsztaty we Wrocławiu. I to nie byle jakie a z autokontroli. Jeżeli chcemy, aby pies myślał w bodźcu to warto się wybrać mimo, że cena jest wysoka (jak dla mnie). Tutaj link do informacji i zapisów:
https://www.facebook.com/events/2231302603760185/

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości