Sluchanie

Wszelkie problemy, porady i pytania dotyczące zachowania psów rasy beagle.
Tija10
Posty: 35
Rejestracja: 08 gru 2018, 13:04

Sluchanie

Post autor: Tija10 » 12 gru 2018, 19:53

Co zrobic by pies cie sluchal ? Moj Leo jak zacznie gryzc skrobac sciane ( pierwszy raz mu sie tak zdazylo ) to mnie wql nie slucha , nie chce przestac. Help me. :ugeek:

Awatar użytkownika
teza
Posty: 720
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Sluchanie

Post autor: teza » 12 gru 2018, 21:12

Trzeba przekierować uwagę psa na coś dla niego interesującego, np. zabawę z ulubioną zabawką, Ale najpierw zaczełabym od zdecydowanych słów, nie, nie wolno. Poczytaj trochę o wychowywaniu szczeniąt, jest mnóstwo materiałów na ten temat.
ObrazekObrazek

Tija10
Posty: 35
Rejestracja: 08 gru 2018, 13:04

Re: Sluchanie

Post autor: Tija10 » 12 gru 2018, 21:27

Czytam. Mowie nie nie wolno i nic.. jak do " slupa " ja wiem ze potrzeba czasu cierpliwosci ...mowiac NIE nie wolno to szczeka na mnie drapie jeszcze gorzej.. nie wiem czemu tak sie zachowuje. Mojego partnera powiedzmy ze jakos sie slucha.. a na mnie szczeka piszczy warczy zdarza sie.

Tija10
Posty: 35
Rejestracja: 08 gru 2018, 13:04

Re: Sluchanie

Post autor: Tija10 » 12 gru 2018, 21:28

Mimo wszystko bardzo dziekuje za wyrozumialosc i odpowiedz ;)

Awatar użytkownika
teza
Posty: 720
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Sluchanie

Post autor: teza » 13 gru 2018, 17:32

Nie ma sprawy ;) Tak naprawdę to i tak Ty sama musisz to wypracować ;) Na pewno konsekwencja i stanowczość to podstawa. Ile tygodni ma Twój pies?
ObrazekObrazek

Tija10
Posty: 35
Rejestracja: 08 gru 2018, 13:04

Re: Sluchanie

Post autor: Tija10 » 13 gru 2018, 20:19

10 tygodni. Jak gryzl tak gryzie.. siku na dworzu do dzis nie zrobil a mam go wlasnie od 3ch tygodni. Sluchac to powiem ze tez jest ciezko.. ale plus ze nauczony jest robic siad podawac lape i dawac glos jak poprosze ;) ale to wszystko...

Awatar użytkownika
Łatka
Posty: 2017
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:54
Lokalizacja: Wrocław/Karkonosze

Re: Sluchanie

Post autor: Łatka » 14 gru 2018, 09:23

Czyli - uczy się skupiać na człowieku, a to dla szczeniaka beagle wielka sztuka.
Każda taka "sztuczka" - to podwójna korzyść. Wysiłek umysłowy, który bardzo młodego męczy, bardziej, niż szaleństwa. A zmęczony szczeniak=grzeczny szczeniak. I właśnie trening samokontroli.
Inny sposób tego treningu: klękasz przed psem, masz w jednej z zaciśniętych pięści w coś pysznego (malutki kawałek). Każesz mu siedzieć (dobrze, że umie, to zawsze pierwszy krok) , wyciągasz ręce w jego stronę- i wyczekujesz moment, gdy siedzi spokojnie. Nawet sekundę. natychmiast nagradzasz. Stopniowo wydłużasz czas do nagrody.
Czy on nigdy nie sika na dworze? A jeśli tak - czy go nagradzasz?
Widzę, że masz znikome pojęcie o wychowaniu psów. Może poszukasz dobrego, fachowego "psiego przedszkola", gdzie profesjonalny trener pokaże Ci, jak z psem pracować?
A w ogóle... Twoje pytanie: co zrobić, by pies słuchał -0 to pytanie z zakresu filozofii :D .
Nie wybrałaś rasy która "słucha", o nie! beagle to psy wyjątkowo "trudne" pod tym względem - nauka nie zajmuje 3 tygodni, tylko wiele mięsiecy - a nawet - całe psie życie.
Obrazek

Obrazek

Tija10
Posty: 35
Rejestracja: 08 gru 2018, 13:04

Re: Sluchanie

Post autor: Tija10 » 16 gru 2018, 23:28

W porzadku rozumiem. Pracuje caly czas nad pieskiem.. siku nie robi na dworze do dzis ;( ile bym z nim nie byla na dworku to.nie zrobi.. wrocimy do domu - pierwsze co to na mate i siku .

Awatar użytkownika
Łatka
Posty: 2017
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:54
Lokalizacja: Wrocław/Karkonosze

Re: Sluchanie

Post autor: Łatka » 17 gru 2018, 16:08

Próbowałaś wynieść matę na zewnątrz?
Obrazek

Obrazek

Tija10
Posty: 35
Rejestracja: 08 gru 2018, 13:04

Re: Sluchanie

Post autor: Tija10 » 17 gru 2018, 16:16

Tak. Na poczatku czysta to widzialam ze wchodzil i wachal ale nic wiecej. Kolejnym razem te czysta mate namoczylam lekko w jego siuskach z mysla ze jak powacha to sie zalatwi ale niestety nie.. on jest zainteresowany czyms innym. Mowie Leo zrob siusiu na mate , to wejdzie i zejdzie z niej i juz dluga za czyms innym. Mam nadzieje ze za kazdym razem jak bede go wyorowadzac i pokazywac mu gdzie jest mata i ze tutaj moze zrobic siusiu to ze w koncu sie nauczy i zrobi 😜😊

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości