Witam

Wszelkie problemy, porady i pytania dotyczące zachowania psów rasy beagle.
Tija10
Posty: 35
Rejestracja: 08 gru 2018, 13:04

Witam

Post autor: Tija10 » 08 gru 2018, 13:10

Hej. Mam 2 miesiecznego szczeniaka. Jest slodki kochany :) niestety bardzo gryzie.. rece nogi klapki wycieraczki wszystko. Jak mam go nauczyc zeby przestal gryzc tego co nie trzeba ? Daje mu jego ulubione zabawki gryzaki . Pogryzie troche i atakuje mnie , moje rece zeby pogryzc badz sweter. Ech ;( mowienie "przestan" "nie wolno " az tak nie skutkuje. Czy odzwyczai sie tego gryzienia ? Prosze o pomoc. Dzieki 😊

Awatar użytkownika
Łatka
Posty: 2017
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:54
Lokalizacja: Wrocław/Karkonosze

Re: Witam

Post autor: Łatka » 08 gru 2018, 16:49

Czy czytałaś o wychowaniu szczenięcia, choćby w tym dziale, w innych miejscach?

Popatrz choćby TUTAJ.

A w ogóle - fajnie by było, gdybyś zamiast zakładać wątek "witam" ;) , nadała mu nazwę sugerującą, w czym problem. Odpowiedzi będą użyteczne nie tylko dla Ciebie, ale i dla innych użytkowników. Wystarczy wyedytować swoją wiadomość.
Dodam, że przede wszystkim należy usunąć spoza zasięgu szczenięcia wszystko, co jest dla Ciebie szczególnie cenne - albo czym może zrobić sobie krzywdę. Niestety, ludzkie niemowlę też nie rozumie, że zrzucając (lub gryząc :D ) smartfona czy laptop niszczy coś wartościowego. Wprowadzić samodyscyplinę - i pilnować porządku, przynajmniej póki pies nie wymieni zębów, a lepiej =- pierwszy rok.
Jeśli gryzie ręce - próbuj pisnąć wysokim głosem (on nie rozumie "nie wolno"). Możesz ewentualnie to "nie" lub "nie wolno" dodać potem. Ignoruj go. Odwróć się i odejdź. To naprawdę dobra "kara".
Podobnych kłopotów uniknęłabyś adoptując dorosłego psa. Kto chce szczenię - musi się liczyć z niedogodnościami. Na starym forum był przyczepiony taki wątek: "Będzie sikać, gryźć i niszczyć". Trzeba by powiesić go i tu.
Życzę dużo radości - i długiego wspólnego życia.
Obrazek

Obrazek

Tija10
Posty: 35
Rejestracja: 08 gru 2018, 13:04

Gryzienie

Post autor: Tija10 » 08 gru 2018, 22:45

Dziekuje . ;)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości