Beagle w psim towarzystwie

Wszelkie problemy, porady i pytania dotyczące zachowania psów rasy beagle.
Awatar użytkownika
teza
Posty: 720
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Beagle w psim towarzystwie

Post autor: teza » 06 gru 2017, 17:21

marko pisze:
06 gru 2017, 13:03
Spacer z psem bez smyczy to radość dla właściciela i pupila.

No właśnie radość. Jest Pan pewien, że pies odczuwa radość, a nie strach? Proszę poczytać o negatywnych skutkach używania obroży elektrycznych. Mam nadzieje, że przestanie jej Pan używać.
ObrazekObrazek

Rock_Star
Posty: 1466
Rejestracja: 24 lut 2017, 10:13

Re: Beagle w psim towarzystwie

Post autor: Rock_Star » 07 gru 2017, 08:01

marko - proszę, przeczytaj artykuł: OBROŻE ELEKTRYCZNE - O CZY MILCZĄ ICH PRODUCENCI... na stronie: http://coape.pl/artykuly
To co jest naprawdę istotne, co poruszył doktor Falkoner-Taylor na seminarium w Warszawie - ból, strach spowodowany używaniem obroży elektrycznej zostaje NA ZAWSZE zapisany w ciele migdałowatym mózgu. Czyli miejscu, skąd już nigdy, żadną metodą szkoleniową tego nie wymażemy. Czy jesteś pewny, że chcesz aby Twój pies przychodził zna zawołanie e strachu przed bólem? Czy jesteś pewny, że przychodząc tego właśnie nie robi? Czy nie ciekawiej jest nawiązywać więź z psem opartą na zaufaniu i przywiązaniu?
Nie potępiam, znam sama kilku szkoleniowców pracujących z psami za pomocą tej metody. Ale ze swoim psem nigdy bym do nich nie poszła..

marko
Posty: 4
Rejestracja: 02 gru 2017, 11:15

Re: Beagle w psim towarzystwie

Post autor: marko » 07 gru 2017, 10:25

basiatesia nie przeczytalas uwaznie - nie uzywam tej obrozy bo nie musze - to tylko w razie zagrozenia np. gdyby biegl pod jadacy samochod. Wiez zbudowalem w ciagu prawie 2 lat a obroze mam od 2 miesiecy. Jak chcesz miec wiez z psem stale na sznurku to ok. Rocy przybiega do mnie na wezwanie machając ogonem z obroża i bez,Pozdrawiam

Awatar użytkownika
basiatesia
Posty: 317
Rejestracja: 24 lut 2017, 11:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Beagle w psim towarzystwie

Post autor: basiatesia » 07 gru 2017, 21:17

marko pisze:
07 gru 2017, 10:25
basiatesia nie przeczytalas uwaznie - nie uzywam tej obrozy bo nie musze - to tylko w razie zagrozenia np. gdyby biegl pod jadacy samochod.

ale tresując psa musiałeś ją używać i to wielokrotnie ,bo inaczej pies nie miał by jej zakodowanej . Ja z takim problemem poradziłam sobie zwyczajnie -nie puszczam psa przy ulicy .
marko pisze:
07 gru 2017, 10:25
Wiez zbudowalem w ciagu prawie 2 lat a obroze mam od 2 miesiecy.

To zupełnie co innego rozumiemy pod pojęciem w więzi emocjonalnej :|
marko pisze:
07 gru 2017, 10:25
Jak chcesz miec wiez z psem stale na sznurku to ok.

to dobre -rozumiem ,że bez zadawania psu bólu nie da się z nim pracować :lol: to gratuluję :x
marko pisze:
07 gru 2017, 10:25
Rocy przybiega do mnie na wezwanie machając ogonem z obroża i bez

No i to jest argument :lol: tylko machanie ogonem nie zawsze oznacza radość :|
Obrazek
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Ania-Bono
Posty: 3862
Rejestracja: 23 lut 2017, 20:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Beagle w psim towarzystwie

Post autor: Ania-Bono » 07 gru 2017, 21:45

marko pisze:
07 gru 2017, 10:25
basiatesia nie przeczytalas uwaznie - nie uzywam tej obrozy bo nie musze - to tylko w razie zagrozenia np. gdyby biegl pod jadacy samochod.



i co wtedy zatrzyma się "popieszczony" prądem????
Stowarzyszenie Beagle w Potrzebie tel. 501 40 98 50

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości