Gryzienie po stopach

Stałeś(aś) się właścicielem małego niesfornego szczeniaka i nie wiesz jak sobie poradzić - zadaj pytanie w tej kategorii.
martalobos
Posty: 3
Rejestracja: 09 wrz 2023, 07:54

Gryzienie po stopach

Post autor: martalobos » 19 wrz 2023, 14:36

Moli ma 4 miesiące i non stop gryzie moje córki po stopach, 9 lat i 3 lata. Mnie wgl tylko dzieci. Nie mogą obok niej przejść bo je łapie, a one zaczynają krzyczeć i robi się wielki szum 🫣 Staramy się odwrócić uwagę zabawka, ale nie zawsze to działa. Jak odwrócić jej uwagę żeby tych dzieci nie gryzła?
Obrazek

Awatar użytkownika
Łatka
Posty: 2017
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:54
Lokalizacja: Wrocław/Karkonosze

Re: Gryzienie po stopach

Post autor: Łatka » 02 lis 2023, 20:38

Przede wszystkim - to nad zachowaniem dzieci należy pracować. Wszelki "wielki szum" tylko pogarsza sytuację. Proponuję nauczyć dzieci, zwłaszcza starszą dziewczynkę, by omijała sunię póki co.
Trzyletnie dziecko nie jest tak w ogóle najlepszym towarzyszem dla młodego i niezbyt delikatnego beagle. Wiem, co piszę, mam dwie wnuczki w podobnym wieku i kontakty moich suk z nimi tylko pod ścisłą kontrolą i najlepiej na dystans.
Może zdecydujesz się na pomoc fachowca, który pokaże, jak pracować z dziećmi i psem?
Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości