Bieganie z Beaglem

Stałeś(aś) się właścicielem małego niesfornego szczeniaka i nie wiesz jak sobie poradzić - zadaj pytanie w tej kategorii.
Awatar użytkownika
shaman72
Posty: 4
Rejestracja: 22 lis 2020, 10:46

Bieganie z Beaglem

Post autor: shaman72 » 03 gru 2020, 22:46

Jak w temacie.
Biegam 2-3 razy w tyg po 10-15 km, jak przystosować , nauczyć i w co wyposażyć mojego psiego przyjaciela( od Środy już w naszym domu) aby mógł ze mną biegać??Od jakiego wieku zacząć wspólne bieganie??
Pozdrawiam serdecznie.

Awatar użytkownika
Łatka
Posty: 2017
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:54
Lokalizacja: Wrocław/Karkonosze

Re: Bieganie z Beaglem

Post autor: Łatka » 04 gru 2020, 10:29

Oczywiście nie ma mowy, żeby szczeniaczek tyle biegał - nawet, gdy skończy się kwarantanna związana z szczepieniami.
Z około półrocznym możesz chyba po trochu próbować (kościec kształtuje się do prawie półtora roku, trzeba uważać na stawy itd).
Od razu napiszę coś, co Cię nie ucieszy - beagle to nie sprinterzy, choć potrafią, gdy chcą nawiewać bardzo szybko. I niuchacze, a nie biegacze. Dorosły beagle potrafi działać, jak wyrzucony spadochron hamujący. Młody to jeszcze szaleje bez sensu - starszy głównie tropi. Choć rzecz jasna - są odstępstwa (jedna z moich prawie nie tropi)
Za to dość dobrze się sprawdzają w dog trekkingu. Tu 20 km nie jest problemem.
Wiem, że są takie pasy z amortyzatorami - możesz próbować biegać w ten sposób.
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
shaman72
Posty: 4
Rejestracja: 22 lis 2020, 10:46

Re: Bieganie z Beaglem

Post autor: shaman72 » 04 gru 2020, 18:41

Dziękuje za informacje. ;)
Oczywiście wiadomo, że poczekam aż będzie mógł biegać bez szkody dla jego zdrowia.
Chce również zakupić jutro klatkę Kennelową i wyposażenie podstawowe.
Czytałem z paru źródeł, że warto nabyć miski ze stojakiem aby piesek miał wyżej i łatwiej do jedzenia i picia, polecacie, czy lepiej zakupić miski metalowe z gumą pod spodem??
Pozdrawiam serdecznie ;) :)

Awatar użytkownika
Łatka
Posty: 2017
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:54
Lokalizacja: Wrocław/Karkonosze

Re: Bieganie z Beaglem

Post autor: Łatka » 05 gru 2020, 20:45

Zdrowy beagle nigdy nie ma za trudno z jedzeniem. Lutnia potrafi otworzyć zamrażalnik, wyciągnąć szufladę i splądrować. :D
Myślę, że szczeniak może po prostu wywracać taki stelaż, chyba lepiej dawać wodę w stabilnej misce z gumą pod spodem.
Szczeniak naprawdę nie potrzebuje gadżetów - tylko naszej uwagi, czasu i mądrej miłości.
Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości