3,5 miesiąca czy to za wcześnie na 100% czystość beagle??

Stałeś(aś) się właścicielem małego niesfornego szczeniaka i nie wiesz jak sobie poradzić - zadaj pytanie w tej kategorii.
sankarz
Posty: 2
Rejestracja: 02 lis 2017, 16:45

3,5 miesiąca czy to za wcześnie na 100% czystość beagle??

Post autor: sankarz » 02 lis 2017, 17:04

Witam, od kilkunastu dni jesteśmy posiadaczami 3,5 miesięcznego beagla, jest to nasz pierwszy pies nie licząc tych z którymi mieliśmy do czynienia w domach rodzinnych. Nasz problem polega na tym że nasz piesek ma wyznaczone pomieszczenie które jest tylko dla niego, w tym pomieszczeniu bez problemu załatwia się na mate, umieszczając mate w częsci mieszkalnej ma z tym problem powiedzmy 50/50. Głownym problemem jest to że wyprowadzając psa (robimy to bardzo często i nieraz po 30-40 minut) piesek się nie załatwia na dworze tylko w momencie jak wrócimy do domu robi to na matę lub na podłogę. Wyprowadzany jest ok 6 rano i tak z częstotliwościa max co 2 godziny, ostatnie wyjscie ok 22-23.
Prowadząc go na smyczy nie udało mu się jeszcze załatwić, biegając swobodnie zauważyłem 3 zrobione kupki na posesji. Proszę o rady jak dalej poczyniać z pieskiem bo powiem szczerze troszke nas to irytuje:)

Awatar użytkownika
Łatka
Posty: 2017
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:54
Lokalizacja: Wrocław/Karkonosze

Re: 3,5 miesiąca czy to za wcześnie na 100% czystość beagle??

Post autor: Łatka » 02 lis 2017, 17:53

Proszę, przeczytaj kilka tematów w tym dziale - prawie wszystkie mówią o nauce czystości.
Niestety, musisz szczeniaka tego NAUCZYĆ.
W hierarchii wartości Twojego szczeniaka załatwienie się na dworze jest gdzieś na samiuśkim końcu. On nie wie, po co wyprowadzasz go na spacer - albo przeciwnie, jest przekonany, że idziecie tam, by mógł WĘSZYĆ. Bo to jest cel życia znakomitej większości naszych łaciatych. Trzeba tę hierarchię wartości nieco poprzestawiać, by zachowanie czystości znalazło się istotnie wyżej - a może zaraz za JEDZENIEM.
Jeśli załatwił się w ogrodzie - powinien natychmiast być hojnie nagrodzony, pochwalony i pogłaskany. I powinieneś próbować zrobić z tego miejsca choćby przejściowo psią toaletę.
Szczenię 15 tygodni jest bardzo młode - co nie znaczy, że za wcześnie na naukę. Przeciwnie.
Tym niemniej do tej rasy trzeba dużo i jeszcze więcej cierpliwości, łagodnej stanowczości - i poczucia humoru, last but not least.
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
basiatesia
Posty: 317
Rejestracja: 24 lut 2017, 11:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: 3,5 miesiąca czy to za wcześnie na 100% czystość beagle??

Post autor: basiatesia » 02 lis 2017, 22:16

Mi się udało bardzo szybko nauczyć młodego załatwiania tylko na dworze (5miesięcy ),ale łączyło się to z kilkudziesięcioma wyjściami na dwór dziennie .Do pół godziny po jedzeniu ,po zabawie,po drzemce wychodziłam na szybkie siusiu ,bez spaceru pod jedno drzewko na max 2 minuty (siusiu było oczywiście super nagradzane) Moment kiedy psiak chce kupkę też łatwo wyłapać :zaczyna biegać kręcić się i wtedy też szybko na dwór . 3,5 miesiąca to dzieciak więc uzbroicie się w cierpliwość i spokój ,bo z beaglem inaczej nic się nie osiągnie ;)
Obrazek
ObrazekObrazek

sankarz
Posty: 2
Rejestracja: 02 lis 2017, 16:45

Re: 3,5 miesiąca czy to za wcześnie na 100% czystość beagle??

Post autor: sankarz » 20 lis 2017, 22:23

W przeciągu 3 tygodni odkąd jest u nas nauczony jest załatwiania się na zewnątrz, nawet do tego stopnia że sika na zewnątrz na komende "sikaj", problemem dla nas jest teraz częstotliwośc jego załatwiania się chodzi tutaj głownie o siku. Nasz 4 miesięczny Beagle sika 10-15 razy dziennie, zdarza mu sie oczywiście załatwić w domu gdyż nie jesteśmy w stanie tak często z nim wychodzić a nawet obserwowąc jak daje znaki gdzyz często zostaje sam w domu. Prosze powiedzcie z Waszego doświadczenia czy to normalne tak często sikać czy może coś nie tak z naszym pieskiem nie tak???

Awatar użytkownika
Łatka
Posty: 2017
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:54
Lokalizacja: Wrocław/Karkonosze

Re: 3,5 miesiąca czy to za wcześnie na 100% czystość beagle??

Post autor: Łatka » 21 lis 2017, 19:56

Przede wszystkim gratuluję postępów - macie bardzo bystrego szczeniaka.
Jak nie śpi, to może w tym wieku sikać co godzinę. Zresztą skoro jest sam, to raczej nie wiecie, ile razy tak naprawdę to robi.
Pracujcie nadal - siku na dworze=duża nagroda, siku w domu -=ignorujemy psa.
Przyznam, że w początkowym okresie w miarę możności wychodziłam właśnie co godzinę, z zegarkiem w ręku. Oczywiście nie jak byłam w pracy (miałam płynne godziny i najdłużej 6h).
Cierpliwości, wpadki mogą się zdarzać jeszcze jakiś czas.
Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości